anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A500 vs A450

Michael253
Początkujący

A500 vs A450

Witam zastanawiam się nad kupnem pierwszej lustrzanki.Czytałem dużo o aparatach i wytypowałem dwie A500 i A450 na droższe nie da rady nie mam tyle kaski;).Nie wiem co robić sony A500 ma ruchomy i większy ekran niż a450.Ma również autofokus w podglądzie na żywo a A450 nie ma,ale za to A450 ma więcej MPiX 14,2 a sony a500 12,9 jest szybsza o 2kl/s;).
No i nie wiem na co się zdecydować proszę pomóżcie i mam prośbe nie piszcie żebym brał inne bo już nad tym myślałem ale nie,tylko powiedzcie którą a450 czy a500 i dlaczego;)

20 ODPOW. 20
piteron
Początkujący

sam musisz sobie odpowiedzieć
--jeśli będziesz robił szybkie akcje przyda się szybszy tryb zdjęć seryjnych
-jeśli będziesz robił nietypowe kadry,macro itp,przyda się uchylny lcd
-jeśli jesteś przyzwyczajony do analogów to 450 ma większy i jaśniejszy wizjer
-ja bym nie patrzył na Mpix a na funkcjonalność dlatego kupił bym 500 nawet gdyby miała 8Mpix,ponieważ jest to aparat dojrzalszy i pozwalający na więcej,450 to taka okrojona wersja 550,z tym że te okrojenia poszły za daleko

Michael253
Początkujący

Dzięki właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.Mam jeszcze pytanie ktoś mi powiedział że sony a500 została wycofana to prawda??Jak nie to kupię ją w fotojoker??

piteron
Początkujący

sorka ale moja szklana kula ma awarie zasilania :slight_smile:
w sklepie internetowym ie maja,może jakieś leżaki pozostały,ale to musisz sprawdzić sam,ewentualnie skorzystać z pomocy Ceneo,lub Allegro

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

piteron napisał(a):

450 to taka okrojona wersja 550,z tym że te okrojenia poszły za daleko


zależy dla kogo. Ja np. jakbym miał teraz kupić nowy APSC aparat to właśnie a450 - cena/jakość i komfort w moich oczach wygrywa. Dlaczego? Bo jako okularnik zwracam uwagę na wystający LCD. Zawsze jest coś, za coś - grunt to wybrać świadomie i pod swoje wymagania/oczekiwania :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

a450 oferuje świetną jakość za dobre pieniądze. Świetnie zastępuje a200.
Szkoda, że następca wydaje się być mało prawdopodobny :c20

Michael253
Początkujący

Okej ale gdzie mogę kupić te lustrzanki bo już nie wiem ludzie gadają że fotojoker już nie będzie miał nie chce kupywać przez internet jak coś

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Aktualnie tych modeli nie ma na magazynie centralnym (A500 była jakieś dwa tygodnie temu więc kto miał chęć ten zamówił :) -możesz wpaść do SC Promenada stoi na półce z tej dostawy). Czy jeszcze się pojawią - trudno powiedzieć.

Michael253
Początkujący

Nie robię nowego tematu i tu się zapytam.

Jak myślicie czy w ogóle uda mi się gdzieś zakupić sony A500 ale to gdzieś za miesiąc, czy już w sklepach nie będzie chodzi mi o sklepy stacjonarne.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Michael253 napisał(a):


Jak myślicie czy w ogóle uda mi się gdzieś zakupić sony A500 ale to gdzieś za miesiąc, czy już w sklepach nie będzie chodzi mi o sklepy stacjonarne.


Myślę, że im dłużej czekasz, tym mniejsze są szanse.
Pozostaną sklepy internetowe - to na pewno.

Ale czy w sklepach jak to ująłeś "stacjonarnych" coś znajdziesz to nie da się wyrokować. To nie forum wróżbitów. :c20