anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kadrowanie filmów - NEX5

kaszkiet
Początkujący

kadrowanie filmów - NEX5

Cześć,

W jaki sposób mogę ustawić w NEX-5, żeby widzieć na wyświetlaczu kadr, który będzie na filmie?
Po naciśnięciu REC kadr jest węższy w pionie od tego, co było widać przed naciśnięciem REC.
Niestety występuje to także przy ustawieniu formatu zdjęcia 16:9 - nieznacznie górna i dolna krawędź zostaje ucięta.

pzdr

PS - coś nie bardzo forum działa na Firefoksie 5.0 - nie mogłem się zarejestrować, a po logowaniu automatycznie mnie wylogowuje.

35 ODPOW. 35
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Rybcia Samyang/Falcon 8mm/3,5 jest konstrukcją pod APS-C. Przy fotografowaniu nimi należy pamiętać o swoich stopach i koniecznie pasek aparatu na szyi bo zawsze wyjdzie w kadrze

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

i jest nawet w przystępne cenie

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Jedynie o czym musisz pamoiętać to jest to obiektyw z mocowaniem Sony / Minolta ale całkowicie manualny (i przysłonę i ostrość ustawia się pierścieniami na obiektywie). No i obiektyw był kiedyś w dwóch wersjach (nie wiem, czy obie są kontynuowane) - wersja "fotograficzna" - z pierścieniem przysłon, który "zaskakuje" co jedną działkę przysłony i wersja "cinema" / "filmowa" - z pierścieniem przysłony poruszającym się płynnie (czyli nie patrząc na pierścień przysłony nie będziesz wiedział o ile przysłona została przymknięta ale dla opcji filmowania jest to korzystniejsze bo można w trakcie ujęcia zmieniać - ściemniać i rozjaśniać - płynnie scenę).

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

a ten obietyw nie wysyła danych do aparatu? czyli pełna manualka i nie widac przysłony w aparacie,, a może wiesz jaki kat widzenia ma

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

fotoandreq - czasem warto zerknąć na stronę producenta.

Znajdziesz tam wiele odpowiedzi na swoje pytania.


Samyang 8mm t3.8 Fish-eye (to ten do filmowania)

http://www.samyang.pl/index.php/pl/samyang-8-mm-t38-fish-eye-cs


Samyang 8mm f/3.5 Fish-eye (klasyczny fish-eye do lustrzanek z matrycą APS-C)

http://www.samyang.pl/index.php/pl/samyang-8-mm-f35-aspherical-if-mc-fish-eye


profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

no widzę, że obiektyw ma same pochlebne opinie, jest dobrze wykonany, cena jest bardzo przystępna i widzi w 180 stopniach, więc takie rybie oko ma sens, tym bardziej że jest manualny więc nie trzeba będzie go kalibrować