anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

779 ODPOW. 779
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ja usłyszałem od Sony że to jest za mała skala osób które używają moduł i gdyby dotyczyło to większości użytkowników wtedy by to naprawili . Jestem w stanie w to uwierzyć bo jednak większość używa dekoderów , operatorom też zależy żebyśmy płacili więcej i więcej . Więc są dwie możliwości albo naprawa się im nie opłaca albo opłaca się żeby nie było naprawione . Uj ich wi o chodzi . Fakt jest taki że problem jest do rozwiązania softwarowo i Sony to olewa 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

nie jest prawdą, że większość używa dekoderów (może jeszcze niedawno tak było). u mnie w sieci kablowej nie mają nawet dekoderów 4K a dekodery są dedykowane czyli nie mogę sobie kupić prywatnie dekodera bo nie będzie działał z kartą. Jestem zmuszony do korzystania z telewizji przez internet.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Obecnie Play czyli nowe UPC nie ma oferty z modułem , moduł jest dostępny tylko w opcji multiroom . W każdym pakiecie masz tylko możliwość ich dekodera z tunerem DVBc na Androidzie , więc nie wiem o czym ty piszesz i o jakim operatorze 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

dostępność operatorów kablowych zależy od miejsca zamieszkania, to że u ciebie jest UPC to nie znaczy że każdy tak ma, ja mieszkam pod Poznaniem i korzystam z East&West

profile.country.PL.title
Paulo_gp
Poszukiwacz

Witam.
Posiadam jeszcze na gwarancji XR-55X90J i niestety mnie też dopadła sprawa z pikselizacją używając modułu CI+ od UPC/Play. Przewertowałem cały wątek na tym forum, ale zanim zgłosiłem TV do serwisu wezwałem serwis UPC, końcówki na nowo zarobione, siła sygnału sprawdzona. Osobiste wszelkie próby zlokalizowanie problemu (domyślne ustawienia itp) spaliły na panewce. Zatem telefon do Sony i zgłoszenie problemu. Wczoraj był serwis w domu i wymienił płytę główną. O to co się dowiedziałem:

- problem ten dotyczy głównie tv z modelem 90 i kilka z modeli 80
- na informacje, że wymieniona płyta główna pomaga na krótką chwilę dostałem odpowiedź, że owszem, ale teraz wymieniają płyty z poprawioną kością, czego wcześniej nie było. Poprzednia kość po jakieś określonej ilości godzin przepracowania zaczyna świrować i "odczytuje: sygnał z błędem. Sony jednak nie przyznaje co konkretnie się zepsuło...
- najwięcej zgłoszeń z tą awarią jest z 2 państw: Polski i Niemiec
- na pytanie czy może lepiej się wstrzymać z aktualizacją (na nowej płycie miałem poprzednią), serwis zalecał jednak aktualizacje na bieżąco
- zalecał również "raz na jakiś czas" przywracanie do domyślnych ustawień, ale nie programowo, tylko za pomocą tricku (przytrzymanie przycisku pod tv i wypięcie go z gniazdka, a potem podłączenie go z powrotem do momentu wyświetlenia napisu Sony) - to ponoć czyści kompletnie łącznie ze śmieciami ze starszej wersji, które android wciąż trzyma.

Na ile to są sprawdzone informacje ciężko mi powiedzieć. Jestem dość sceptyczny biorąc pod uwagę jak długo ten problem istnieje. Osobiście mam aktualizację zrobioną, ale tylko dlatego że gwarancje mam do XII.24 więc liczę na to, że jak ma się zepsuć to do tego czasu się to wydarzy.

PS. Jako ciekawostkę dodam: jeśli używanie połączenia wifi, to nie próbujcie podłączenia do sieci z szyfrowaniem WPA3. TV tego nie obsługuje i mimo że ją widzi to nie da rady się połączyć. 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Też w trakcie rozmowy z innym lokalnym serwisem dowiedziałem się wymieniają na zmodyfikowaną sprzętowo płytę.

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Ja mam wymieniona płytę od około 1,5 roku. Nie zauważyłem zbyt męczącej pikselozy, raz po raz coś zakrzaczy, ale rzadko i nie jest to uciążliwe. Od czasu wymiany płyty nie aktualizowałem oprogramowania. Co polecacie? Aktualizować do wersji z grudnia 2023 czy lepiej nie? Swoją drogą zgłosiłem chęć wymiany płyty na ta nową, o której piszecie. Zobaczymy co odpowiedzą.

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

Mi zanika dzwięk z netflixa na sekundę. Nie wiem czego to wina, ale napewno
TV. Na nvidia shield nie mam tego problemu.

Płyte główną zmieniali mi jakoś 2 lata temu. Soft aktualizuje na bieżąco i
pikselozy brak. Raz mi pomogła aktualizacja softu a potem chyba kolejny
soft zrypał to i wymienili płytę główną.
profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Tomasz7 - myślę, że warto wnioskować o inną płytę główną skoro jest poprawiona elektronicznie. Ja bym aktualizował, ale jeśli wymienią płytę to i tak czeka Cię ponowna aktualizacja.

profile.country.PL.title
Cooper69
Poszukiwacz

Właśnie napisałem zgłoszenie do Sony bo płyta główna wymieniona rok temu na gwarancji po aktualizacji oprogramowania totalnie nie współpracuje z modułem CI+ UPC.

Zobaczymy co napiszą.