anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

779 ODPOW. 779
profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

Ok zgadzam się, ale nie po to kupiłem taki tv żeby teraz korzystać z dekodera, a że tv mam 2 miesiące i praktycznie cały czas walczyłem z kablówką że niby ich wina a tu się okazuje że jednak tv i nawet zwrócić teraz pewnie nie mogę bo najchętniej pozbyłbym się tego badziewia.

profile.country.PL.title
Wodniakus
Poszukiwacz

W moim przypadku byłoby to więcej 25 zł/mc (tak usłyszałem). Trochę dziwne, bo przy podpisywaniu umowy dekoder 4K był o 10 zł/mc więcej. Paradoksalnie taniej wychodzi mi teraz domówieniu Multiroom niż wymiana. Zarówno chwałę sobie jakość SONY i UPC. Teraz zastanawiam się, czy nie miałem wybrać innej marki telewizora. Rozwiązanie problemu tymczasowe mogłoby być, że SONY lub dostawca modułu CI+ sfinansuje wymianę CI+ na dekoder 4K w UPC. Pewnie za dużo biurokracji. Nie można zapominać, że to nie jest wina Klienta i widzę, że jest nas coraz więcej i będzie więcej. 

profile.country.PL.title
Wodniakus
Poszukiwacz

Racja. Klient nie powinien mieć takich problemów.

profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

A zaczynam mieć wrażenie że nowa aktualizacja nic tu nie pomoże i że to jest problem sprzętowy,obym się mylił.

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Każą nam czekać na aktualizacje a gwarancja leci. Po 3 naprawie wymieniają tv na nowy? Ale znowu pewnie waldiwy. Najlepiej jak kasę oddadzą i się rozejdziemy w zgodzie :slight_smile: 

profile.country.PL.title
piotrek820
Poszukiwacz

U mnie problem podobny, ale nie taki sam. Modułów CI już chyba 5 różnych próbowałem, a problemy to często komunikat o brak możliwości odkodowania, a po nocy brak sygnału TV wogole. Pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki. Płyta główna wymieniona, potem kolejna naprawa, potem na tydzień do serwisu i tam na kablówce UPC nibyy wszystko ok. tv wraca do mnie i dalej to samo.....już ku.... Można dostać! Co ciekawe u mnie nie ma pikseli i druga sprawa po wymianie płyty głównej przez około pół roku był spokój.....sam też nie wiem co robić....

P.s. ja korzystam z TVK Toruń

profile.country.PL.title
piotrek820
Poszukiwacz

A jeszcze jedno czy korzystacie może z nagrywania na USB? Bo jak chce to zrobić to po przełączeniu kanału oczywiście nie można rozkodować, nawet jeżeli ten drugi kanał jest na tej samej częstotliwości. Mam jeszcze Samsunga i LG i w tamtych tv na module CI wszystko działa jak należy i można nagrywać jedno a oglądać jakiś bliski kanał nawet jak jest kodowany.

profile.country.PL.title
piotrek820
Poszukiwacz

A czy wiecie może czy te problemy  z modułami Ci to kwestia bardziej Sony czy samego androida? Bo ja na pewno zmienię tv na inną markę ale akurat możliwości androida podobają mi się dużo bardziej niż np Tizen....

profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

Wydaje mi się że na tą chwile zostaje nam tylko dzwonić po kilka razy w tygodniu na infolinię i zgłaszać problem i ich cisnąć ,może coś to przyspieszy z aktualizacją innego rozwiązania nie widzę no chyba że zmiana na dekoder ale jak przedmówcy piszą to dodatkowe koszty zależy od kablówki.

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

Przed aktualizacją normalnie można było nagrywać program oczywiście nie kodowany i oglądać inny ,teraz coś skopali i już tak się nie da