anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-65X93J przyciemnione narożniki na jasnym tle

profile.country.PL.title
madrzew91
Poszukiwacz

XR-65X93J przyciemnione narożniki na jasnym tle

Witam wszystkich zainteresowanych,

Posiadam XR-65X93J, zauważyłem że na jasnym tle w narożnikach (wszystkich czterech) występuje lekkie przyciemnienie, jakby przybrudzenie. Widać to głównie na białym intensywnym i jasnych kolorach. Gdzieś tam wyczytałem że jest to normalne dla tego typu matryc. Czy ktoś z Was miał taki przypadek, czy zgłaszał do serwisu.

Proszę o ew informacje sugestie. Zapraszam do dyskusji.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Generalnie taka jest specyfika pełnych podswietleń w TV LCD, rogi nigdy nie są dobrze doświetlone. Jeden egzemplarz może być gorszy a inny nieco lepszy. Jeśli widzisz ten efekt przy normalnym oglądaniu, a nie tylko na jednokolorowych tablicach testowych to moim zdaniem masz podstawy do reklamacji.

 

profile.country.PL.title
MarcinW73
Użytkownik

Tak zgłoś reklamację  ... i napisz co ciekawego Ci napisali ... 

profile.country.PL.title
jason.bourne
Użytkownik

Ja mam 55X94J i u mnie jest to bardzo mało widoczne. Jak chcesz sobie to sprawdzić to na YouTube są filmy testowe matryc. Ale widziałem tv gdzie było to bardziej widać.

profile.country.PL.title
madrzew91
Poszukiwacz

Ok zgadza się, ale nasuwa się pytanie jakie są granice. Przy normalnym oglądaniu powiedzmy sobie że aż tak tego nie widać ale przy takim oglądaniu są również jednolite tła i to wówczas widać, tutaj nie ma tragedii ale jednak jest. Więc pytanie jaką miarą to oceniać. 

profile.country.PL.title
madrzew91
Poszukiwacz

Próbowałeś to zgłaszać?. Opisz proszę co znaczy mało widoczne, masz na myśli gładkie tła?

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy! (hdtvpolska.com)

Mam to samo, temat  poruszany na forum rok temu. Tem typ tak ma. Zgłoszenie do serwisu Sony nic nie da.