anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zapytanie o aparat NEX-5

profile.country.pl_PL.title
Aivan-----
Początkujący

Zapytanie o aparat NEX-5

Witam wszystkich

Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o aparatach SONY :c56 NEX-5, jestem laikiem, jeśli chodzi o sprzęt fotograficzny, jak narazie mam mały aparat kompaktowy, ale chciałbym kupić teraz coś lepszego i wpadła mi w oko, SONY :c56 Nex-5, ale chciałbym zapytać się osób, które się trochę znają na fotografii, bo w Centrum SONY w Szczecinie polecają mi NEX-5 z dwoma obiektywami, chciałbym się zapytać czy to dobre rozwiązanie i czym się różnią te obiektywy i wtedy jaki obiektyw do fotografowania czego używać, aparat ten chcę kupić z zamiarem takim, że teraz z żoną wyjeżdżam na wycieczkę, drugie pytanie, to takie, czy ten aparat ma w ogóle jakiś zoom, a jak ma, to jaki, przepraszam, za takie pytania, ale to będzie mój pierwszy porządny aparat z serii :c56 . Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Polecam ten wątek do przeczytania - tu dowiesz się wszystkiego o specyfikacji, są przykładowe zdjęcia itp itd. viewtopic.php?f=113&t=5696&start=0

Aparat ma wymienne obiektywy.
Aktualnie dostępne są obiektywy: szerokokątny 16mm i zoom 18-55mm
Obiektyw zoom 18-55 ma wbudowaną stabilizację. Nie da się nim niestety przybliżyć mocno odległych obiektów, jego krotność wynosi około 3x.

Na jesień zapowiedziany jest nowy zoom 18-200mm co pozwoli już na uzyskiwanie dużych przybliżeń (około 10x)

Pozdrawiam,

TMiN-----
Początkujący

uważam że strzałem w stopę jest brak pełnej zgodności z obiektywami od naszych lusterek. Konwerter podobno nie daje funkcji AF niestety. Jeśli w NEX 7 to poprawią to na bank go kupię.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

TMiN napisał(a):

uważam że strzałem w stopę jest brak pełnej zgodności z obiektywami od naszych lusterek. Konwerter podobno nie daje funkcji AF niestety. Jeśli w NEX 7 to poprawią to na bank go kupię.


Raczej nie poprawią.
Nie można tego aparatu traktować jako lustrzankę bez lustra. To po prostu nowy segment.

Zastanawia mnie czy narzekający na brak przeniesienia AF widzieli kiedyś silnik autofokusa, ile to miejsca zajmuje....czy biorą pod uwagę odległość obiektywu SAL od matrycy. Przeniesienie napędu z aparatu bez śrubokręta na obiektywy ze srubokrętem - to byłby wyczyn.

Ale powstaje pytanie co z obiektywami posiadającymi silniki wbudowane? Czyli SAM i SSM.
Teoretycznie jest możliwe, ale pozostaje kwestia zasilania - obiektywy SSM wyssałyby akumulator NEX-a w momencie. Poza tym znów pytanie czy w tej małej przejściówce starczyło by miejsca na elektronikę związaną z autofokusem, skoro już tam jest trochę elektroniki i silnik do popychacza przysłony...

W obliczu tylu wątpliwości argumenty o strzelaniu sobie w stopę są dla mnie trochę na wyrost. Wielu osobom wydaje się, że wszystko jest kwestią softu. No niestety. Nie wszystko.

Przejściówka zapewnia PEŁNĄ ZGODNOŚĆ, ale w trybie manualnym

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
JerzMich
Nowicjusz

Nie sądzę żeby problemem była kwestia zasilania czy miejsca na elektronikę. A przynajmniej nie zasadniczym problemem.
Wydaje mi się, że problem leży w zaprzęgnięciu obiektywów konstruowanych pd kątem AF opartego na detekcji fazy do pracy z detekcją kontrastu na matrycy.
Chyba jeszcze żadnej z firm nie udało się zrobić tego w sposób zadowalający.

TMiN-----
Początkujący

Lajam napisał(a):





W obliczu tylu wątpliwości argumenty o strzelaniu sobie w stopę są dla mnie trochę na wyrost. Wielu osobom wydaje się, że wszystko jest kwestią softu. No niestety. Nie wszystko.



Pozdrawiam,



dlatego napisałem ze czekam na NeX7 :D

Nexa traktowałbym jako uzupełnienie systemu...np na okoliczność jakieś imprezy rodzinnej . Możliwość filmowania w HD z użyciem obiektywów naszego systemu była by nieoceniona.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

TMiN napisał(a):

Możliwość filmowania w HD z użyciem obiektywów naszego systemu była by nieoceniona.


Myślę, że zapowiadana nowa lustrzanka Sony będzie miała takie możliwości...makieta aparatu była już pokazana na targach w Łodzi...

Nie wierzę, żeby NEX zmienił bagnet z E na A. :)

Pozdrawiam,

lukas14-----
Początkujący

Skąd wiesz że będzie Nex-7 :question:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

JerzMich napisał(a):


Wydaje mi się, że problem leży w zaprzęgnięciu obiektywów konstruowanych pd kątem AF opartego na detekcji fazy do pracy z detekcją kontrastu na matrycy.

Chyba masz rację - wydaje Ci się. To nie jest kwestia obiektywu, tylko czujników AF. W lustrzance sa one umieszczone w komorze lustra. NEX nie ma lustra i czujników AF (bo gdzie je wsadzić i jak skierować tam obraz?). Pozostaje detekcja kontrastu na matrycy...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
JerzMich
Nowicjusz

Tadeusz napisał(a):


Chyba masz rację - wydaje Ci się. To nie jest kwestia obiektywu, tylko czujników AF. W lustrzance sa one umieszczone w komorze lustra. NEX nie ma lustra i czujników AF (bo gdzie je wsadzić i jak skierować tam obraz?). Pozostaje detekcja kontrastu na matrycy...


Tak, tylko dlaczego detekcja kontrastu z matrycy nie potrafi obsłużyć poprawnie starych obiektywów?
I to nie jest problem NEXów. Lustrzanki Sony posiadające LV także nie potrafią.
I lustrzanki innych producentów również (a jak potrafią to robią to tragicznie wolno).
Sonowski pomysł na LV z wizjera a nie matrycy to właśnie sposób na ominięcie tego problemu.

Coś jest zatem w konstrukcji obiektywów przewidzianych do lustrzanek z detekcją fazy, że nie da się ich zmusić do współpracy z aparatem ustawiającym ostrość przy pomocy detekcji kontrastu.