anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy od Sony A55 w aparacie A900

Gucio50
Początkujący

Obiektywy od Sony A55 w aparacie A900

Mam aparat A55, z pokorą przyznaję że wiem ze to nie ta liga.
No i normalna sprawa jest, ze dokupiłem sobie obiektyw.
Pewnie za jakiś czas kupię też jakis jasny 16-105, może Zeiss. Nie będzie za darmo. :c3

No i czy ja nie brnę w ślepą uliczkę. Za rok dwa może pięć, cena Alfy podobnej do 900, czyli pełnoklatkowej lub większej matrycy, bedzie taka jak dzisiaj mojej A55.


Czy wtedy te obiektywy od A55 nadadzą się, czy tez czeka je śmietnik. Wybaczcie ignorancję ale nie wiem jak to z tym APSC i 36mm jest. :c37

Zgaduję, ze być może obiektyw od APSC nie oswietli całej większej matrycy, ale wole zapytać, no i czy są jakies "efekty" z ogniskowymi ze względu na inny kat "patrzenia"

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

Do pełnej klatki nadadzą się obiektywy:
Sony - te bez oznaczenia DT;
Sigma - bez DC;
Tamron - bez II.
Podłączenie takiego obiektywu spowoduje przełączenie matrycy w rozmiar APSC, a przy wymuszeniu rozmiaru pełnoklatkowego powstanie winiety na zdjęciu.

Gucio50
Początkujący

Do pełnej klatki nadadzą się obiektywy:
Sony - te bez oznaczenia DT



A gdybym, przewidując w przyszłości FF kupował do A55 obiektywy bez oznaczenie DT, to da sie robić nimi zdjęcia poprawnie(mam na mysli ostrość, autofocus itd itp), czy to raczej kiepski pomysł.
Do FF należy stosować inne a do APSC inne obiektywy, na zasadzie że FF musi kosztować to i obiektywy do niego też.
Na zasadzie jak kupiłeś sobie Volvo, to kup sobie porządne buty.

Przepraszam za lamerskie pytania.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Gucio50 napisał(a):

A gdybym, przewidując w przyszłości FF kupował do A55 obiektywy bez oznaczenie DT, to da sie robić nimi zdjęcia poprawnie(mam na mysli ostrość, autofocus itd itp)


Da się robic zdjęcia :smileythumbsup:

Gucio50
Początkujący

acinloop napisał(a):

Gucio50 napisał(a):

A gdybym, przewidując w przyszłości FF kupował do A55 obiektywy bez oznaczenie DT, to da sie robić nimi zdjęcia poprawnie(mam na mysli ostrość, autofocus itd itp)


Da się robic zdjęcia :thumbsup:




Chciałbym sobie kupić, jest wzglednie niedrogi, obiektyw Sony AF 50 f/1.4
(Bez DT), jeszcze chetnij coś pomiędzy 80mm a 100 do prtretów i rozmywania tła.

Jakie będę miał uciążliwości w A55. Jak na razie wersji DT nie znalazłem na stronie Sony.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Gucio50 napisał(a):

Jakie będę miał uciążliwości w A55.


Żadnych :smileyexclaim:
Jeśli planujesz zakup 50ki to ten wybór, w mojej opinii jest trafny ;)

Gucio50 napisał(a):

ak na razie wersji DT nie znalazłem na stronie Sony


Nic dziwnego, nie ma 50f/1.4 z DT
Jest to obiektyw pracujący z aparatami :c56 pełnoklatkowymi (FF) jak i niepełnoklatkowymi (apsc).

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Gucio50 napisał(a):


Chciałbym sobie kupić, jest wzglednie niedrogi, obiektyw Sony AF 50 f/1.4
(Bez DT), jeszcze chetnij coś pomiędzy 80mm a 100 do prtretów i rozmywania tła.

Jakie będę miał uciążliwości w A55. Jak na razie wersji DT nie znalazłem na stronie Sony.


Czołem :c37
Sprawa z obiektywami wygląda tak. Do APS-c w a55 możesz stosować wszystkie obiektywy Sony(oczywiście te z bagnetem A). Będą współpracować bardzo poprawnie(dowód w załączniku).
Zaś z aparatem pełnoklatkowym(a900/a850) poprawnie będą współpacować tylko obiektywy bez oznaczenia DT. DT będą automatycznie przełączać aparat w tryb APS-c.

50/1,4 jest bardzo fajnym obiektywem. Jeśli nie chcesz wydać zbyt dużej ilości pieniędzy, możesz kupić też 50/1,8DT, który jest bardzo dobrym wyborem przy mniejszej ilości gotówki. Z 50'tek w naszym systemie warto rozważyć też Minoltę 50/1,7, w odróżnieniu od 50/1,8 kryje ona pełną klatkę(porównanie 50/1,8 vs 50/1,7(klik).
Zaś z portretówek masz do wyboru tanie, małe, ale bardzo dobre optycznie 85/2,8 SAM oraz dużo droższego, ale jaśniejszego Zeissa 85/1,4. Możesz też rozejrzeć się za używanymi Minoltami 85/1,4. Jeśli AF nie jest ważny, to dobrą propozycją jest Samyang 85/1,4. Niedługo na rynku(a może już jest, nie wiem nawet) pojawi się Sigma 85/1,4 HSM.

Gucio50
Początkujący

kuraq napisał(a):

Zaś z aparatem pełnoklatkowym(a900/a850) poprawnie będą współpacować tylko obiektywy bez oznaczenia DT. DT będą automatycznie przełączać aparat w tryb APS-c.


Dziękuje