anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Drugi obiektyw

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Drugi obiektyw

Postanowiłem do mojej 350 dokupić jakiś dobry obiekty bo narazie mam tylko standardowy. Jaki polecacie? Fotografuje praktycznie wszystko. Jeżeli chodzi o cene to nie ma ona większego zanczenia.

23 ODPOW. 23
profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

destin6 napisał(a):

Postanowiłem do mojej 350 dokupić jakiś dobry obiekty bo narazie mam tylko standardowy. Jaki polecacie? Fotografuje praktycznie wszystko. Jeżeli chodzi o cene to nie ma ona większego zanczenia.



Słuchaj BuBu, bo dobrze prawi :)
Jeśli ma to być obiektyw, który ma zastąpić kita to SAL16105 będzie znakomity. Zakres nieco większy (w obie strony) a jakość też nie pozostawia wiele do życzenia.
Oczywiście, jak cena naprawdę nie ma znaczenia i chcesz szkieł najwyższej jakości to popatrz na SAL1635Z.AE, który szeroki kąt do standardu zapewni, do niego SAL2470Z.AE, a z długich jakieś stałeczki, np. SAL85F14Z.AE lub SAL135F18Z.AE. Lub jeden, SAL1680Z.AE a jak będziesz potrzebował tele to dokupisz SAL70200G.AE

Niestety, obiektywy najwyższej jakości są ciężkie. I z tym sie trzeba pogodzić. Bo że drogie to wiesz :)



Moim zdaniem najlepszy będzie SAL1635Z.AE dzięki za propozycje ;)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

a nie lepiej za tą cenę skompletować sobie zestawik? z tego Zeissa skorzystasz jak będziesz miał A900. Lepiej będzie kupić Sigmę 10-20 lub poczekać aż wyjdzie Sigma 10-20/3.5

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

niestety musze pożegnać się z obiektywek którego wyżej wybrałem ponieważ miałem pilny wydatek :cry: Ale dysponuje jeszcze sumą okoł 1000zł i doszedłem do wniosku że przydał by mi się jakiś obiektyw do portretów lub do makro bo tych robie najwięcej :flushed:
Jak byście mieli jakieś propozycje to piszcie.

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

viewtopic.php?f=79&t=2167
zajrzyj tutaj, trochę informacji na temat portretówek ;)

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

wielkie dzięki.

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Mój pierwszy obiektyw czyli kitowy właśnie został wysłany do serwisu z powodu awarii :cry: Niestety czas naprawy może wynieśc nawet 2 tygodnie a obiektyw mi jest potrzebny na środe :flushed:

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

mozesz skorzystac z wypozyczalni Sigmy. podane ceny sa za 3 dni uzytkowania.
ps. najblizej chbya masz do poznania

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

dzięki za pomoc ale taka opcja odpada bo nie dam rady dojechać do poznania :(

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

szkoda że nie dają zastępczych obiektywów xD

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a może kup "na ten czas" MAF 35-70 f/4 ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer