anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A500 było super, a teraz żałuję że wybrałem Sony

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
radoslawo
Poszukiwacz

A500 było super, a teraz żałuję że wybrałem Sony

Witam Wszystkich
Od 2009r posiadam a500 z której jestem bardzo zadowolony, jednak chciałbym już zmienic na coś lepszego. Brakuje mi iso poniżej 200 i dobrego powyżej 800 oraz czasów poniżej 1/4000. I tetaz okazało się że zostałem na lodzie. Obecnie moglbym wziąść a58 lub a77II. Tylko po co? Za 4000 kupic cos co ma szumy większe niz moj kilkuletni sprzęt? Zeby mieć gps i kręcenie filmów oraz kiepskie zdjecia wystarczy tel. Oglądałem zdjęcia i się zalamalem. Wydałem na ten sprzet tyle pieniędzy i co dalej? Co będzie jak padnie migawka? Chciałem Sony mam Sony. Czy macie może jakieś rady w tym temacie?
4 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

W tej chwili rx100mk3 i na razie znudziło mi sie noszenie 10kg w plecaku więc lustra kupować nie będę :wink: a77mk2 to fajna puszka bedziesz zadowolony. A jeśli chcesz bardzo nieszumiacy aparat to a7s plus adapter i bedziesz z nocy dzień mógł zrobic;)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Radoslawo, daleki jestem od tego by namawiać Cię na zmianę systemu, lub pozostanie w nim, lub nawet wybór aparatu. To wszystko muszą być Twoje, przemyślane decyzje. Jednak wspomniałeś, że potrzebujesz wyższego, użytecznego ISO. Zapewne np. w D750 uzyskasz lepszy rezultat, ale dużo większym kosztem. A7S to rewelacyjny aparat, ale... też ma pewne ograniczenia...

Mam A77M2 od 11 miesięcy i w zasadzie nie narzekam - przynajmniej nie więcej, niż przeciętny użytkownik dowolnego aparatu. Ma swoje wady, ale ma też mnóstwo zalet. Uważam, że jest najlepszą propozycją Sony w klasie APS-C z lustrem (jakie by ono nie było).

Skłoniło mnie do napisania tego postu Twoje zdanie o potrzebie ISO wyższego niż 800. 
Jeszcze A350 zdarzało mi się zrobić niezłe zdjęcia (znaczy - bez uciążliwego szumu) przy czułości 1600 ISO. Ale jak wiadomo, można schrzanić fotę na 400ISO i będzie wyglądała jak z Fotopanu FF forsownie wołanego, a można też użyć wysokiego ISO i... będzie dobrze.

Poniżej 3 fotki wykonane na ISO 3200, 4000 i 6400.


za-oknem-3.jpg

3200 ISO f/8 1/500s 300mm

 

balkon-2.jpg

4000 ISO f/5,6 1/500s 300mm

 

TarnowskieG-88.jpg

ISO 6400 f/5,6 1/1000s 180mm

 

I właściwie (moim zdaniem) ISO 6400 jest taką graniczną czułością, przy której przy właściwym naświetleniu i poprawnej obróbce, da się uzyskać zadowalające rezultaty. Powyżej też się da, ale są to czułości do sytuacji "lepiej mieć z tego jakieś zdjęcie, niż nie mieć wcale".
Oczywiście do portretu niemowlęcego nie polecałbym ISO 6400, jednak tę właśnie czułość mam ustawioną jako graniczną w auto-ISO i dla niej daję radę osiągnąć zadowalające mnie rezultaty.

I tak - wiem, że są osoby, które powiedzą, że powyżej ISO 400 wszystko jest zaszumione i nie da się oglądać... :wink:

------------------------------
fotoamator

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@Bernard1a  napisał(a):

mysle o a7 poniewaz przy przejsciowce mozna zalozyc kazdy obiektyw i zazwyczaj af dalej dobrze dziala 


Sugeruję myśleć o najnowszym A7M3 lub A7R od wersji M2. :wink:

Oczywiście jeśli priorytetem ma być "af dobrze działa" :wink:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@radoslawo  napisał(a):

Dzięki wszystkim. Jeszcze się tylko zastanawiam nad adapterem do starych szkieł czy lea4 czy lea5? Bo czytam ze 5 nie bardzo współpracują z A7m3


Najnowsza wersja LA-EA5 nie będzie miała AF z obiektywami na śrubokręt przy stosowaniu tej przejściówki z A7M3.

 

Po szczegóły odsyłam tutaj - nalezy kliknąć na interesujący Cię obiektyw by dowiedzieć się jak będzie on działać z LA-EA5 http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/cscs/accessories/compatibility.php?area=eu&lang=pl&mdl=ILCE-...

 

Pozdrawiam :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Hej, używałeś a77/a77mk2 czy opierasz się tylko na tym co zobaczyłeś w sieci? Miałem a77 i wg mnie iso było lepsze od tego w a500 a wersja druga jest jeszcze lepsza.

profile.country.PL.title
radoslawo
Poszukiwacz

Opieram sie na testach i opiniach. Oraz na dpreview. Nie jest optymistycznie. Troche mnie pocieszyles. Co masz obecnie? Zastanawiam się albo nad zakupem a77 mk2 albo a58 lub zmianę systemu. Ostatnia opcja najmniej prawdopodobna.
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

W tej chwili rx100mk3 i na razie znudziło mi sie noszenie 10kg w plecaku więc lustra kupować nie będę :wink: a77mk2 to fajna puszka bedziesz zadowolony. A jeśli chcesz bardzo nieszumiacy aparat to a7s plus adapter i bedziesz z nocy dzień mógł zrobic;)
profile.country.PL.title
radoslawo
Poszukiwacz

Ok, dzięki za pokazanie kierunków. Po czytam i się zastanowię.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


radoslawo napisali:
Brakuje mi iso poniżej 200 i dobrego powyżej 800 oraz czasów poniżej 1/4000. 

Cześć,

 

Tak z ciekawości, mógłbyś napisać jaki rodzaj fotografii uprawiasz, że masz tak wyśrubowane oczekiwania?

I najważniejsze - jakich obiektywów używasz? Może zamiast kupowania nowego body wystarczy po prostu kupić jaśniejsze i szybsze szkła?

 

Pozdrowienia! :slight_smile:

 

profile.country.PL.title
radoslawo
Poszukiwacz

Mam kitowy Sony 18-55 i Sigma 70-300, z nowych to Sigma 17-50/2,8 oraz Tamrona 90/2,8 USD. Fotografuje makro, trochę astro. Nie lubię lampy dlatego ISO, w astro tez sie rzyda. Krótki czas po to żeby w sloneczny dzień filtrami nie wachlowac. A tak naprawdę to zaczynam się obawiać o swoja a500, zaczyna czarne foty robić. Uważam ze w tej klasie 450, 500, 550 czy 580 to jedne z lepszych. I tu pojawia sie problem, padnie i co wtedy? Parametry mogą być te same. A77 kosztuje tyle ze powinienem spodziewac sie duzo więcej niz obecnie oferuje. Moze się mylę ale 4tys za cos co powyżej 800ISO ma problem a ISO50 wyglada jak 100 i bateria poniżej jakiegokolwiek poziomu. Nie chcę marudzić ale kiedyś można bylo porównać Sony z Canonem czy Nikonem i był większy wybór niż obecnie. Teraz gdybym miał kupca sprzedał bym i przeszedł na inny system. 

A tak przyjdzie mi kupić jakąś a58 bo a77 nie jest warta swojej ceny. Wifi nfc gps fajne gadżety ale nic nie wnoszą do fotografii poza większym zużyciem prądu. 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Jeżeli szumy na iso800 z a77mk2, na podstawie zdjęć z netu są dla Ciebie problemem, a robisz makro i astro to jedyna słuszna opcja to a7s. Do makro af niepotrzebny, szkła które masz spokojnie możesz podpiąć poprzez adapter. A dzięki bardzo wysokim iso będziesz wstanie uzyskać o wiele więcej szczegółów na nocnym niebie bez szumów.

profile.country.PL.title
radoslawo
Poszukiwacz

Nie o to chodzi. Kiedys kupiłem aparat za 2tys i robił dobrej jakości zdjęcia. Teraz są dwie alternatywy za podobną kwotę a58(krok w tył) lub a77 za 4tys i nie wiem dlaczego tak drogo? Proponujesz pełną klatkę za 7tys. Ceny nie adekwatne do tego co dostajemy. Zobacz co masz za tą kasę u Canona i Nikona. Dużo większy wybór i lepsza jakość. Po drugie mają swoje bagnety od lat i też jest ok, a Sony widzę że też usmierca bagnety A. I znowu kasa bo albo adaptery albo zmiana szkieł.
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Widzę, że już podjąłeś decyzję o zmianie systemu... Ja napiszę tylko, że jeśli nie widzisz różnicy między tym co daje a500, a58, a a77mk2 to równie dobrze mógłbys napisać, że nie widzisz różnicy między fiatem 126p, fiatem Panda, a ferrari...bo wszystkie mają 4 koła i wszystkie są wstanie jechać 100km/h, to jedno, drugie podałem a7s, której cena może jest duża, ale taki jest rynek i takie są ceny sprzętu pełnoklatkowego niezależnie od firmy, za to matryca zastosowana w tym aparacie niszczy wszystkie jakie do tej pory były stosowane jeśli chodzi o wysokie iso. A i w tej cenie masz canona 6d i nikona d750 czyli niskobudżetowe pełne klatki :wink: jeżeli uważasz, że a7s jest mniej zaawansowanym aparatem od w/w to spoko powiem tylko, że większy nie znaczy lepszy :wink:

Co do uśmiercania bagnetu A to póki co sony wprowadza rewizje szkieł albo wypuszcza nowe. To że nie wprowadza tanich szkieł i tanich lustrzanek to akurat wg mnie jest dobre posunięcie ponieważ przeciętny Kowalski jeśli już kupił tanią lustrzankę to nigdy nie odpiął od niej kita, a Ci co na wyjazd zabierają plecak pełny sprzętu używają lustrzanek semi pro i pro oraz obiektywów z serii G i Zeiss, a nie plastikowego 35/1,8. Dochodzi do tego jeszcze zmieniający się rynek tanie kompakty są wypierane przez telefony, zaawansowane kompakty spokojnie są wstanie zastąpić lustrzanki z niskiej półki, a dla tych którzy jednak chcą korzystać z możliwości jakie daje większa matryca są bezlusterkowce. Nie ma się co oszukiwać topowe lustrzanki powoli stają się sprzętem niszowym dla profesjonalistów dla których pancerność, szybkość af i jego celność są priorytetem (ale myślę, że w ciągu kilku lat af w bezlusterkowcach się na tyle poprawi, że i w tej dziedzinie fotografi lustrzanki upadną)

 

Na koniec życzę udanych kadrów niezależnie od systemu jaki wybierzesz :slight_smile: