anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

funkcja elektronicznej przedniej kurtyny migawki w Sony A7III

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
A72tomek
Poszukiwacz

funkcja elektronicznej przedniej kurtyny migawki w Sony A7III

Dzień dobry, 

mam pytanie odnośnie elektronicznej przedniej kurtyny w Sony A7III do czego się przydaje bo cos mi się wydaje , że więcej przemawia na NIE 

"WAŻNE: W poniższych sytuacjach funkcję elektronicznej przedniej kurtyny migawki należy ustawić na OFF [WYŁ.].

  • Podczas fotografowania z użyciem krótkich czasów naświetlania i obiektywu o dużej średnicy (otworze)
    W przypadku fotografowania z użyciem funkcji elektronicznej przedniej kurtyny migawki ustawionej na ON [WŁ.], w zależności od obiektu lub warunków fotografowania, w nieostrym obszarze może wystąpić rozmycie światła (efekt zjawy). W takich
    przypadkach należy ustawić tę funkcję na Off [Wył.].
  • Podczas fotografowania z użyciem krótkich czasów naświetlania
    W przypadku fotografowania z użyciem funkcji elektronicznej przedniej kurtyny migawki ustawionej na ON [WŁ.], w zależności od obiektu lub warunków fotografowania, jasność obrazu może być nierównomierna.
  • Podczas fotografowania z użyciem obiektywu innego producenta
    W przypadku stosowania obiektywu innego producenta (w tym obiektywów Minolta/Konica-Minolta) funkcję tę należy ustawić na Off [Wył.]. Jeśli funkcja ta zostanie ustawiona na On [Wł.], prawidłowa ekspozycja może nie
    zostać ustawiona lub jasność obrazu będzie nierównomierna."
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

elektronicznej przedniej kurtyny używa się wtedy kiedy zależy nam na jak najszybszym czasie wyzwolenia migawki

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

elektroniczna migawka jest bezgłośna więc przydaje się w momentach kiedy potrzebne jest zachowanie ciszy. np robiąc zdjęcia w filharmonii, teatrze albo w kościele.

profile.country.PL.title
A72tomek
Poszukiwacz

tak tylko ja pytam o funkcja elektronicznej przedniej kurtyny migawki a nie o cichą migawkę , mogłem to dopisać w poście 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Mniejsze zużycie migawki mechanicznej. Coś mi świta w głowie że jeszcze do czegoś była przydatna ta funkcja. Jak sobie przypomnę to dopiszę.

profile.country.PL.title
A72tomek
Poszukiwacz

Ustawienia SonyA7III  zakładka 2  poz.4/9 i tam jako pierwsza pozycja jest Ciche fotografowanie a ja chciałem dopytać o pozycję El.pierw.kurt.mig - funkcja elektronicznej przedniej kurtyny migawki

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

elektronicznej przedniej kurtyny używa się wtedy kiedy zależy nam na jak najszybszym czasie wyzwolenia migawki