anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Karty pamięci

dyniek
Początkujący

Karty pamięci

Witam, po raz pierwszy, jako soon-to-be właściciel a350.
Zastanawiam się nad rodzajem kart, jakich Wy używacie w swoich alfach?
Czy ktoś używa kingstonów ultimate x266 albo sandisków extreme IV? Alfa to łyknie/wykorzysta? Jednak zapis w granicy 30mb a 10mb to jest różnica wydaje mi się..

A tak z innej beczki, metoda rejestracji na to forum mnie zszokowała musze przyznać. Przysyłanie hasła otwartym tekstem w mailu?? Masakra z punktu widzenia informatyka...

31 ODPOW. 31
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Ja używam SanDisk Ultra II 2 GB (zapis 15MB/s) oraz Kingston ElitePro 8GB x133 (zapis 20 MB/s, odczyt 25 MB/s) i przyznam że zastrzeżeń nie mam.Prędkości są wystarczające :)

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Kingstony podobno nie spisuja sie dobrze, troche o tym jest
tu
tu
tu

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Fakt faktem, Kingston ma troszkę "spóźniony zapłon"

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Rodzaj i prędkość karty ma znaczenie.
Używam San Diska Extreme III i... jest OK. Ale porównałem z jakąś kartą UDMA x300 i... było szybciej. Różnica, może nie masakryczna, ale była widoczna.
Natomiast po włożeniu Kingstona niebieskiego (50x) - masakra - trzeba mieć duużo cierpliwości.
Ale jak był nowy (>3 lata temu, z Minoltą) byłem zadowolony... do czasu, aż SanDiska nie spróbowałem :slight_smile:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Mój SanDisk niby wolniejszy ale różnice miedzy Kingstonem widać(Kingston lubi długo myśleć), przynajmniej SanDisk nie ma "zacięć".

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Ja również posiadam dwie Sandisk III 4GB i jestem z nich bardzo zadowolony , przy zdjęciach seryjnych (jpg) transfer jest stały i spokojnie zapisuja ile się da, w tępie 2,5klatki.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

To ja też może coś powiem na temat kart do lustra :nauseated_face:
Ja do swojej lustrzanki mam EMTECa 4 GB i nie żałuję tego ;)
Zamierzam w najbliższym czasie kupić drugiego, trochę szybszego EMTECa.
Także polecam też i tą markę ;) Pozdrawiam :)

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
sieq-----
Początkujący

Ja używam Sonego 133x 4gb i narazie nie narzekam,niestety nie mogę porównać tej karty z czymś konkurencyjnym, ale POLECAM :)

profile.country.pl_PL.title
dr.killer
Nowicjusz

Ja od początku kupiłem 4gb San Diska Extreme III teraz strasznie żałuję ze nie kupiłem od razu z 16gb bo mi przy rawie często brakuje miejsca wiec na szybko dokupiłem Kingston ElitePro 4GB x133 i jest różnica choć według producenta prędkości podobne, to przy sięganiu fotek na kompa z aparatu 4gb z Extreme III jakieś 7 min a Kingston 16min!!!! Teraz zbieram na minimum 16GB i może Extreme IV

A testował ktoś SONY x300 vs Extreme IV