anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

matówka w a700

profile.country.pl_PL.title
siekacz
Początkujący

matówka w a700

czy w 700 są wymienne matówki, jeśli tak czy rzuciła się komuś w oczy matówka z klinem i gdzie taką można kupić

29 ODPOW. 29
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

to A700 ma wymienne matówki?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

gnembon napisał(a):

to A700 ma wymienne matówki?


Oryginalnych nie ma, ale przecież znane są przypadki zmiany matówki do A700 (choćby te z D7D) i chyba stąd taka informacja od przedstawiciela serwisu. :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Taka ciekawostka

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

Taka ciekawostka


Widziałem na żywo możliwości podobnych matówek i powiem, że naprawdę kapitalna sprawa, szczególnie w A700.
Niemniej matówki z linku to nie są oryginalne produkty Sony.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Lajam napisał(a):

gnembon napisał(a):

to A700 ma wymienne matówki?


Oryginalnych nie ma, ale przecież znane są przypadki zmiany matówki do A700 (choćby te z D7D) i chyba stąd taka informacja od przedstawiciela serwisu. :)


Moje pytanie było o co innego. matówki to i wymienia sie w alfetkach, tylko jeżeli Sony nie przewidziało wymiany matówek w A700 to z jakiej paki, że tak powiem, aparat da się dostosować do innych matówek od strony fw. To znaczy, że w firmware jest ukryta opcja wyboru matówki (która nie jest ukryta w A900), i to w aparacie w którym teoretycznie matówki zmienić sie nie da.

CSI:
Czy po wymianie matówki w A23x0 też można zgłosić się do serwisu w celu przestawienia w.w. opcji?

profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

niestety ale do Sony A200, A300 i A350 nie ma wymiennych matówek na te typu M, L,

gnembon napisał(a):

gnembon napisał(a):
to A700 ma wymienne matówki?

Oryginalnych nie ma, ale przecież znane są przypadki zmiany matówki do A700 (choćby te z D7D) i chyba stąd taka informacja od przedstawiciela serwisu. :)



Są i w serwisie można je wymienić wraz z wprowadzeniem w danych do softu aparatu.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Są i w serwisie można je wymienić wraz z wprowadzeniem w danych do softu aparatu.



Ooo, to ciekawe :)

A jakie te matówki do A700 mają symbole? Nie jestem w stanie znaleźć ich w żadnym katalogu z akcesoriami... :smileyquestion:

Czy w takim razie szybki AF też są? Np. takie z liniami pionowymi - poziomymi (coś jak szybka typu"L" do Minolty D7D)

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Są i w serwisie można je wymienić wraz z wprowadzeniem w danych do softu aparatu.


a ile taka przyjemnosc kosztuje :smileyquestion: i czemu tak drogo :smileyhappy:

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

Taka ciekawostka


Sorki , że tak ni z gruszki ni pietruszki ale...Raster to fajna rzecz. Raster z klinem jeszcze fajniejsza ;) Nie wiem dlaczego nikt od stu lat świetlnych jakie upłynęły od Pentagonów B nie wpadł na podobne do tam stosowanych matówek (dwu- lub trzyczęściowy klin i raster dookoła). Do manualnego ostrzenia wg mnie były idealne!

profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

koszt wymiany matówki na tym M i szybki na tą z liniami typ L to koszt 201zł