anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Gwarancja

Jestem nowym posiadaczem Sony A350 i zaproponowano mi w sklepie żebym przedłużył sobie gwarancje na 5 lat za około 300zł. Warto ją wykupić czy dać sobie spokój :question:

172 ODPOW. 172
OsiRis-----
Początkujący

sprzęt dziś wrócił - wszystko w porządku- dziękuję RASTIX, :thumbsup:

kamil1114
Początkujący

A wysłałeś im aparat , czy same szkło ?

OsiRis-----
Początkujący

samo szkło,
- i wróciło czyste :thumbsup:

kamil1114
Początkujący

Czyli miałeś rację. :)
Trochę źle to świadczy o firmie Sony , że tak nie dokładnie czyści szkła. Już od paru osób to słyszałem , że oni nie dokładnie czyszczą.

Azazel-----
Początkujący

kamil1114 napisał(a):


Trochę źle to świadczy o firmie Sony , że tak nie dokładnie czyści szkła. Już od paru osób to słyszałem , że oni nie dokładnie czyszczą.


Hehe - polecam forum Nikona pod tym względem - tamci to dopiero klną na serwis ;)
W Sony faktycznie zazwyczaj C.S.I. działa bardzo sprawnie ;)

kamil1114
Początkujący

A to przepraszam , nie wiedziałem ,że Nikon w tej sprawie wypada gorzej. Myślałem że jak Nikon jest taką porządną firmą , to na pewno o serwis też zadbali.

Azazel-----
Początkujący

kamil1114 napisał(a):

Myślałem że jak Nikon jest taką porządną firmą , to na pewno o serwis też zadbali.


Ja wiem czy porządną... Nie znam historii fotografii, tym bardziej historii najbardziej znanych firm z ta branżą związanych. Jeżeli kiedyś Nikon faktycznie był taką porządną firmą (co nie znaczy że twierdze że dziś nie są porządni) - to dzisiaj wg mnie chyba są trochę jak Mercedes. Nie twierdzę że jest źle - ale to już chyba nie to co kiedyś...
Niestety, prawa rynku zmuszają do cięcia kosztów, i chyba często odbywa się to m.in. w dziale jakości 😕
Sporo można w necie znaleźć o wysypywaniu się nowego D5000, o errorach softu w D90... ale i tak podobają mi się ich aparaty ;)

Wracając do serwisu natomiast, złośliwi czasem mówią że najgorsze po wysyłce sprzętu jest jego czekanie na swoją kolej aż serwisant się nim zajmie, bo później ponoć jest już z górki ;)
Aczkolwiek matematyka nie zna takich liczb określających owy "okres wyczekiwania"... :)

W Sony natomiast świetną sprawą jest możliwość za niewielkie pieniądze przedłużenia sobie gwarancji na sprzęt, warty już duże pieniądze;)
Serwis natomiast...działa wg mnie poprawnie, tak jak powinien działać serwis, a więc zazwyczaj szybko, sprawnie i rzetelnie. A że czasem zdarzają się wpadki...cóż, nikt nie jest doskonały;)
Chociaż zaznaczyć trzeba że C.S.I. jest przecież firmą zewnętrzną posiadającą jedynie autoryzację Sony, tak samo są "nadrzędnym" serwisem Canon'a ;) A swoją pracą budują sobie zaufanie i jakąś renomę na rynku serwisów, tak że firmy czy ludzie wolą do nich wysyłać swoje aparaty niż gdzieś indziej (bliżej).

Ale nawet jakby serwis najlepszy na świecie był - sobie i Wam, mimo wszystko bezawaryjnego sprzętu życzę;)

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

OsiRis napisał(a):

sprzęt dziś wrócił - wszystko w porządku- dziękuję RASTIX, :thumbsup:


http://img160.imageshack.us/img160/703/great.gif

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
OsiRis-----
Początkujący

kamil1114 napisał(a):

Czyli miałeś rację. :)
Trochę źle to świadczy o firmie Sony , że tak nie dokładnie czyści szkła. Już od paru osób to słyszałem , że oni nie dokładnie czyszczą.



No nie popadajmy w skrajności.
problem to nie Sony a CSI.
zapomniano o jednym ważnym elemencie "klient ma zawsze rację" a i zasada ta tu też ma istotne znaczenie "jest dobrze powiedz innym, jest źle powiedz mnie..." a CSI na upartego nie chciało słuchać.
Każdy się uczy na błędach- takich czy innych, jednak warto zaznaczyć iż przepływ informacji jest dużo szybszy niż to było 10 lat temu...

3135-----
Początkujący

Witam

RASTX napisał(a):


Gwarancja jest dokumentem umożliwiającym dokonywanie bezpłatnych napraw w okresie jej obowiązywania. Sprzęt nie może być uszkodzony mechanicznie. Wymiana produktu możliwa jest w przypadku stwierdzenia przez Autoryzowaną Stację Serwisową niemożności usunięcia uszkodzeń powstałych w wyniku prawidłowego użytkowania. Decyzję o ewentualnej wymianie, Sony Poland może podjąć już przy pierwszym zgłoszeniu, po uzyskaniu niezbędnych informacji od Autoryzowanej Stacji Serwisowej.

Proponuję, abyś w tym przypadku skontaktował się bezpośrednio z:

CSI FOTO I VIDEO
.....

Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona.



Niestety sprawa nie została wyjaśniona, a raczej wyjaśniona na moją niekorzyść, aparat był po raz czwarty w serwisie, nie otrzymałem nawet pokwitowania odbioru sprzętu z naprawy, FF jak występował tak występuje co przedstawiłem na zdjęciach w wątku:

http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=39&t=2638

Decyzja podjęta przez firmę Sony na podstawie przesłanych zdjęć także potwierdza opinię serwisu (aparat sprawny).
Proszę o wytłumaczenie mi, dlaczego robiąc "sprawnym aparatem" zdjęcia wychodzą z widocznym FF:?:
pozdrawiam

PS. pisałem na PW, ale nie wiem czy wiadomość doszła...