anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Grzanie się NEX 5R

PiotrPL
Użytkownik

Grzanie się NEX 5R

Witam,

 

Czy ktoś ma problem ze zbytnim grzaniem Sony NEX? 

 

Najmocniej grzeje po lewej stronie w okolicach logo WIFI, w okolicy mocowania aparatu góra, lewo, dół i pod ekranem LCD.

 

Nie parzył, nie wyłączał się z przegrzewania, ale był naprawdę ciepły. Zrobiłem upgrade firmware do 1.01 i jakby mniej grzało, niemniej jednak nie spotkałem się wcześniej z taką przypadłością w aparatach czy kamerach.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

________________

manage favorites

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,

 

podczas jakiej czynności dostrzegasz grzanie? 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
PiotrPL
Użytkownik

Witaj, grzeje od włączenia aparatu do jego zgaszenia, używam normalnie robię zdjęcia, przeglądam, zgrywam przez USB.

 

Nie chcę nawet myśleć że trafiłem na felerny egzemplarz, sprzedawca w sklepie przy mnie rozpieczętował pudełko, więc model jest fabrycznie nowy.

 

Zmierzyłem, pod ekranem LCD jest 45st.C, okolice mocowania obiektywu 37-38, reszta aparatu 33. Przed aktualizacją firmware było jeszcze cieplej.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Przy najbliższej okazji sprawdzę, jak jest w innych aparatach 5R. 

Jedno jest pewne: w celu wyświetlania podglądu na żywo (na ekranie) wykorzystywana jest matryca, która służy do robienia zdjęć. Ciągłe odczytywanie danych z dużej (rozmiarowo) matrycy musi powodować podwyższenie temperatury. Jest to widoczne zwłaszcza podczas nagrywania filmów, ale jak widać - nie tylko wtedy.

 

Trudno mi ocenić nie mając Twojego aparatu i innego modelu, czy coś jest nie tak. Pamiętaj jednak, że zawsze w razie wątpliwości masz możliwość skorzystać z naprawy gwarancyjnej (o ile serwis uzna, że coś jest nie tak z Twoi aparatem).

 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
PiotrPL
Użytkownik

Wiem że mam gwarancję, ale nie lubię nowych rzeczy oddawać do serwisu, dlatego pytam na forum o odczucia innych użytkowników Sony NEX 5R. Jak nic nie dowiem, to wybiorę się do sklepu z moim aparatem i porównam pirometrem temperatury aparatów 5R z wystawy.

Aneta123
Poszukiwacz

mi sie tak nagrzewal nex 3 ale tylko na urlopie gdzie bylo 30 st i na szyi zawieszony, ale byl mega goracy. ale to raczej cos innego.