anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex 3 i nex 5

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Nex 3 i nex 5

Witam mam kilka pytań
planuje w najbliższej przyszłości zakup aparatu na początku myślałem o canonie 500D
ale zobaczyłem na allegro nexa i chyba to będzie mój przyszły aparat :)
Teraz pytania:
1.Czym się różni nex 3 i nex 5 ?
2.Jakie są do nich obiektywy - jakie są ich ceny i dostępność na rynku ? (linki mile widziane :))
3.Czy polecili byście mi te aparaty ? Jeżeli tak to dlaczego i jeżeli nie to tak samo :)
4.Czy SONY mówi już coś o przyszłości czyli czy będą kolejne NEXY ?
5.Jak z jakością zdjęć ? Czy są porównywalne do normalnych DUŻYCH lustrzanek ? :)
6.Czy są jakieś dodatki typu filtry na obiektywy, lampy błyskowe itp ?

Czekam na odpowiedzi :)

57 ODPOW. 57
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

I jak cena po promocji ? Jutro jadę do Sony Center i kupuje nex 5 z dwoma obiektywami :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

wolak napisał(a):

I jak cena po promocji ? Jutro jadę do Sony Center i kupuje nex 5 z dwoma obiektywami :)

myślę, że najlepszym i najszybszy sposobem na uzyskanie odpowiedzi na takie pytania jest bezpośredni kontakt z salonem, do którego się wybierasz.
Listę salonów wraz z danymi kontaktowymi znajdziesz tutaj:
http://www.sony.pl/article/salony-sony-centre

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Dzięki już tak zrobiłem :)

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Wreście jestem właścicielem NEX-5 :)
Na pewno będę uczestniczyć w życiu forum :) w przyszłości a raczej już nie długo utworze swoją galerię.
I mam kilka pytań :)
Czy pokrowce(bądź jakaś torba) są dostępne już ?
Wie ktoś może o dacie wejścia do sklepów teleobiektywów ?
Jak z filtrami itp. ? (tzn. jakie mam kupić na początek i jaki rozmiar ? )
Zaznaczam, że jestem początkującym fotografem - to jest moja pierwsza własna lustrzanka :)
Może macie jakieś porady dla mnie - początkującego (tzn co moge kupić na start itp.)
Mam na razie to co w zestawie NEX-5D. Planuje kupić folie poliwęglanową na LCD.
I nie wiem czy coś więcej na razie kupować ? Jak myślicie ? :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na razie poznawaj sprzęt, naucz się go, a potrzeby (ewentualne) same się pojawią. Na 16 ma gwint 49 a na 18-55 - chyba 55mm. Więc filtr polaryzacyjny kołowy, bo tylko taki ma sens. Ewentualnie połówka, ale z NEX-em? Jego DRO i HDR-em? Chyba nie potrzeba.

Na jesieni ma się pojawić obiektyw 18-200. Ewentualnie przejściówka(i) i można podpiąć manualne obiektywy (jak lubisz taką zabawę).

Czekamy na zdjęcia w Twojej galerii :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

wolak napisał(a):

Wreście jestem właścicielem NEX-5 :)
Na pewno będę uczestniczyć w życiu forum :) w przyszłości a raczej już nie długo utworze swoją galerię.


Gratulacje :smileythumbsup:

W odpowiedzi na Twoje pytania:
- stabilizowany optycznie obiektyw 18-200 (czyli z zakresem tele) wejdzie na jesień (oznaczenie SEL 18200, E 18-200mm F3,5-6,3 OSS). Konkretna data nieznana.
- filtry - jeśli już wyłącznie polaryzacyjny i ewentualnie szary. Rozmiar masz napisany na obiektywie z przodu i wynosi 49mm. Filtr jak kupować to porządny czyli Marumi, B+W, Heliopan, ewentualnie Hoya z seri HMC. Filtr UV odradzam - nic nie daje oprócz pogorszenia jakości obrazu. Jeśli ktoś będzie usiłował przekonać Cię, że UV jest filtrem ochronnym, to musisz zrozumieć, że do ochrony obiektywu służy osłona przeciwsłoneczna i dekielek.

NEX-5 nie jest lustrzanką ;)

Zamiast bajerów kup koniecznie zapasowy akumulator oraz gruszkę do czyszczenia matrycy (najlepiej taką firmy Giottos). Przyda się to zdecydowanie bardziej niż choćby folia na ekran.

Warto dokupić też kartę pamięci - nie warto ryzykować z jedną.

Na start fajnie zaopatrzyć się w porządną torbę na aparat. Pokrowiec swoją drogą, ale raz że ich jeszcze nie ma, a dwa to jednak pokrowiec nie da Ci takiej osłony przy transporcie jak mała torba. Toreb do wyboru jest mnóstwo i kup tą, która Ci się najbardziej podoba i będzie "rozwojowa" czyli miała miejsce na choćby koleny obiektywik lub gruszkę do czyszczenia matrycy.

EDIT:
Lista dodatków (jeszcze niedostępnych)

LA-EA1 - adapter gniazda obiektywu - umożliwia instalację obiektywów z systemu :c56 z bagnetem A

VCL-ECU1 - konwerter ultraszerokokątny (dla SEL16F28)
VCL-ECF1 - konwerter "rybie oko" (dla SEL16F28)

LCS-EML1A - futerał dla NEX z obiektywem SEL16F28
LCS-EML2A - futerał dla NEX z obiektywem SEL1855
Futerały dostępne w różnych wersjach kolorystycznych

LCS-EMB1A - osłona korpusu NEX-5
LCS-EMB2A - osłona korpusu NEX-3
Osłony w różnych wersjach kolorystycznych

FDA-SV1 - Zewnętrzny wizjer optyczny (pole widzenia dostosowane do obiektywu 16mm)

LCS-BBD - mały pokrowiec na aparat NEX z obiektywem SEL16F28

LCS-WR2AM - mata ochronna dla aparatu, aby uniknąć porysowania sprzętu przenoszonego w jednej torbie

PCK-LH1EM - osłona ekranu LCD
PCK-LS1EM - folia ochronna na ekran LCD

STP-XH1 - pasek na ramię (różne kolory)

ECM-SST1 - zewnętrzny mikrofon stereo o zmiennej charakterystyce (90/120 stopni)

NP-FW50 - Akumulator

AC-PW20 - Zasilacz sieciowy

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Dziękuje za odpowiedzi :)
Zapomniałem jeszcze dodać, że uwielbiam fotografie makro i jako, że nie ma i raczej nie będzie za szybko obiektywu makro co myślicie o takich szkłach ? : http://allegro.pl/item1148489324_soczew ... _49mm.html

Co do karty pamięci to mam na razie 8gb ale planuje zakupić 32gb ;)

Ten polaryzacyjny raczej mi się przyda co myślicie o takim:
http://allegro.pl/item1085131397_filtr_ ... 00_a1.html
bo ten co kolega Lajam napisał to 200zł ponad kosztuje, a na razie mnie na taki nie stać :P

A ten szary to chyba taki byłby dobry ? :)
http://allegro.pl/item1136170338_filtr_ ... mocja.html

Co do baterii to kupie na 100% tylko na allegro nie widzę jeszcze takiej jak moja (może źle patrze ?) - jeżeli jest jakaś aukcja na allegro to dajcie linka :)

Tej gruszki firmy giottos nie ma na allegro :(
Co sądzicie o takim zestawie? :
http://allegro.pl/item1135883101_najlep ... _wawa.html

Torba to chyba taka by byłą dobra bo nie chce za dużej ;)
http://allegro.pl/item1115788607_torba_ ... amera.html

A i jeszcze mam jedno pytanie co do aparatu :)
Bo wiem, że jest niby ta funkcja HDR tak ? I jak się ją niby włącza ? I czy będzie można robić z tą funkcją takie zdjęcia ?:
http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_graf/127144160464517934.jpg

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tak się zastanawiam, jak Ci napisać, żeby delikatnie było i prawdziwie do tego :c18
Wszystkich tych rzeczy, które wymieniłeś w linkach da się używać. I nie wykluczone, że z efektów byłbyś zadowolony. Przez tydzień, może miesiąc, może trochę dłużej. Do czasu aż zaczniesz zadawać pytania - dlaczego "oni" mają np. ostrzejsze zdjęcia? A moje już mi się tak nie podobają?

Soczewki do makro - są OK, też taką jedną jeszcze mam - ale zdaję sobie sprawę, że to jest erzatz - jakość im dalej od środka kadru gwałtownie spada, ostrość pozostawia do życzenia, zdarzają się aberracje... ale używać się da i przez czas jakiś czerpać zadowolenie.

Filtr polaryzacyjny - też używałem taniego (dopóki się nie stłukł - i to była jego zaleta - strata niewielka), ale na początek może być - jednak, jak napisałem na początku - apetyt rośnie w miarę jedzenia i być może, po czasie, zauważysz mankamenty tanich filtrów (spadek jakości, spadek ostrości, gorsza praca pod światło). Zaletę też takie mają - są tanie.

Ten zestaw do czyszczenia? :c18 Załączony lenspen to chyba nie do matrycy, a do obiektywu (optyki) jest?
Lenspen polecam TAKI, a do przedmuchania wystarczy gruszka z apteki za kilka złotych, byle by nie była talkowana w środku.

Dlaczego akumulatora szukasz na allegro, a nie w firmowym sklepie? Podróbki, szczególnie do nowego sprzętu mogą być nie najlepszej jakości...

Włączanie HDR jest opisane w instrukcji (w menu, w zakładce jasność/kolor).
Jednak, aby uzyskać efekt, taki jak na obrazku, niestety trzeba popracować w programie graficznym. Potrzebny statyw i wykonanie kilku zdjęć o różnym naświetleniu - i program do połączenia tegoż.

Funkcja HDR w aparacie umożliwia zwiększenie pojemności tonalnej matrycy poprzez zrobienie - też - kilku (3) zdjęć i połączenie ich, ale bez udziwnień ;)

Pozdrawiam.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

O soczewkach makro zapomnij, to najgorsze rozwiązanie.
Jeśli nie stać Cię na filtry polaryzacyjne o których pisał Lajam to nie kupuj w ogóle, szkoda pieniędzy na coś co będzie leżało w szufladzie.
Jeśli chodzi o szary na obiektyw 16mm to np. ten http://fotoklik.pl/akcesoria-foto-video ... -49mm.html bo w wersji slim, a na 18-55 najlepiej podobny
Zastanowiłbym się nad systemem filtrów Cokin ale typu A bo jest mniejszy a i filtry są dużo tańsze niż do systemu P http://allegro.pl/19957_typ_a_od_36_mm_ ... nge_view=1

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A ja się tylko spytam, czy alledrogo jest jedynym uznawanym medium transakcji internetowych?
Gruszkę giottos (np. rocket air) można kupić w sklepie podanym przez Tadeusza lub tutaj