anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Drugi obiektyw

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Drugi obiektyw

Postanowiłem do mojej 350 dokupić jakiś dobry obiekty bo narazie mam tylko standardowy. Jaki polecacie? Fotografuje praktycznie wszystko. Jeżeli chodzi o cene to nie ma ona większego zanczenia.

23 ODPOW. 23
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

destin6 napisał(a):

Jeżeli chodzi o cene to nie ma ona większego zanczenia.



Więc proszę:
Sony 300mm F2.8 G
Sony 70-200 F2.8 G
To jedne z wielu jakie ma Sony do zaoferowania ;) http://klubkm.pl/forum/images/smilies/good.gif

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

fajne te obiektywy tylko raczej dla początkującego się nie przydadzą

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

destin6 napisał(a):

fajne te obiektywy tylko raczej dla początkującego się nie przydadzą



Dlaczego :smileyquestion:

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

dopiero się ucze fotografować więc na co mi taki wielki obiektyw! Chodzi mi o to żeby był lepszy od standardowego ale bez przsady ;)

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

To może sprecyzuj swoje pytanie. Jaki zakres ogniskowych cię interesuje i co chcesz fotografować. Będzie łatwiej Ci pomóc.
Albo zerknij tutaj: LINK

norbertus20
Początkujący

Kup sobie Sigme 70-300 APO DG Macro :P

Jak na taki zakres ogniskowej, mały, lekki, poreczny obiektyw :D
I w cale nie taki drogi w 1000zł zmiescisz sie spokojnie :P

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Jeśli nie potrzebujesz obiektywu o długiej ogniskowym ale o zakresie "do wszystkiego" i ma być lepszym szkłem niż kit, to może obiektyw polecany w temacie viewtopic.php?f=38&t=2331" target="_blank , a konkretnie 16-105mm ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

destin6 napisał(a):

Postanowiłem do mojej 350 dokupić jakiś dobry obiekty bo narazie mam tylko standardowy. Jaki polecacie? Fotografuje praktycznie wszystko. Jeżeli chodzi o cene to nie ma ona większego zanczenia.



Słuchaj BuBu, bo dobrze prawi :)
Jeśli ma to być obiektyw, który ma zastąpić kita to SAL16105 będzie znakomity. Zakres nieco większy (w obie strony) a jakość też nie pozostawia wiele do życzenia.
Oczywiście, jak cena naprawdę nie ma znaczenia i chcesz szkieł najwyższej jakości to popatrz na SAL1635Z.AE, który szeroki kąt do standardu zapewni, do niego SAL2470Z.AE, a z długich jakieś stałeczki, np. SAL85F14Z.AE lub SAL135F18Z.AE. Lub jeden, SAL1680Z.AE a jak będziesz potrzebował tele to dokupisz SAL70200G.AE

Niestety, obiektywy najwyższej jakości są ciężkie. I z tym sie trzeba pogodzić. Bo że drogie to wiesz :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

nie doprecowałeś czego potrzebujesz.
Jak coś jeszcze w zastępstwie kita to 16-105 lub 16-80ZA

Jak coś jeszcze - bo mam za krótko - to Sigma 70300 APO lub SAL70300GSSM

Jak coś jeszcze, bo GO mi brakuje, to 50/1.4 lub poczekać na SAL50/1.8 razem z 30M2.8

Jak coś jeszcze by jeszcze bardziej się zbliżyć do obiektu, to kup sobie Raynoxa 250.

Tyle co uważam

(aha - nie zapomnij o lampie, to nie jest obiektyw, ale u mnie odsunęła potrzebę kupowania jasnych szkieł typu zoom)