anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

fotki automatyczne co (np) 15 minut ?

wujektrzysiek
Początkujący

fotki automatyczne co (np) 15 minut ?

Może macie pomysł ? (jak w temacie)
Potrzebuję ustawić jedną z puszek (albo A700 albo 900-kę) na statywie
i "zlecić" jej wykonywanie pojedynczych zdjęć co 5-15 minut, przez około 4 godziny.
Drugiej puszki będę używał osobiście.
Dodam, że fotki dotyczą konkursu wiolonczelowego, gdzie każdy z uczestników siada
w tym samym miejscu i warunki oświetleniowe także są identyczne.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Są piloty z interwałem (podpinane do gniazda wężyka spustowego) - na alle - zresztą tu gdzieś też niedawno były linkowane - jedyne wyjście. Albo pożyczyć Dynaxa 7D ;)

------------------------------
fotoamator
wujektrzysiek
Początkujący

Dzięki Tadziu :)
To już jakaś furtka.
Rozejrzę się za tymi... interwałami.
Szacuneczek
:)

profile.country.PL.title
JerzMich
Nowicjusz

Jeśli masz możliwość zostawienia komputera razem z aparatem np. laptopa to można użyć standardowego programu Remote Camera Control.
W nowszych wersjach ma on funkcję interwałów o dość szerokich ustawieniach.

profile.country.en_GB.title
tomaszszymanski
Początkujący

Macie jakieś nowsze RCC nowsze do a900, bo w tym co mam to tylko co 10s, a potrzebował bym tak co 2.

profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

wujektrzysiek napisał(a):

Może macie pomysł ? (jak w temacie)
Potrzebuję ustawić jedną z puszek (albo A700 albo 900-kę) na statywie
i "zlecić" jej wykonywanie pojedynczych zdjęć co 5-15 minut, przez około 4 godziny.


Podchodząc do zagadnienia humorystycznie, można kogoś zatrudnić na umowę - zlecenie, niech siedzi z pilocikiem. :P Nie wiem ile wynosi stawka za godzinę, ale pewnie wyjdzie taniej niż zakup :c34

A co do zmiany interwałów, to był tam chyba do ściągnięcia taki pliczek exe, dzięki któremu można było zmieniać czasy. Doczytałem, że tylko dla A700.

profile.country.PL.title
trutak
Użytkownik

Na wiolonczelę tobym się nie pchał z 900-ką z interwałem. Klapie to jak diabli, a przy muzyce poważnej to przeszkadza. Lepiej, jak będziesz mieć pełną kontrolę nad momentem zrobienia zdjęcia.

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Wiolonczela jest dużo głośniejsza niż lustro :)
Nie robiłbym zdjęć w okresach ciszy pomiędzy muzyką 8-)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Krzysztof napisał(a):

Wiolonczela jest dużo głośniejsza niż lustro :)
Nie robiłbym zdjęć w okresach ciszy pomiędzy muzyką 8-)


To prawda. Jakimś wyjściem, jeśli nie trzeba FF, może być A55/33 - słychać tylko cichy szmer migawki...
Szkoda, że w :c56 nie ma mechanizmu interwalometru (znanego z D7D), wielokrotnie by się przydał (choć w pilocie żeby był dostępny)...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

jestem trochę szalony i lubię wykorzystywać rzeczy przeznaczone do zupełnie innego celu więc w prosty i tani sposób można zrobić we własnym zakresie interwałometr
Potrzebny jest automatyczny odświeżacz powietrza :nauseated_face: ... -1869.html" target="_blank
i kabel z wtyczką do wyzwalania
Na warsztacie mam układ elektroniczny z odświeżacza Merida na scalaku 74HC4060. Jest to generator i 14-stopniowy licznik/dzielnik dwójkowy. W chwili obecnej ustawione są czasy 5-10-20 min + regulacja taktu generatora (do 3 h)ale bez problemu daje to się przerobić na czasy 20sek do parunastu godzin (pozostałe wyjścia). Cena scalaka to 1 pln, schematy można znaleźć w necie. Zasilanie 2do6V więc albo 2-3 baterieAAA, albo np. aku od telefonu 3,6V
przykładowy schemat:
count.gif
oczywiście to dla tych co lubią takie wyzwania i potrafią podłubać w elektronice :c34