anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Alfa700 - zdechła współpraca z lampą hvl58 i gripem

paul123-----
Użytkownik

Alfa700 - zdechła współpraca z lampą hvl58 i gripem

Witam
1. Lampa.
Jakiś czas temu pisałem o swoich problemach z lampą hvl58:
viewtopic.php?f=186&t=7352" target="_blank
Okazało się, że z lampą jest wszystko OK. Sprawdziłem lampę na innym aparacie. Działa. Sprawdziłem inne lampy na moim aparacie - nie działają. Wniosek jeden - coś się skitrało w aparacie. Czyszczenie styków nic nie daje. Resetowanie ustawień aparatu i lampy nic nie daje.
Aparat nie jest na gwarancji. Ktoś wie jakie mogą być koszta?

2. Grip.
Na domiar złego coś się skopało w gripie albo znów w aparacie, tyle że nie mam możliwości podpiąć gripa pod inna alfe700 więc nie wiem. Grip nagle ni stąd, ni z owąd wykrywa mi tylko jeden akumulator. Po podpięciu, na ekranie zamiast stanu dwóch baterii, jest stan jednej dużej. Osobno oba akumulatorki używane pojedyńczo (bez gripa) w aparacie działają bez problemu. Natomiast jeśli w gripie dam jeden akumulator, obojętnie czy w komore 1 czy 2, dzieją się takie cuda (losowo):
- wyskakuje na ekranie komunikat "Tylko dla akumulatora InfoLITHIUM"
- bateria naładowana lub częściowo naładowana od razu jest pokazana jako rozładowana
- pokazuje naładowanie baterii, po jakimś czasie ze stanu 60% spada do zera.

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witam,

paul123 napisał(a):


1. Lampa.
Jakiś czas temu pisałem o swoich problemach z lampą hvl58:
viewtopic.php?f=186&t=7352" target="_blank
Okazało się, że z lampą jest wszystko OK. Sprawdziłem lampę na innym aparacie. Działa.


Przydałoby się zatem zmienić śmiałą tezę:

paul123 napisał(a):

Lampy HVL padają jak muchy




paul123 napisał(a):


Aparat nie jest na gwarancji. Ktoś wie jakie mogą być koszta?


Tylko serwis może podać wycenę naprawy i to dopiero po dostarczeniu aparatu do ich rąk.
Dane kontaktowe:
C.S.I. Foto i Video
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090





paul123 napisał(a):


2. Grip.
Na domiar złego coś się skopało w gripie albo znów w aparacie, tyle że nie mam możliwości podpiąć gripa pod inna alfe700 więc nie wiem. Grip nagle ni stąd, ni z owąd wykrywa mi tylko jeden akumulator. Po podpięciu, na ekranie zamiast stanu dwóch baterii, jest stan jednej dużej. Osobno oba akumulatorki używane pojedyńczo (bez gripa) w aparacie działają bez problemu. Natomiast jeśli w gripie dam jeden akumulator, obojętnie czy w komore 1 czy 2, dzieją się takie cuda (losowo):
- wyskakuje na ekranie komunikat "Tylko dla akumulatora InfoLITHIUM"
- bateria naładowana lub częściowo naładowana od razu jest pokazana jako rozładowana
- pokazuje naładowanie baterii, po jakimś czasie ze stanu 60% spada do zera.


Jaki grip? Jakie aku? Jaki firmware ? Jeśli v.4 to również należałoby wysłać grip do serwisu. Jeśli zaś aparat ma niższy firmware, to należy wgrać właśnie ten.


pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
paul123-----
Użytkownik

kris napisał(a):

Przydałoby się zatem zmienić śmiałą tezę:


Zmylilem sie faktem ze wczesniej padla mi lampa hvl36. Ta nie dziala na zadnym aparacie a objawy jej padania byly podobne co przy hvl58 - tyle ze tym razem zdechl aparat. Tamtej juz nie naprawialem bo akurat bylem w trakcie wymiany sprzetu.

kris napisał(a):

Tylko serwis może podać wycenę naprawy i to dopiero po dostarczeniu aparatu do ich rąk.


Zgadza sie. Najlepsze jest to że byłem w jednym z punktów Sony Centre gdzie mozna sprzet oddać. Dowiedziałęm się, że nie robią wyceny ale ja mam z góry podać kwotę do jakiej godzę sie by sprzęt naprawili. Nie ma opcji że wysyłam, oni wyceniają i pytają się czy naprawiać. Nie wiem, może wprowadzili mnie w błąd. Zreszta w wątku o padających lampach hvl ktoś napisał coś takiego:

edera napisał(a):

znam przypadek z ostatniego miesiąca z opowiadań znajomego który chciał wymienić w serwisie sony sanki w :c56 700 o cenę się lepiej nie pytajcie bo szkoda gadać jak serwis sobie życzy za wymianę


No właśnie... ile? Wolałbym to raczej wiedzieć.

kris napisał(a):

Jaki grip? Jakie aku? Jaki firmware ?


grip oryginalny, aku oryginalne, firmware v4.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

paul123 napisał(a):

Zgadza sie. Najlepsze jest to że byłem w jednym z punktów Sony Centre gdzie mozna sprzet oddać. Dowiedziałęm się, że nie robią wyceny ale ja mam z góry podać kwotę do jakiej godzę sie by sprzęt naprawili. Nie ma opcji że wysyłam, oni wyceniają i pytają się czy naprawiać.


skorzystaj z danych kontaktowych, które podałem post wcześniej.


paul123 napisał(a):

No właśnie... ile? Wolałbym to raczej wiedzieć.


a skąd wiesz, że problem dotyczy tego samego ?
Kolejna śmiała teza ?


paul123 napisał(a):

grip oryginalny, aku oryginalne, firmware v4.


więc wysyłka sprzętu do serwisu.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
paul123-----
Użytkownik

OK, jestem już po serwisie.
A wiec tak: ogolne wrazenia: mega szybko, jakosc i cena: niestety... blednie wykonana ekspertyza, w moim mniemaniu "na macajewa" czyli:
"Chyba uszkodzily sie styki lampy - wymieniamy!", po wymianie: "Ty, Zdzichu, dalej nie dziala, wymieniamy elektronike" - tak wlasnie zostalem obsluzony. I wtedy dostalem korekte wyceny naprawy na wieksza kwote.
Generalnie jestem zadowolony, ale po kolei:
W poniedzialek o 17 wysylam DHLem paczke, 400km od Warszawy. Na nastepny dzien o 10 paczka jest juz w serwisie na Zytniej. O 11 dostaje maila o potwierdzeniu przyjecia sprzetu. Czekam na wycene, wg strony serwisu do 24h. Wycene oraz opis usterki dostalem po... godzinie. Grip - brudne styki, czyszczenie 80zł, aparat - styki lampy do wymiany: styki 30zł, wymiana 250zł. Wydałem zgode na naprawę. O 15 mail, że przy wymianie stykow lampy, okazalo sie ze winna jest elektronika sterujaca zewnetrzna lampa. koszt elektroniki 150zł, wymiana 230zł. Tutaj nastapila wymiana maili z przepychankami, na linie telefoniczna nie moglem sie dodzwonic. Wycena zawierala niezgodny opis z tym co dostalem po korekcie. Mailowo informowano mnie ze bedzie wymieniana tylko elektronika, w kosztorysie jak byk mam napisane ze dodatkowo zaplace za wymiane stykow ktore jednak byly dobre. Mailowy "ping-pong" trwal w najlepsze. Wkoncu dostalem poprawiony kosztorys obejmujacy czyszczenie stykow a nie ich wymiane oraz wymiane elektroniki. Koszt wzrosl o 20zl. Nie majac wyboru nastepnego dnia ok godz 10 wyslalem akceptacje kosztow. O 15 dostalem maila ze sprzet zostal naprawiony i odeslany do mnie. Nastepnego dnia, czyli dzis o 14 sprzet byl u mnie w domu. Czas naprawy nie liczac transportu - 2dni :) Koszt, uwzgledniajac koszty transportu oraz 10% rabat na naprawe wyniosl w calosci 500zł.

oldguest
Początkujący

U mnie jak robili wycenę to dodali magiczne zdanie: Koszty naprawy mogą wzrosnąć.. Tobie czegoś takiego nie napisali? Nie zmienia to jednak faktu że wycenę robią po łebkach 😕

paul123-----
Użytkownik

Koszty kosztami, ale sposob prowadzenia sprawy pozostawia wiele do zyczenia. Przede wszystkim niescislosci w korespondencji mailowej i kosztorysach co do przyczyny usterki i kosztow naprawy. Mailowo potwierdzano mi ze cena wynosi X, a w dolaczonym kosztorysie widnieje kwota Y. Naprawa obejmuje czyszczenie styków, w kosztorysie jest wymiana. No sami sie pogubili w tym wszystkim i ustalenie ze tak powiem "jednej wersji wydarzen" bylo troche czasochlonne i meczace.

profile.country.pl_PL.title
majko-----
Nowicjusz

Taki sam problem miałem tez z 58 ja ma na gwarancji ten palnik trwało to około 1,5 tygodnia naprawa bo nie mieli części, napisali wymiana elektroniki sterującej, jak narazie to pracuje bez problemu z dopalaczem do lampy

paul123-----
Użytkownik

Jednak ten grip to jakiś badziew...
Znowu zaczynają mi się problemy i to tak szybko po serwisowaniu.
Tym razem rozładowuje mi baterię nr2 podczas pracy tylko i wyłącznie na baterii nr1.
Tak wiec umieszczam w gripie dwie baterie naladowane po 100%. Przez noc na imprezie caly czas aparat pracuje na baterii #1, a #2 jest nieaktywna. Po zabawie widze stan 17% baterii #1 i nagle 67% baterii #2.
Rece opadywują normalnie...