anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex 3 i nex 5

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Nex 3 i nex 5

Witam mam kilka pytań
planuje w najbliższej przyszłości zakup aparatu na początku myślałem o canonie 500D
ale zobaczyłem na allegro nexa i chyba to będzie mój przyszły aparat :)
Teraz pytania:
1.Czym się różni nex 3 i nex 5 ?
2.Jakie są do nich obiektywy - jakie są ich ceny i dostępność na rynku ? (linki mile widziane :))
3.Czy polecili byście mi te aparaty ? Jeżeli tak to dlaczego i jeżeli nie to tak samo :)
4.Czy SONY mówi już coś o przyszłości czyli czy będą kolejne NEXY ?
5.Jak z jakością zdjęć ? Czy są porównywalne do normalnych DUŻYCH lustrzanek ? :)
6.Czy są jakieś dodatki typu filtry na obiektywy, lampy błyskowe itp ?

Czekam na odpowiedzi :)

57 ODPOW. 57
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

To ja jeszcze zasugeruję nie kupowanie jednej karty 32 Gb, jak już to kilka mniejszych, bo jak padnie Ci ta jedna duża to będzie ogromna strata (no chyba że chcesz kręcić filmy w FullHD to wtedy miejsca potrzebować będziesz sporo)

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedzi :P
Trochę zmieszany jestem po tym co przeczytałem ;)
No ale zobaczymy ;)
Co do kupowania na allegro i w sklepie firmowym kolego mat_czok to sklepy mają marże 200% ;) a na allegro ceny są konkurencyjne i wiadomo, że jak będę szukać baterii to tylko oryginał kupie.
Co do kart to też myślałem żeby kupić kilka 8 albo dwie 16 ;)
Na razie zobaczę, bo fundusze mam lekko mówiąc - studenckie xD :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wolak napisał(a):

sklepy mają marże 200%

Które to sklepy??
Raczej na alledrogo, jak coś jest tanie, to albo :c11 albo "nie do końca oryginał". Choć okazje się trafiają...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

wolak napisał(a):


Co do kupowania na allegro i w sklepie firmowym kolego mat_czok to sklepy mają marże 200% ;) a na allegro ceny są konkurencyjne i wiadomo, że jak będę szukać baterii to tylko oryginał kupie.


Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz w kwestii wysokości marży/narzutu.

Portal aukcyjny allegro nie bez powodu zyskało dość charakterystyczny przydomek "alledrogo" - nowe produkty są czasem kilka, kilkanaście % droższe od tego co można znaleźć w sieci czy nawet w sklepach. Co więcej, w salonie firmowym, choćby Sony Centre można podjąć się próby negocjacji ceny - mnie się to zazwyczaj udaje. :)

Ja np. kupując Playstation3 wybrałem właśnie ofertę Sony Centre - sumując wartość rynkową dodatków jakie otrzymałem, nie byłem w stanie znaleźć bardziej korzystnej oferty cenowej. Warto więc obserwować promocje w centrach Sony :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

No ok to podam przykład - jak kupowałem teraz tego NEX'a to Pan spytał się mnie czy chcę kartę
- no oczywiście mówie mu :P, a on ok ale jaką
- no to ja że jak największą :P
- sprawdził i mówi że mają 16gb za ~230zł
- no to chyba raczej nie chce :P
- Pan chyba skojarzył że to trochę drogo i powiedział że zobaczy co da się zrobić :P
- przyszedł i mówi że 180 za tę karte
- to zrezygnowałem :P
nie dawno kupowałem swoją 8gb do tel. minisd za 35zł a że są przejściówki minisd - sdhc
to na razie korzystam z tej telefonowej :P i kupie ze dwie 16gb bo one tam chyba do 60zł kosztowały o ile dobrze pamiętam :P
Rozmowa odbywała się w SC przy ul.elektrolarnej ;)
a SDHC 32gb na allegro SONY'EGO kosztuje ~170zł ;)
nie spotkałem się jeszcze nigdy oprócz w euro rtv&agd na przecenach z jakimkolwiek produktem tańszym w sklepie od allegro ;)
PS. Na allegro też można negocjować cenę i to bardzo często :P

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

wolak napisał(a):

a SDHC 32gb na allegro SONY'EGO kosztuje ~170zł ;)


Tak :? i potem Twoje najważniejsze zdjęcia nagle znikają z tej "okazyjnej" karty, ale to Twoje ryzyko. Brnięcie w rozwiązania z kartami miniSD to ślepa uliczka - nie wyobrażam sobie opierać na tak mało wydajnych kartach moich wspomnień z wakacji, nie mówię już o poważniejszych zleceniach.

Tanie karty na allegro to w 99% podróbki. Szkoda tylko, że koniecznie chcesz przekonać się o skuteczności powiedzenia "tanio płacisz, dwa razy płacisz"....

Nie uważasz, że nadużywasz emotki ";p"

oldguest
Początkujący

No więc tak

Karta SDHC Sony 32GB cena cennikowa - 539zł

Gwarantuję że ten ta za 170zł to nie oryginał zresztą szukałem takiej na allegro - nie znalazłem

Karta MS Sony Mark2 32 GB - 499zł

Co ciekawe mamy ją wystawioną na allegro jak się nie sprzedawała to ostatnio przeżyła renesans sprzedaży NA ALLEGRO więc te ceny to niestety między bajki można wstawić...

Ps. Cena za 16-stkę ORYGINALNĄ z PEWNEGO źródła to dobra cena była.

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

heh :P no sonego karty wiadomo że za 180 zł nie ma :P są ale kinga itp :P

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Kingston? Dziękuję, postoję, nie skorzystam :c9

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

wolak napisał(a):

heh :P no sonego karty wiadomo że za 180 zł nie ma :P są ale kinga itp :P

jak padnie Ci karta, nie przychodź z żalem :c8

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer