anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Filmowanie czas migawki

profile.country.pl_PL.title
jacekwit
Nowicjusz

Filmowanie czas migawki

Pisze tu pierwszy raz wiec witam wszystkich.Posiadam aparat a33 i mam takie pytanie, czy jak sie ustawi migawke przy filmowaniu np 1/250 to czy mozna ja zamrozic aby podczas nastepnego nagrywania ona pozostala. Jacek

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Hmm... a co ma czas migawki do filmowania? :shock:

profile.country.pl_PL.title
jacekwit
Nowicjusz

Nie wiem,ale filmy z tego aparatu 25kl/s sa takie jakby zdjecie bylo poruszone przy szybszych ruchach osoby filmowanej

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Czas migawki odnosi się tylko do trybu foto.

Filmowanie to zupełnie inna bajka i ustawienia migawki nie mają na to wpływu.
Smużenie przy szybkich ujęciach - cóż, to jest APARAT a nie KAMERA i myślę, że to główny powód.

profile.country.pl_PL.title
jacekwit
Nowicjusz

Mam tez aparat hx1 i jest duzo lepiej. On ma 30klatek/s,czyzby 5 klatek tak poprawialo tzw smuzenie.Czy jest mozliwosc zmiany na te 30klatek/s np: w serwisie.
Jacek

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Nie ma innego softu, niż ten, który masz w aparacie, więc serwis nic nie poradzi.

Raduchfoto
Początkujący

Prędkość "migawki" nie ma nic wspólnego z filmowaniem przynajmniej nie w tym modelu - jeśli chcesz pobawić się w bardziej "pro" filmowanie to z 6000 trzeba położyć. Wtedy można zrobić naprawdę fajnie wyglądający film - zapytaj chłopaków z FotoTeamu'u Sony może wyślą Ci link do filmiku ich autorstwa - fajne klipy nakręcili :)

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

jacekwit napisał(a):

Nie wiem,ale filmy z tego aparatu 25kl/s sa takie jakby zdjecie bylo poruszone przy szybszych ruchach osoby filmowanej


25/30 kl/s to czas naświetlania rzędu 1/25 ~ 1/30 sekundy.
Jak chcesz zamrozić szybki ruch przy takim czasie?
W dziale kamer Handycam można się zapytać o kwestie filmowania, ilość klatek na sekundę i inne tego typu sprawy.

profile.country.pl_PL.title
jacekwit
Nowicjusz

Ja chce zamrozic czas migawki np: 1/100. W kamerze gs500 najdluzszy czas to 1/50 a klatek jest tez 25/s

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

jacekwit napisał(a):

Ja chce zamrozic czas migawki np: 1/100. W kamerze gs500 najdluzszy czas to 1/50 a klatek jest tez 25/s


Bo to jest kamera - tam możesz ustawiać czasy do 1/8000s nawet. :c56 to jest aparat fotograficzny z możliwością nagrywania krótkich ujęć filmowych. Proces ten jest zautomatyzowany i na prędkość migawki filmowej operator nie ma bezpośredniego wpływu. Może w późniejszych modelach będzie taka możliwość. Póki co, jest to, co jest - można np. regulować wielkość przysłony (przy ręcznym ustawianiu ostrości) - co jest częściej potrzebne.

------------------------------
fotoamator