anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Mój TV działa prawidłowo z modułem Cam z oprogramowaniem widocznym na zdjęciu na początku tego wątku.

To moja fotka.To jedyne (podobno oprogramowanie ) nie stwarzające problemów.Aktualizacje wyłączyłem.

Co do jakości obrazu-po odpowiedniej regulacji nie jest Tak cukierkowy jak w Samsungach.

Serwis "sony" jest OK .Wymiana 2 płyt nauczyła mnie że tylko Ta wersja oprogramowania działa.

A sony  ma nas Głęboko.Modułów Cam używam W TV Sat.  Tak Jak w krajach EUROPEJSKICH INNI UŻYTKOWNICY TEGO tv.

Polecam zagraniczne Fora internetowe.

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Zaraz zaraz a ten to niby ma jaką obudowę ? Nawet pilot jest z plastiku. Więc co to za argument 🤯. Skąd wiesz czy nie mam zrobionej profesjonalnej kalibracji ? 

Dla mnie dekoder to jest jakiś przeżytek i nie wyobrażam sobie, żeby to mi szpeciło wizualnie wystrój 🤷‍♀️ wolę już zrezygnować z kablówki. Ale już kończę temat. Każdy może mieć swoją opinię i tyle w temacie

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ludzie kupują oczami i na tym wygrywa koreańska konkurencja nie widząc tego że chociażby wykończenie tv jest wykonane z aluminium... 

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Chodzi o to, że jeden i drugi kumpel, którzy mają Samsungi nic z nimi nie robili. Żadnych kalibracji czy zmiany ustawień obrazu. Wyciągnęli z kartonu, postawili na półce, włączyli i oglądają. U nich obraz jest o wiele lepszy niż na moim Sony. Uważam, że monitory Sony są gorsze od Samsungów. Do mojego Sony podłączyłem PS5 i nie widzę żeby to wyglądało tak jak powinno wyglądać. U kumpla moje PS5 rozwala system. Obraz jest taka żyleta, że masakra. Nie interesuje mnie materiał obudowy czy wygląd zewnętrzny tv. Nikt mnie już nigdy nie przekona do telewizorów Sony...

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja jakoś widziałem te obrazy jak żyleta u lg czy samsungu i systemu nie rozwala 😀 u mnie liczy się naturalny obraz zgodny z rzeczywistością natomiast i ww konkurencji tego nie ma, ale każdy kupuje to co chce... 

profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

Ja też. Problem po aktualizacji w czerwcu 2023r.

profile.country.PL.title
cidiko
Poszukiwacz

A możesz napisać na jakiej wersji jest to stabilne z tymi kartami CI+ od UPC ?

profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

V6.6560
profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

Nie tylko od UPC. Wszystkie  karty. U mnie cyfrowy polsat.

profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

Bo to nie jest proste. Oddasz na rękojmię to gwarancjaprooducenta przepada.A i tak wyślą do serwisu Sony i dalej to samo, czyli serwis niby naprawia a usterka jak była tak jest.