anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A700 - prądożerca

profile.country.PL.title
aalbin
Poszukiwacz

A700 - prądożerca

Witam,
Niestety moja Alfa A700 zachorowała.
W nieuzasadniony sposób pożera prąd.
Wystarczy, że jest włączona i w stanie czuwania pochlania 1% energii w ok. 10 minut.
Soft mam najnowszy. Posiadam 2 oryginalne akumulatory.
Problem występuje zarówno z podpiętym gripem jak i bez niego (aku w body).
Niestety 4 stycznia skończyła się przedłużona gwarancja.
Miał ktoś może podobny problem?
Co może być powodem takiego zachowania puszki?
Obawiam się kosztownej naprawy w serwisie.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

A700 jest co prawda dość prądożerna, ale nie aż tak.
Sądzę, że najlepiej będzie skontaktować się z serwisem CSI i u źródła popytać - ekspertyza jest bezpłatna, więc jak nie mieszkasz w Warszawie, zapłacisz jedynie za kuriera, jeśli naprawa będzie zbyt kosztowna.

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Miałem podobnie w A300 z tym że pożerała ona również energię będąc wyłączoną :(
Diagnoza C.S.I: zawilgocenie elektroniki aparatu, koszt naprawy 600 zł z zastrzeżeniem, że może być większy :shock: Podziękowałem za taką naprawę, straciłem tylko 50 zł za wysyłkę.

profile.country.PL.title
aalbin
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

A700 jest co prawda dość prądożerna, ale nie aż tak.
Sądzę, że najlepiej będzie skontaktować się z serwisem CSI i u źródła popytać - ekspertyza jest bezpłatna, więc jak nie mieszkasz w Warszawie, zapłacisz jedynie za kuriera, jeśli naprawa będzie zbyt kosztowna.

A jak poradziłeś sobie z problemem?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A czy to nie jest po prostu tak, że akumulatory też swoje już przeszły (piszesz o upływającej gwarancji rozszerzonej czyli minimum 3 lata minęły)?

Najważniejsze pytanie czy jak wyłączysz aparat to poziom naładowania również spada?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

aalbin napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

A700 jest co prawda dość prądożerna, ale nie aż tak.
Sądzę, że najlepiej będzie skontaktować się z serwisem CSI i u źródła popytać - ekspertyza jest bezpłatna, więc jak nie mieszkasz w Warszawie, zapłacisz jedynie za kuriera, jeśli naprawa będzie zbyt kosztowna.

A jak poradziłeś sobie z problemem?


Z jakim problemem?
Ja nie miałem problemu - Tobie radzę ekspertyzę w serwisie - tak duże zużycie energii wskazuje na jakieś uszkodzenie i jedynie serwis jest w stanie stwierdzić co naprawdę jest przyczyną.
(Zakładam, że nie jest to przypadek gdy masz włączony eye-start i nosisz aparat włączony na szyi, a ten upływ energii występuje w aparacie leżącym np. na stole?)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
aalbin
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

aalbin napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

A700 jest co prawda dość prądożerna, ale nie aż tak.
Sądzę, że najlepiej będzie skontaktować się z serwisem CSI i u źródła popytać - ekspertyza jest bezpłatna, więc jak nie mieszkasz w Warszawie, zapłacisz jedynie za kuriera, jeśli naprawa będzie zbyt kosztowna.

A jak poradziłeś sobie z problemem?


Z jakim problemem?
Ja nie miałem problemu - Tobie radzę ekspertyzę w serwisie - tak duże zużycie energii wskazuje na jakieś uszkodzenie i jedynie serwis jest w stanie stwierdzić co naprawdę jest przyczyną.
(Zakładam, że nie jest to przypadek gdy masz włączony eye-start i nosisz aparat włączony na szyi, a ten upływ energii występuje w aparacie leżącym np. na stole?)

1. Sorry, nie Tobie miałem zadać to pytanie.
2. Nie, nie mam włączonego eye-start.

profile.country.PL.title
aalbin
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

A czy to nie jest po prostu tak, że akumulatory też swoje już przeszły (piszesz o upływającej gwarancji rozszerzonej czyli minimum 3 lata minęły)?

Najważniejsze pytanie czy jak wyłączysz aparat to poziom naładowania również spada?

Akumulatory mają ok. 3 lat, lecz to nie ich zasługa. Sprawdzałem na prawie nowych i jest to samo.

Wydaje mi się, że jak aparat jest wyłączony, to prądu nie ubywa. Sprawdzę to jeszcze dokładnie.

profile.country.PL.title
aalbin
Poszukiwacz

franek4always napisał(a):

Miałem podobnie w A300 z tym że pożerała ona również energię będąc wyłączoną :(
Diagnoza C.S.I: zawilgocenie elektroniki aparatu, koszt naprawy 600 zł z zastrzeżeniem, że może być większy :shock: Podziękowałem za taką naprawę, straciłem tylko 50 zł za wysyłkę.

I jak wyleczyłeś body?

oldguest
Początkujący

aalbin napisał(a):

franek4always napisał(a):

Miałem podobnie w A300 z tym że pożerała ona również energię będąc wyłączoną :(
Diagnoza C.S.I: zawilgocenie elektroniki aparatu, koszt naprawy 600 zł z zastrzeżeniem, że może być większy :shock: Podziękowałem za taką naprawę, straciłem tylko 50 zł za wysyłkę.

I jak wyleczyłeś body?



Nie wyleczyłem :(
Wkładam baterię tylko na czas robienia zdjęć, potem wyjmuję. Mało wygodne rozwiązanie, ale skuteczne :c71