anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A850 ślubniaki

B4rtek
Początkujący

A850 ślubniaki

Witam was
mam drobne pytanie czy taki zestaw da radę na śluby:
A850 + grip , A350 + grip , A55
17-35/2,8-4 ,SAM 28-75/2,8 , SAM 35/1,8 , SAM 50/1,8 , 70-210/4 , SAM 85/2,8, 2 HVL58AM

16 ODPOW. 16
cataris
Początkujący

Ulalala... Dasz radę z tym wszystkim biegać? :D Sądzę, że taka ilość sprzętu to trochę za dużo. Może warto jakoś zmniejszyć ten zestaw? No i po co A350? Nie lepiej z tego, co kręci filmy zrobić przy okazji aparat awaryjny? ;)

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik


B4rtek napisał(a):

SAM 28-75/2,8 , SAM 85/2,8


te szkła pokrywają FF



Ale akurat tutaj wybrałbym wyselekcjonowanego Tamrona 28-75/2.8 (bo taniej, a wcale nie wolniej czy głośniej) i... hm... pewnie jakąś Minoltę 85/1.4, choć sporo droższa, bo SAM 85/2.8, choć obrazki produkuje ładne, ma "dość" wolny AF, a i światło gorsze o dwie działki.

Michał Koziara
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Michel napisał(a):

i... hm... pewnie jakąś Minoltę 85/1.4, choć sporo droższa, bo SAM 85/2.8, choć obrazki produkuje ładne, ma "dość" wolny AF, a i światło gorsze o dwie działki.


nie zauważyłem podczas krótkiego obcowania z 85/2.8 by zamulał :c18
85 1.4 też do szybkich nie należy. Przynajmniej MAF 85 1.4 v1 - bo ten obiektyw miałem i mocno go używałem. No nic, przyjdzie nowy sezon, zakupię 85 2.8, to napiszę co o nim sądzę (jeśli chodzi o reportaż)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

kris napisał(a):

Michel napisał(a):

i... hm... pewnie jakąś Minoltę 85/1.4, choć sporo droższa, bo SAM 85/2.8, choć obrazki produkuje ładne, ma "dość" wolny AF, a i światło gorsze o dwie działki.


nie zauważyłem podczas krótkiego obcowania z 85/2.8 by zamulał :c18
85 1.4 też do szybkich nie należy. Przynajmniej MAF 85 1.4 v1 - bo ten obiektyw miałem i mocno go używałem. No nic, przyjdzie nowy sezon, zakupię 85 2.8, to napiszę co o nim sądzę (jeśli chodzi o reportaż)



W wątku na KKM pisałem - jest wolniejszy od makrówki, szczególnie na początku zakresu (małe odległości). Za to jest bardzo celny - nie przypominam sobie, bym w ciągu tych 2 m-cy używania miał jakieś nietrafione zdjęcie.
MAF 85/1.4 (niestety nie pamiętam, której wersji) z kolei ja używałem krótko - może nie był to SSM ;-) , ale nie zostało mi po tym wrażenie powolności.

Michał Koziara
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

W czasie ostatniego pleneru niemal nie odpinałem 85/2,8. Potwierdzam, że jest ostry od pełnej dziury (wg standardów amatorskich - makrówka to to nie jest :c20 ), jest dość szybki - zdecydowanie szybszy od 100/2,8.
Mnie się bardzo podoba - nie jest pytaniem czy go będę miał, tylko kiedy :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

Ja to widzę, że po tych przymiarkach kolega za dużo nie zrobi.

Ludzie, to nie są zawody sportowe z dużymi odleglościami. A kolega ze sprzętu robi więcej niz habilitację. Tutaj są małe odleglości. Mając do dyspozcji pelną klatkę możemy kadrować.

Ważny jest poręczny sprzęt. Napewno nie obiektyw landara, który jest dobry do fotogafowania iglicy Pałacu Kultury. Ważne jest żeby szykbko cykać ujęcia. Nie da rady kombinowac jak w atelier.
Kolega ma 850. Chciałbym coś takiego mieć. Druga sprawa,że nie wykorzystałbym jego możliwości.
Radze koledze dobrze postudiować możliwości 850. Pojść do tego kościoła i przymierzyć się do ustawień i oświetlenia. To da lepsze efekty niż delektowanie się tym ,jaki sprzęt mogę zabrać. W oświeltleniu należy się przymierzyć się do lampy. Niekoniecznie 58.
Chodzi o skrócenie czasu, zapobieganie poruszeniom.
I jeszcze poinstrułować księdza, żeby skutecznienie zasłaniał nakładania obrączek.
Ja będę robił zdjęcia 18 grudnia przy użyciu skromnego a450.
Bronek

profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

też bym sobie odpuścił tą a350 skoro masz pełna klatkę i a55. flintę też bym odstawił, bo po co taki zoom? chyba, ze w plenerze.

co prawda ślubów zrobiłem tylko 5 ale na dwóch korpusach miałem 50mm 1,8 a na drugim 16-105 lub wcześniej dziadowska sigme 18-200.
w plenerze można było się bawić flintą lub rybką.