anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Allegro - czy polecacie ten zestawik

Misiek025
Początkujący

Allegro - czy polecacie ten zestawik

Witam. Czy ten zestawik się opłaca kupić ?

http://allegro.pl/sony-a500l-pelny-zest ... 46814.html


Nówka jest w sklepie za 1750 ale bez gripa, drugiej baterii i fajnej torby.

30 ODPOW. 30
Misiek025
Początkujący

Przesiadasz sie z a200 prawda? Jestes zdecydowany na a500 (nie chce robic OT :p)? W sensie, jest konkretnie cos czego Ci w a200 brakuje?



W A200 nic mi nie brakowało ale czasami miałem problem z odpowiednią ostrością . Nie wiem czyja to była wina - moja czy puszki. w CSI poprawili BF i stwierdzili że reszta jest ok. Ale i tak już jestem zdecydowany wymienić. Funkcjonalnością najbardziej mi A500 pasuje.

weasel
Początkujący

Robisz zdjecia przy slabym swietle? W sensie bez lampy? ;)

Misiek025
Początkujący

Tak. Ale zazwyczaj z ostrością miałem problem na powietrzu bez podpiętej lampy. Zaznaczę że miałem podpięty 50 1.8 i czasy były 1/80 więc powinno być ok. Oczywiście przysłonę zmieniałem w zakresie 2.5 - 5 w tym czasie

tomcio15-----
Poszukiwacz

Ja mam dylemat czy wybrac a500 czy a550.A550 jest lepsza ale drozsza.Czy kupic a500 i oszczedzic kase tracac troche na jakosci zdjec?

profile.country.pl_PL.title
kodi-----
Początkujący

ja nie jestem jakiś specu, ale napisze tak. Sam się zastanawiałem mocno czy wybrać 550 czy 500 i jeszcze się majtałem z pentaxem k-x no i wybrałem 550 i nie żałuję!!. Aparat robi super fotki wyświetlacz jest takiej jakości, że czasem to aż przeszkadza, bo zdjęcie wydaje się super a potem dopiero po powiększeniu na kompie widać niedociągnięcia, ale jak się człowiek przyzwyczai to można z tym żyć:P. Poza tym matryca w 550 jest super nie mam jej nic do zarzucenia. Kiedyś zrobiłem zdjęcie z okna w bloku z 3 piętra w nocy widać było tylko lampę na parkingu i trawnik. Ustawiłem iso 6400 reszta auto i powiem tak: zdjęcie z reki nieporuszone i z takimi szumami, że w zasadzie ze świecą ich szukać przy formacie pocztówkowym a i w powiększeniu były znośne. Dla mnie bomba ten aparacik. Jedyne co by mogli zmienić w nim to wstępne podnoszenie lustra choćby w trybie samowyzwalacza czy to 2 czy 10 sekundowego (raczej to pierwsze by mi się przydało bo lubię robić fotki makro). Jeśli różnica między 500, a 550 jest niewielka to weź 550 taka moja rada wujcia Konrada:D

hackthemilk
Początkujący

polecam zakup a500 z Sony Center w salonach darmowa 5 letnia gwarancja. A takei akcesoria wolę ori :c2

spolRedDragon1tivhr
Początkujący

CZEŚĆ WSZYSTKIM :c37

JESTEM NA FORUM CAŁKIEM NOWY i w KRÓTCE MAM ZAMIAR ZOSTAĆ CZŁONKIEM (CO ZA OKREŚLENIE :c20 ) społeczności użytkowników ALPHY

MAm ten sam dylemat wybrać 500 czy 550 :c18

Do tej pory byłem użytkownikiem kompaktów - całe życie na NIKONIE - ale już przyszedł czas na przesiadkę na lustro,

To defakto moje pierwsze lustro :c25 i chciałbym mądrze wybrać - jestem zdecydowany na SONY z kilku powodów,a le nie wiem czy 500 czy 550

Dodam, iż aparat będzie mi służył głównie do portretów rodzinki i zdjęć w plenerze
CZęsto robię zdjęcia we wnętrzach przy sztucznym oświetleniu - tez nieraz kiepskawym

CO RADZICIE DOŚWIADCZENI KLUBOWICZE :c22

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jeśli tylko możesz to zainwestuj w a580 bo(w stosunku do a550):
- iso 100
- lepsza jakość na wyższych czułościach
- szybszy autofokus
- 3 krzyżowe czujniki
- filmy (bez AF) - czasami, niektórym się przydają
- panoramy (uwielbiam to :nauseated_face: )

pewnie jeszcze coś, ale za dużo tych zmian było :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
MARCUS68-----
Początkujący

U mnie szalę na korzyść A 550 przeważyła jakość wyświetlacza i Hdr.Może warto też zainteresować się nowszym modelem A 560 jeśli będziesz wykorzystywał nagrywanie filmów HD. :nerd:
Z drugiej strony kupując A 500 zaoszczędzisz trochę kasy,którą warto zainwestować w dobry obiektyw. :thumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dobrze jest kupić aparat raz, a porządnie, dlatego polecam a580 (a560 nie ma jeszcze w sprzedaży!). Optyka jest najważniejsza, ale można ją zbierać sukcesywnie :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer