anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 i brudna matryca

1_Mariusz_1
Początkujący

A300 i brudna matryca

Witam
Od pewnego czasu na fotkach pojawiają mi się w tych samych miejscach kilka czarnych punktów i coś w kształcie krótkiej nitki (ok 2 mm). Efekt jest ten sam z różnymi obiektywami stąd przypuszczenie, że brudna jest osłona matrycy.
Jak w bezpieczny sposób wyczyścić osłonę matrycy w A300. Opcja z menu nie daje rezultatów

162 ODPOW. 162
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

kris napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

Oczywiście o WL też zapomnij :(


a niestety WL to imho ważny element ;)



zawsze można użyć kabla :smileymrgreen:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

SZFENDAK napisał(a):

zawsze można użyć kabla :nauseated_face:


życie bez kabli jest wygodniejsze :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

i innych donosicieli :slight_smile:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja tylko dodam, że tą gruszkę to kup koniecznie, tylko żeby bez talku była :flushed:
Bo z talkiem to możesz sobie narobić więcej problemów ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajamku, nie czytasz postów... :P :nauseated_face:

Tadeusz napisał(a):

...
Kup w aptece gruszkę z gumową końcówką (tylko sprawdź czy nie jest talkowana w środku) i po prostu przedmuchaj matrycę, najlepiej trzymając aparat bagnetem w dół.
W 99,5% przypadków pomaga...



Ale to warto powtarzać, żeby sobie ktoś nie narobił bigosu ;)

------------------------------
fotoamator
dicanda
Początkujący

Można kupić specjalny "odkurzacz" do czyszczenia łącznie ze specjalnymi akcesoriami. Wtedy bardzo delikatnie wyczyścisz wszystko. Przybliżont koszt - 200zł.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

dicanda napisał(a):

Można kupić specjalny "odkurzacz" do czyszczenia łącznie ze specjalnymi akcesoriami. Wtedy bardzo delikatnie wyczyścisz wszystko. Przybliżont koszt - 200zł.


Pytanie tylko po co wydawać 200 zł skoro można osiągnąć te same efekty dużo niższym kosztem. :smileyrolleyes:

drago747
Początkujący

A ja kupiłem sobie coś takiego. Dałem za to chyba z 19zł. Zdatne to jest do czegokolwiek?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

drago747 napisał(a):

A ja kupiłem sobie coś takiego. Dałem za to chyba z 19zł. Zdatne to jest do czegokolwiek?


Tia... obiektyw (soczewki) można tym z kurzu przedmuchać. Albo wnętrze analoga ;)
Gruszkę do czyszczenia/dmuchania matrycy można w aptece za całe 8-12 zł trafić :) Ja trafiłem za 7,30 ;)

------------------------------
fotoamator
drago747
Początkujący

Tyle że to ma słaby ciąg (czy jak to tam się nazywa ;) ). Większa nie uszkodzi czegoś wewnątrz?