anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 i brudna matryca

1_Mariusz_1
Początkujący

A300 i brudna matryca

Witam
Od pewnego czasu na fotkach pojawiają mi się w tych samych miejscach kilka czarnych punktów i coś w kształcie krótkiej nitki (ok 2 mm). Efekt jest ten sam z różnymi obiektywami stąd przypuszczenie, że brudna jest osłona matrycy.
Jak w bezpieczny sposób wyczyścić osłonę matrycy w A300. Opcja z menu nie daje rezultatów

162 ODPOW. 162
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

LoseR napisał(a):

nie chodzi o komorę lustra czyściłem rowniez nie raz matryce i zawsze pomagało. Komorę lustra i ja i on przedmuchaliśmy, spójrz ze miedzy komorą lustra a matryca masz dość dużą szczelinę i z stąd mogą wydostawać się pyłki a że wymieniałem obiektywy ostatnio w trudnych warunkach wiec mogło się coś dostać. Ciekawe co byś miał do powiedzenia gdybyś tego nie wyczyścił tak jak on dalej byłbyś taki mądry ;) czy może wziąłbyś na siebie rozebranie aparatu ?



Ja po czyszczeniu matrycy wyłączam aparat w pozycji "bagnet do ziemi" i zanim wykonam jakąkolwiek fotkę testową, ponownie "odkrywam" matrycę i raz jeszcze dla pewności przedmuchuję. Dopiero potem zakładam szkiełko i sprawdzam. :)

LoseR-----
Początkujący

Lajam ale ja robiłem dokładnie to samo i gość w sklepie który udziela tejże usługi robił tak również wiec nie wiem co jest nie tak :) nic poczekamy zobaczymy :)

lennox-----
Początkujący

A wiecie może Panowie gdzie kupić sztampułki do czyszczenia ?
Na Allegro nie ma :)