anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowa Alfa A850 - to już nie plotki

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Nowa Alfa A850 - to już nie plotki

czyżby ktoś wysłuchał moje prośby? wszystko super tylko czemu nie FF :(

-15.2Mpx APS-C CMOS Exmor "R" sensor
-ISO 100-12.800 -ISO 100-12.800
-6.5 frame per second -6.5 Frame per second
-New high speed flash sync -New high speed flash sync
-9 double cross f/2.8 AF sensor (23 total AF sensor) -9 Double cross f/2.8 AF sensor (23 total AF sensor)
-New metering and AF sensor with tracking and previous focus -New metering and AF sensor with tracking and previous focus
-Dual AF Ultr-Speed motor
-Wi-Fi built-in

172 ODPOW. 172
Norbert-----
Początkujący

Szczupic napisał(a):

ripride napisał(a):

22 wrzesnia


Oby tylko to tak dziwnie we wtorek wypada :P



Czy ja wiem?...Premiera A700 wypadła w piątek, A900 w środę, A380 w poniedziałek...nie ma reguły.

A850 jest pewna na 90% 8-)

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

W sumie te wszystkie nowe modele mam 'we dłupie' skoro zwykła A200 cuda idzie ustrzelić jak się tylko ma pomysł i wiedzę w głowie...

Osobiście bym wolał żeby Planar T* i Sonnar T* były tańsze - obecnie to priorytety na mojej liście zakupowej...

Norbert-----
Początkujący

Dla każdego coś miłego :slight_smile:

Poczekajmy jak wyjdą nowe puszki. Wtedy będą konkrety i wielu zadecyduje czy chcą się przesiadać z posiadanych puszek czy też zachęci ich inny system...

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Norbercie Planar T* już powoli pojawia się w tej cenie trzech tysięcy, więc zadowolony będę jak cena spadnie do powiedzmy dwóch tysiączków za planara i trzech tysiączków za sonnara.
Będąc jednak realistą za takie kwoty to zapewne uwalone sztuki mogą iść, chociaż może kiedyś...

Norbert-----
Początkujący

Nie liczyłbym na taki spadek....jak sięgam pamięcią to nie przypominam sobie aby można było dostać takiego 85/1.4 cajsa za mniej niż 3tys. Za 2tys to można było dostać pierwszą wersję MAF 85/1.4 w czasach gdy dolar był po 2-2.2pln ;) ....teraz ten obiektyw chodzi po 2.6-3kpln

...no ale może nadejdą kiedyś takie czasy.

ps. Oczywiście w US było taniej i w przeliczeniu można było pewnie dostać karola 85 za 2.5kpln skoro 70-200/2.8SSM był do wyrwania za około 4kpln :c5

xpressive
Początkujący

Lajam napisał(a):

HVL-F20AM


Miałeś może możliwośc "pobawienia się" tą lampką?
zastanawia mnie, czy nadawała by się na początek np dla takiego amatora jak ja, czy lepiej jak już inwestować to w coś większego?



Miałem okazję i powiem tak, ona nadaje się do odbijania od sufitu lub na wprost, głowica nie jest ruchowa. Doskonale nadaje się do wyzwalania bezprzewodowego HVLek z 700/900. Od sufitu odbijała i efekty były niezłe, ale sądzę, że lepiej zainwestować od razu w coś większego i móc poruszać całą głowicą (również na boki).

Tommygun------
Początkujący

ripride napisał(a):

22 wrzesnia


22 września to jest planowane kilka imprez - mecze o zmierzchu, które jak się domyślamy mają pokazac możlwości nowych dslr i/lub nowych kamer wyposazonych w matryce EXMOR R CMOS (dla mnie ciekawsze - jak z układem AF, musieliby go poprawić), które są ok.dwa razy czulsze na światlo od obecnych cmosów a prawdopodobne premiery mają być wcześniej.
Wrzućcie sobie "sony a850" w wyszukiwarkę, sporo ciekawych plotek, sporo całkiem sensownie brzmiących mówi, że 850 będzie miało matrycę FF, seria 5xx będzie na aps-c i to będzie pomieszanie 700-ki z nizszymi lustrami, raczej z możliwością kręcenia filmów i że linia a700 raczej nie będzie kontynuowana a zawansowamni amatorzy, dla których miała być 700-ka będą mieli puszki od 850 wzwyż. Jeżeli to będzie prawda, to chyba nie wybiorę FF a to FF mnie wybierze, jeżeli rozpiętość tonalna będzie przyzwoita i cena nie będzie zaporowa, to kto wie, może się skuszę i na dobre zainwestuję kasę w nasz rosnący system.

Norbert-----
Początkujący

Wiemy, wiemy Tommy :) ....się na KKM wpada :slight_smile: ...

Pożyjemy, zobaczymy....jak sprawdzi się "będzie dobrze" to może jeszcze w tym roku sprawię sobie nową puszkę na wypad w góry :c5

oldguest
Początkujący

A tak na serio nie mogę sie doczekać nowych Alf i mam nadzieje ze ergonomia zostanie poprawiona :)

wratislavian
Początkujący

ergonomia to rzecz względna. jednym pasuje innym nie. normalna sprawa