anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak wyłączyć przedbłysk TTL w Alfa100?

risteard
Początkujący

Jak wyłączyć przedbłysk TTL w Alfa100?

Mam bardzo poważny problem z tym aparatem - jeśli jest on nierozwiązywalny, totalnie dyskwalifikuje tą kamerę przy zastosowaniach studyjnych. Otóż pomimo przeróżnych prób i ustawień, nie mogę wyłączyć przedbłysku TTL, który wyzwala moje lampy studyjne jeszcze przed otwarciem migawki (lampy wyposażone są w fotocele). Wyłączyłem wszelkie ustawienia automatyczne, wszelkie wspomagania itp... bez rezultatu. Pytałem o to na innych forach, ale nie dostałem odpowiedzi. Może tutaj znajdzie się ktoś, kto miał ten sam problem.

58 ODPOW. 58
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

wystarczy że na lampce położysz chusteczkę papierową każda następna zmniejszy ilość światła
a przymocować można recepturką

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zawsze też można odsunąć lampę lub zwiększyć wart.przysłony

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

kris napisał(a):

zawsze też można odsunąć lampę


ale nie zawsze jest na to miejsce :smileymrgreen:
a im lampa dalej tym większe rozproszenie światła i bardziej równomierne naświetlanie

risteard
Początkujący

Witam ponownie (to ja założyłem ten wątek). Ostatecznie w studio używam pożyczonego aparatu, a swoją setkę używam do tradycyjnych zastosowań. Nie jestem zadowolony głównie z uwagi na duże szumy przy ISO 800 oraz duże wahania w automatyce. Ponieważ mam jednak trochę wyposażenia do Sony, chciałbym kontynuować przygodę z tymi aparatami i kupić model A550. Czy nie kryje on w sobie podobnych niespodzianek? Czy jest to aparat przygotowany do pracy w studio - do współpracy z lampami zewnętrznymi bez potrzeby instalowania dodatkowych akcesoriów? Czy można w nim wyłączyć przedbłysk TTL i inne funkcje automatyczne zbędne przy pracy w studio?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

risteard napisał(a):

Witam ponownie (to ja założyłem ten wątek). Ostatecznie w studio używam pożyczonego aparatu, a swoją setkę używam do tradycyjnych zastosowań. Nie jestem zadowolony głównie z uwagi na duże szumy przy ISO 800 oraz duże wahania w automatyce. Ponieważ mam jednak trochę wyposażenia do Sony, chciałbym kontynuować przygodę z tymi aparatami i kupić model A550. Czy nie kryje on w sobie podobnych niespodzianek? Czy jest to aparat przygotowany do pracy w studio - do współpracy z lampami zewnętrznymi bez potrzeby instalowania dodatkowych akcesoriów? Czy można w nim wyłączyć przedbłysk TTL i inne funkcje automatyczne zbędne przy pracy w studio?


:c37

modele aparatów, które są przystosowane do pracy w studio to a700, a850 i a900. Modele te posiadają wejście na złącze pc (synchro). Dodatkowo model a700 ma manualny tryb wbudowanej lampy błyskowej.
Nie mniej jednak ja mimo posiadania złącza PC, studyjne lampy wyzwalam albo zewnętrzną lampą błyskową (hvl58) albo radiowym wyzwalaczem. W studio nie lubię ograniczeń takich jak kable (i statyw). Lubię swobodę :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
risteard
Początkujący

Dziękuję za info. Wobec tego czy zestaw: A550 + hvl58 lub A550 + wyzwalacz radiowy będzie współpracował poprawnie z lampami?
Pyt. 2 wracając do A100 - Czy aparat wysyła do stopki tylko impuls główny, czy także impuls przedbłysku? Jeśli ta pierwsza opcja - to założenie kostki, o której była mowa w powyższej dyskusji w sumie rozwiązałoby mój problem, gdyż zajmuję się głównie fotografią przedmiotów - do katalogów i dodatkowe kable nie będą mi przeszkadzały. Czy ktoś z użytkowników ma może A100 + kostkę + lampy i mógłby zrobić fizycznie taką próbę? Z góry dziękuję.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Używałem zarówno a100, jak i a200 z kostką synchro. U mnie działało bez zarzutów tj. lampy wyzwalały się poprawnie. Nie wiem jaki problem był u ludzika, może wadliwa kostka ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
risteard
Początkujący

Poproszę zatem jeszcze raz o model kostki, z którą setka działała poprawnie. Wielkie dzięki, pozdrawiam.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

sięgnąłem w międzyczasie po a100 i kostkę :D
Łojeju. Jak ja dawno setuni w łapkach nie miałem. Ta prędkość, te dźwięki, jak klapa od śmietnika, ten LCD :slight_smile:
Ale mnie 850tka rozbestwiła :c20

risteard napisał(a):

Poproszę zatem jeszcze raz o model kostki, z którą setka działała poprawnie. Wielkie dzięki, pozdrawiam.


ja mam taki:
http://www.gadgetinfinity.com/imagefile/d_1162.jpg

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer