anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Filmowanie czas migawki

profile.country.pl_PL.title
jacekwit
Nowicjusz

Filmowanie czas migawki

Pisze tu pierwszy raz wiec witam wszystkich.Posiadam aparat a33 i mam takie pytanie, czy jak sie ustawi migawke przy filmowaniu np 1/250 to czy mozna ja zamrozic aby podczas nastepnego nagrywania ona pozostala. Jacek

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
jacekwit
Nowicjusz

Ja czas migawki ustawiam tak, program A ,np przyslona 3,5 ,jestem w pokoju i kieruje aparat na okno automatycznie zmienia mi sie czas blokuje go przyciskiem AEL /na wyswietlaczu */ wlaczam nagrywanie i mysle ,ze ten czas zlapany " na oknie" pozostaje ,poniewaz jak zlapie czas np:1/500 to nagrywajac w pokoju mam ciemny obraz.
Moze tlumacze troche chaotycznie, ale tak to robie i gdy wylacze nagrywanie wszystko wraca do normy,czyli automatu.
Jacek

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Ciekawe, bo ze wszystkich opisów, które właśnie studiuję (Rafiki, to Twoja wina! :slight_smile: ) wynika, że ustawienie czasu NIE MA nic wspólnego z filmowaniem w A55...

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

jacekwit napisał(a):

Ja czas migawki ustawiam tak, program A ,np przyslona 3,5 ,jestem w pokoju i kieruje aparat na okno automatycznie zmienia mi sie czas blokuje go przyciskiem AEL /na wyswietlaczu */ wlaczam nagrywanie i mysle ,ze ten czas zlapany " na oknie" pozostaje ,poniewaz jak zlapie czas np:1/500 to nagrywajac w pokoju mam ciemny obraz.
Moze tlumacze troche chaotycznie, ale tak to robie i gdy wylacze nagrywanie wszystko wraca do normy,czyli automatu.
Jacek


Przyciskając spust migawki aparatu w trybie A do połowy aparat myśli jak aparat a nie jak kamera, wszelkie funkcje filmowania są automatyczne więc nie mamy żadnego wpływu na migawkę. Podczas filmowania(nagrywania) możemy w trakcie zmieniać wartość +/-EV
Jeśli chcesz zapanować nad głębią ostrości podczas filmowania należałoby użyć jasnego, manualnego obiektywu z usuniętą kulką zatrzaskową wartości przysłony.

profile.country.pl_PL.title
jacekwit
Nowicjusz

To jak wytlumaczyc to co opisalem wyzej ,gdy nacisne w czasie filmowania przycisk AEL to obraz sie rozjasnia ,sprawdzilem przed chwila.
Jacek

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Bo blokujesz pomiar światła dla kadru - aparat nie zmieni ustalonego czasu migawki.

profile.country.pl_PL.title
jacekwit
Nowicjusz

Wszystko sie wiec wyjasnilo, dziekuje za odpowiedzi.
Jacek