anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Karta pamięci do Sony A7IV

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
jocamruk
Poszukiwacz

Karta pamięci do Sony A7IV

Witam. Dokonałem zakupu Sony A7IV , jakie karty polecacie do filmu i zdjęć ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Zgadza się forum jest po to żeby sobie pomagać, ale pytanie o to jakie karty obsługuje aparat albo jak ustawić poziomicę według mnie nie powinny się pojawić . Wszystkie te informacje są w instrukcji i wypada ją przeczytać po zakupie sprzętu, a dopiero jak pojawią się problemy, których instrukcja nie rozwiązuje pytać...

Ja osobiście a7mk4 w rękach nawet nie miałem używam a6300, ale zerknąłem do instrukcji i wkleiłem informacje których szukałeś, a które mogłeś sam znaleźć...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Opisywany aparat obsługuje karty pamięci CFexpress Type A i karty pamięci SD (zgodne z UHS-I, UHS-II).
Stosując w opisywanym aparacie karty pamięci microSD, należy korzystać z odpowiedniego adaptera.

W przypadku fotografowania

Mogą być używane poniższe karty pamięci.

  • Karty pamięci CFexpress Type A
  • Karty pamięci SD/SDHC/SDXC

 

W przypadku nagrywania filmów

Obsługiwane są następujące formaty nagrywania filmów i zgodne karty pamięci.

 

 

Format pliku
Maksymalna szybkość transmisji Obsługiwana karta pamięci
XAVC HS 4K 200 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A
  • Karta SDHC/SDXC (U3/V30 lub szybsza)*
XAVC S 4K 200 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A
  • Karta SDHC/SDXC (U3/V30 lub szybsza)*
XAVC S HD 100 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A
  • Karta SDHC/SDXC (U3/V30 lub szybsza)*
XAVC S-I 4K 600 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A (VPG200 lub lepsza)
  • SDXC V90 lub lepsza
XAVC S-I HD 222 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A (VPG200 lub lepsza)
  • SDXC V90 lub lepsza

*Przy szybkości zapisu 60 Mbps lub niższej można również nagrywać na karcie SDXC (SDHC/Class 10).

 

W przypadku nagrywania w zwolnionym i szybkim tempie

Obsługiwane są następujące formaty plików i zgodne karty pamięci.

Podczas nagrywania w zwolnionym tempie szybkość zapisu jest wyższa niż zwykle. Może być konieczna karta pamięci, na którą można zapisywać z większą szybkością.

 

 

Format pliku
Maksymalna szybkość transmisji Obsługiwana karta pamięci
XAVC HS 4K 200 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A (VPG200 lub lepsza)
  • SDXC V60 lub lepsza
XAVC S 4K 200 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A (VPG200 lub lepsza)
  • SDXC V60 lub lepsza
XAVC S HD 100 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A
  • Karta SDHC/SDXC (U3/V30 lub szybsza)*1
XAVC S-I 4K 600 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A (VPG200 lub lepsza)
  • SDXC V90 lub lepsza*2
XAVC S-I HD 222 Mbps
  • Karta pamięci CFexpress Type A (VPG200 lub lepsza)
  • SDXC V90 lub lepsza

 

Uwaga

  • W przypadku nagrywania filmu proxy może być potrzebna szybsza karta pamięci.
  • Nie można używać kart pamięci CFexpress Type B.
  • W przypadku używania karty pamięci SDHC do nagrywania filmu XAVC S przez długi okres czasu, nagrywane filmy zostaną podzielone na pliki o rozmiarze 4 GB.
  • W przypadku nagrywania filmu przy poniższych ustawieniach aparatu na kartach pamięci znajdujących się zarówno w Gnieździe 1 jak i w Gnieździe 2, należy włożyć dwie karty pamięci z tym samym systemem plików. Filmów nie można nagrywać jednocześnie z wykorzystaniem kombinacji systemu plików exFAT i systemu plików FAT32.
    Karta pamięci System plików
    Karta pamięci CFexpress Type A, karta pamięci SDXC exFAT
    Karta pamięci SDHC FAT32

     

     

    generalnie zakupując profesjonalny aparat jakim niewątpliwie jest a7 IV, wypadałoby zerknąć do instrukcji...

profile.country.PL.title
jocamruk
Poszukiwacz

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ostatnie zdanie było zupełnie niepotrzebne ... .Trafiła mi się kilkugodzinna promocja w bardzo atrakcyjnej cenie, a zastanawiałem się nad zakupem różnych modeli. Wydaje mi się również, że po to jest to forum , aby pytać 😉

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Zgadza się forum jest po to żeby sobie pomagać, ale pytanie o to jakie karty obsługuje aparat albo jak ustawić poziomicę według mnie nie powinny się pojawić . Wszystkie te informacje są w instrukcji i wypada ją przeczytać po zakupie sprzętu, a dopiero jak pojawią się problemy, których instrukcja nie rozwiązuje pytać...

Ja osobiście a7mk4 w rękach nawet nie miałem używam a6300, ale zerknąłem do instrukcji i wkleiłem informacje których szukałeś, a które mogłeś sam znaleźć...

profile.country.PL.title
jocamruk
Poszukiwacz

Ech ludzie , ludzie .....Widzę, że oprócz forum w temacie foto, to jeszcze mnóstwo życiowych rad można otrzymać ......  Pracuje po kilkanaście godzin dziennie , aparat kupiłem bo miałem taki kaprys. Mieszkam w Szwajcarii, aparat otrzymam pewnie z dokumentacją w języku niemieckim (lub innym niż polski) - od razu uprzedzę pytania- mam ten przywilej ,że pracując nie muszę znać języka obcego  . Każdemu filozofowi muszę tłumaczyć dlaczego tak , a nie siak ? Aparat do mnie nie dotarł mam możliwość dokupić karty pamięci, aby zostały wysłane razem z aparatem, dlatego zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Nie mam w tej chwili czasu na szukanie instrukcji i zastanawiania się ta karta czy inna. Liczyłem na krótką odpowiedź w temacie przez fachowców od foto, a nie dawanie życiowych rad od pseudo fachowców.  Po co to filozofować ? Po co ( mówiąc grzecznie) dawać takie"życiowe"  rady ? Nie pasuje komuś mój post, omiń człowieku i idź dalej ..... Bez napinki , pozdrawiam 😉

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Przejrzyj w wolnej chwili https://helpguide.sony.net/ilc/2110/v1/pl/index.html to jest pełna instrukcja po polsku...

A modelu karty nikt Ci nie poda ewentualnie poda Ci najdroższy model sandiska np, ponieważ nie napisałeś jakiej jakości chcesz nagrywać filmy, czy chcesz tłuc zdjęcia seriami jak z karabinu maszynowego, czy może będziesz robić pojedyńcze fotki, a filmy wystarcza fhd... różnica w cenie karty powiedzmy 128gb może być nawet 3 krotna w zależności do czego jest potrzebna.

profile.country.PL.title
qczman
Poszukiwacz

Ja uzytkuje karty Lexar 64GB oraz 256GB 1667x (V60) wraz z A7IV i zadnych problemow nie mialem i nie mam.

Cena tych kart jest stosunkowo niezla do wydajnosci, dlatego tez polecam :slight_smile: