anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Alfa 580 z Honkkongu

Nerfous
Początkujący

Alfa 580 z Honkkongu

Witam!Ostatnio postanowiłem zmienić body na a580.Na ebay'u znalazłem parę aukcji z Honkkongu-ceny są sporo niższe.Jak wygląda sprawa z gwarancją?I jakie mam języki w menu?I czy w ogóle to się opłaca?

Pomożecie? :thumbsup:

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Gwarancja tylko w Hongkongu i brak języka polskiego w menu więc interes nie do końca opłacalny :c9

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

chyba tymi samymi aukcjami się interesujemy. w sumie 800 zł mniej niż u nas za a580.
a softu nie można sobie samemu wgrać z polskim?

lipa z tą gwarancja. bez sensu jak u canona w usa. tam maja gwarancję na usa i na świat. w tym, że ten świat to usa i kanada :nauseated_face:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Język jest przypisany płyty głównej. Z uwagi na różne przepisy w różnych częściach świata, jest też inny serwis - inne części. Gwarancja jest przypisana do regionu. Czyli np. kupiona w USA - wysyłasz na gwarancyjna naprawę do USA...itd.

------------------------------
fotoamator
Nerfous
Początkujący

Czyli lipa... :c9 Szkoda, już miałem taką nadzieję...

Maniek70
Początkujący

Nie jest tak jak piszecie, zanim udzielacie komuś odpowiedzi zastanówcie się czy aby jest poprawna. Po pierwsze wystarczy skontaktować się z Sony Polska lub głównym serwisem Sony aby uzyskać odpowiedz. Ponieważ nie mieszkam w Polsce cały mój sprzet kupuje za granicami kraju cześć w UK i cześć w HK starałem się dowiedzieć jak to wyglada, i już Ci pisze jak to wyglada każdy sprzet zakupiony w HK czy w UK lub gdzieś indziej (dodam ze pytałem tylko o HK) posiada gwarancje w Polsce warunkiem jest tylko posiadanie karty gwarancyjnej oryginalnej Sony musi być strona w języku polskim chyba ostatnia strona ale uwaga znam kilku sprzedawców z ebay którzy nie dają oryginalnej karty Sony np. http://www.digitalrev.com" target="_blank pod taka sama nazwa występuje na ebayu, tylko swoją i w tym przypadku gwarancje jest oczywiscie w HK. Po drugie do tego jest potrzebny dokument zakupu jakiś rach. Faktura. Ale jest jeszcze coś ważnego przed dokonaniem zakupu musisz skontaktować się ze sprzedawca aby się upewnić czy przy wysylce deklaruje towar jako "gift" lub towar po naprawie aby uniknąć cła jezeli nie zakup moze byc nie oplacalny. A sprawa języka w menu wyglada tak ze w każdym aparacie Sony język polski jest fabrycznie wgrany, a z HK kupiłem kilka aparatów Sony i nikona. Jeżeli będziesz potrzebował jakiejś pomocy pisz podaj sprzedawcę a powiem Ci czy kupowałem u niego i jaka kartę dostaniesz.
Pozdrawiam

--------------
kris:
Łączenie postów. W celu dopisania treści proszę używać edycji postów ( przycisk "zmień" na dole swojego posta http://img221.imageshack.us/img221/381/zmie.jpg)
-------------


Dodam jeszcze ze nie można oszukiwać ze np. Kupisz aparat czy obiektyw w HK i ktoś Ci podstepluje kartę w Polsce ponieważ pan powiedział ze po numerze są w stanie ustalić z jakiego rynku pochodzi towar:)