anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Tygrysek
Początkujący

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Witam
To mój pierwszy post mam nadzieję że nie będzie za długi ale od miesiąca gryzę się z tym który aparat wybrać leciałem po Canonach Nikonach itp itd..., ale ze względu na to że 3/4 domu to Sony postanowiłem kupić tą markę na każdym forum jadą po soniaku że szkoda tego słuchać. Przeleciałem dzisiaj z 500 postów tu na forum i nadal nie jestem pewny proszę o poradę z góry dzięki za odpowiedzi.
Krótka charakterystyka mnie jako przyszłego amatora z zacięciem :):
Do tej pory nigdy nie miałem do czynienia z lustrzankami miałem Minolte z3 ale to nie to mam T-300 ale szukam czegoś więcej dlatego postanowiłem kupić lustrzankę.
Mam do wydania od 3000 do 4000 tysięcy.
Myślałem nad zakupem A350 w zestawie z Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6 już miałem kupować
bo ta opcja wydała mi się interesująca po czym na różnych forach zacząłem czytać o A700 i tu się zaczął maksymalny dylemat co teraz. Postanowiłem podzielić to na 4 opcję i mam prośbę o radę którą z nich wybrać:
1. Kupić A350 Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6
czy też inny zestaw i jak tak to który?
2. Kupić A350 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?
3. Kupić A700 z obiektywem 18-70 czy też inny zestaw i jak tak to który?
4. Kupić A700 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?

Znam już różnice pomiędzy tymi aparatami chcę opcjonalnie kupić jak najlepszy zestaw zostało mi 2 tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji i zakup oraz późniejsze cieszenie się z nowego nabytku wiem że z oby dwóch będę zadowolony jestem startującym amatorem i w pierwszym miesiącu nie będę wymagał zbyt wiele od siebie ale już w drugim ... :))))
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam

85 ODPOW. 85
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

powiem tak: jeśli uważasz, że LV nie jest Ci potrzebne - wykonaj pkt.4 czyli zakup a700.
Dodam tylko żebyś szukał zestawu a700 + 16-105mm - kapitalny zestaw.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kris napisał(a):

powiem tak: jeśli uważasz, że LV nie jest Ci potrzebne - wykonaj pkt.4 czyli zakup a700.
Dodam tylko żebyś szukał zestawu a700 + 16-105mm - kapitalny zestaw.


Popieram krisa, świetny wybór, tylko z A700 chyba będziesz musiał trochę dołożyć, ale jak opanujesz tę alfę, nie ma siły, żebyś był niezadowolony. Jak musisz mieć LV, to proponuję z A300. Ten obiektyw na jakiś czas wystarczy, aby określić późniejsze potrzeby i do tych potrzeb w przyszłości dokupić potrzebne obiektywy.

A więc za krisem: zestaw A700P.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

I kolejne wsparcie dla A700. Jeśli masz na to budżet to będzie dobry wybór na kilka lat.
Polecam wykupienie gwarancji extra. ;)

norbertus20
Początkujący

Również jestem za reszta, A350 odpada od razu, chociaż ja bym się zastanowił własnie nad A300 i do tego jakieś dobre, w miarę uniwersalne szkło :D

Tygrysek
Początkujący

Heh dzieki za odpowiedzi wiedziałem że tak będzie zestaw krisa fajny ale podając górną granice wcześniej już ją nadciągnąłem i nie wiem czy będę w stanie więcej.Znalazłem ten zestaw za 4200zł z tym obiektywem, w standardzie z kitem koszt 3200 a a350 w tym zestawie co był w punkcie 1 koszt 3000 oczywiscie wszystkie z kartami różnica w cenie spora jest się nad czym zastanawiać.
To jeszcze jeden zestaw pytań mam nadzieje że wam się nie znudzę :

1. Tak po Waszych wypowiedziach wnioskuję że coś macie do A350 bo jak już coś gloryfikujecie bardziej A300 jaki jest tego powód ?
2. Czy jeżeli zdecydowałbym się na ten zestaw Krisa oczywiście aktualnie hipotetycznie (muszę urobić żonę) :) z tym obiektywem 16-105 to czy ten obiektyw będzie dobry do krajobrazów bo na wstępie nie napisałem że robię dużo zdjęć krajobrazów: głównie góry jest to ważne dla mnie. ?
3. Wiem że ten zestaw polecacie i wielkie dzięki za rade ale jeżeli jednak okazałoby się że żona nie da się ułożyć ( chodź z góry to wykluczam :) ) to pozostanie mi punkt 3 i 1 a z tych dwóch który teoretycznie był by lepszy przy założeniu że nie będę inwestował w sprzęt przez kolejne kilka miesięcy ?

Więcej już nie będę pytał dzięki za odpowiedzi przypuszczałem że pójdzie w stronę A700 i ja też cały czas idę w kierunku A700 jest tylko problem z kasą ale sądzę że w razie czego zasilę się kredytem wole kupić to co chcę niż później żałować :))) Dzięki Wielkie za odpowiedzi tu na forum przynajmniej nikt nie glindzi na temat wyższości canona i nikona nad sony bo wcześniej gdzie nie zapytałem od razu byłem besztany :) 5 czerwca dołączę do szczęśliwej rodzinki posiadaczy Alfy

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tygrysek napisał(a):

Heh dzieki za odpowiedzi wiedziałem że tak będzie zestaw krisa fajny ale podając górną granice wcześniej już ją nadciągnąłem i nie wiem czy będę w stanie więcej.Znalazłem ten zestaw za 4200zł z tym obiektywem, w standardzie z kitem koszt 3200 a a350 w tym zestawie co był w punkcie 1 koszt 3000 oczywiscie wszystkie z kartami różnica w cenie spora jest się nad czym zastanawiać.
To jeszcze jeden zestaw pytań mam nadzieje że wam się nie znudzę :

1. Tak po Waszych wypowiedziach wnioskuję że coś macie do A350 bo jak już coś gloryfikujecie bardziej A300 jaki jest tego powód ?
powód prosty - w zasadzie zbędne 4Mpx za parę złotych, za które można kupić lepszy obiektyw
2. Czy jeżeli zdecydowałbym się na ten zestaw Krisa oczywiście aktualnie hipotetycznie (muszę urobić żonę) :) z tym obiektywem 16-105 to czy ten obiektyw będzie dobry do krajobrazów bo na wstępie nie napisałem że robię dużo zdjęć krajobrazów: głównie góry jest to ważne dla mnie. ?
Będzie bardzzo dobry: ma szeroki kąt, zaczyna się od 16mm (kit od 18) długi koniec też niezły - takie krótkie tele - to jak ok. 160mm w małym obrazku, no i jakość dużo lepsza od kita
3. Wiem że ten zestaw polecacie i wielkie dzięki za rade ale jeżeli jednak okazałoby się że żona nie da się ułożyć ( chodź z góry to wykluczam :) ) to pozostanie mi punkt 3 i 1 a z tych dwóch który teoretycznie był by lepszy przy założeniu że nie będę inwestował w sprzęt przez kolejne kilka miesięcy ?
Zdecydowanie A700 (jeżeli chcesz poważnie myśleć o fotografowaniu) i nie dlatego, że jest "pardziej profi" tylko, że ma większe możliwości i łatwiej się tymi możliwościami operuje + jeszcze parę powodów ;)
Więcej już nie będę pytał dzięki za odpowiedzi przypuszczałem że pójdzie w stronę A700 i ja też cały czas idę w kierunku A700 jest tylko problem z kasą ale sądzę że w razie czego zasilę się kredytem wole kupić to co chcę niż później żałować :))) Dzięki Wielkie za odpowiedzi tu na forum przynajmniej nikt nie glindzi na temat wyższości canona i nikona nad sony bo wcześniej gdzie nie zapytałem od razu byłem besztany :) 5 czerwca dołączę do szczęśliwej rodzinki posiadaczy Alfy



To wypada życzyć przemyślanej i trafnej decyzji, a potem pochwalić sie fotkami :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Ad 1) bo rady udzielili ci, co mają A700 :-)

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem A350. powód - tańsze a i CCD + ISO100 + 14MP+ jakieś dobre i ostre szkło - mniam :-). Ja mam A350 i polecam.

Oni mają A700 i też polecają :-)

w ogóle to dobre aparaty i co nie zrobisz, to będziesz zadowolony.

oldguest
Początkujący

Powtórzę za kolegami i powiem tak:
Zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz LV czy nie, a odpowiesz sobie na pytanie który aparat kupić.
Kupuj tylko same body.
Co do obiektywu to tylko SAL16105 - idealne szkło na początek o rewelacyjnym zakresie ogniskowych i przystępnej cenie.
Nie kupuj A350, wg mnie (i nie tylko) nie warto dopłacać, kup A300 - chyba że będziesz robił foty na bilbordy ;)
Jeśli się chcesz zmieścić w 3-3,5 tys. to tylko A300+SAL16105.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Ja też stanę w obronie A350, według mnie (i nie tylko) bardzo dobry aparat i warto dopłacić, więc szczerze polecam.