anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zawód - 75X95L + HT-A7000 - piszczenie, biały szum

profile.country.PL.title
GrzegorzJ
Użytkownik

Zawód - 75X95L + HT-A7000 - piszczenie, biały szum

Dzień dobry,

Czy ktoś z członków przeżywał może podobną, gorzką historię?
Zakupiłem 75X95L oraz HT-A7000 - pierwsze wrażenia ponad oczekiwania, pierwszy film z Sony Bravia Core wbił w fotel jak nigdy wcześniej. Do czasu...
Podczas kolejnego seansu zauważyłem szum i piszczenie. Jak się okazało telewizor piszczy i szumi przy użyciu funkcji telewizora jako głośnika centralnego. Pierwsze kroki jakie wykonałem to sprawdzenie czy są jakiekolwiek aktualizacje na obu sprzętach i wykonanie resetu fabrycznego. Niestety nie pomogło. W sieci znalazłem informację, że ludzie walczą już z podobnym problemem od serii J na całej szerokości globu. Niektórym pomagały lepsze przewody, mi niestety nie - wydałem około 600zł na testowanie tego rozwiązania. Problemu doświadczają nawet użytkownicy topowych A95L. 
Jako, że zależy mi na funkcji zgłosiłem reklamację. Przyjechał serwisant, który stwierdził że trzeba "targać" i wymieniać płytę główną - znał problem. Nie chcę bardzo dokonywać tak inwazyjnych zabiegów, zwłaszcza na ledwo tygodniowym sprzęcie. Przysługuje mi jeszcze prawo zwrotu 14'dniowego, ale sklep mi powiedział, że sam się podkopałem zgłaszając wcześniejszą reklamację i nie zwrócą mi całości kwoty bo telewizor jest wadliwy - kpina. Pewno będę się boksował teraz z UOKIK bo czuję się bardzo oszukany.
Dzwoniłem również na oficjalny serwis Sony, niestety Pan nic pomocnego nie dodał - też znają problem i niewiedzą jak go naprawić, w oficjalnym sklepie scentre podobno wymieniają telewizory na nowy.
Na zagranicznych forach - "sony tv center speaker hissing".

Takie niewdzięczne czasy - wydaje się konkretną sumę na sprzęt premium, który już na starcie jest wadliwy i stwarza problemy zamiast cieszyć...

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

To zwykły static noise przenoszony z pracy obciążonego procesora, nic z tym nie zrobicie a otrzymanie "cichego" egzemplarza zapewne graniczy z cudem. 

profile.country.PL.title
GrzegorzJ
Użytkownik

To nie jest zwykły static noise.
1. Samo SONY się do tego przyznaje.
2. Masz od groma podobnych wątków na zagranicznych forach gdzie wymieniają ludziom płyty główne z tego powodu.
3. Załączone wcześniej filmy jako przykład - dziękuję za taki "static noise" musiałbym być już prawie niemy żeby tego nie słyszeć. 

profile.country.PL.title
marcin_wachowiak_84
Poszukiwacz

Albo u mnie nie jest to takie męczące albo jeszcze się nie ujawniło. Tak jak pisałem z frontowego nic nie słychać, boczne delikatnie ale muszę ucho do głośnika przyłożyć. Fakt. Odłączam opcję centralnego w TV i nic nie słychać. Czekam aż zacznie mnie to wku…

póki co nie widzę powodu.