anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ogromny dylemat

doniudon
Początkujący

Ogromny dylemat

Witam wszystkich,

Tylko proszę nie tyrajcie mnie :) stoję przed wyborem pierwszego w swoim życiu aparatu typu lustrzanka. Wcześnie były aparaty ale kompakty od ładnych paru lat używałem hybrydy fuji s9600 i przyszła w końcu pora aby zmienić aparat. Mam na celowniku Canona 550d oraz Alfe 580. Tak po krotce szukam już aparatu z miesiąca oczywiście wszystkie (prawie wszystkie fora) nie polecają aparatów Sonego, oczywiście rządzą systemy C i N jakie one wspaniałe ile obiektywów nowych (używanych można kupić) akcesori itd. Oczywiście moi znajomi mają to samo zdanie... Ale ja uparty "baran" zawsze chodzę pod prąd :) i stwierdziłem muszę sprawdzić na własnej skórze. Wczoraj byłem w MM Pan sprzedający udostępnił mi te dwa aparty i co biorę do reki Canona no ok zdjęcia fajne itd później Sony i co jakoś tak lepiej leży w dłoni ostrzy szybciej,jakoś tak wszystko dla mnie bardziej intuicyjne, na wyświetlaczu zdjęcia brzytwa!(oczywiście na monitorze wyjdzie wszystko) do tego funkcja Panoram ,hdr...hmmm cholera nie wiem! No duże znaczenie ma cena w tej chwili jest promocja na canoan 550d 2400 z groszem z kitem 18-55 a sony trzyma cene 3400 z groszem z kitem 18-55. I do tego mozliwosc rat 30X0% no ale tysiak to tysiak :)
Stąd do was pytania czy to prawda:
1. Do sonego piekielnie drogie obiektywy i akcesoria,
2 Słaba jakość zdjeć (duże szumy) w porównaniu do 550d przy iso od 1600 do powiedzmy 6400. Często robię zdjęcia w słabym świetle ,
3. Są awaryjne,

Bardzo was proszę o konkretnie o odpowiedzi przede wszystkim właścicieli a580! aparat jest już jakiś czas na rynku i można coś o nim opowiedzieć ( bo powiem szczerze że jakość dyskusji na polskich formach pozostawia dużo do życzenia) oczywiście nie chodzi o forum sonego ;)

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

Nie mam a580 ale na 1 i 3 punkt mogę odpowiedzieć: NIE PRAWDA
Mój soniak naprawdę wiele przeszedł i nic mu się nie stało, a co do akcesoriów to po 1. obiektywy będą tańsze(bo bez stabilizacji) a te z wyższych półek to ceny porównywalne albo mniejsze, a do sony pasują także nieco starsze ale też dobre obiektywy minolty; coraz to więcej akcesoriów się na rynku pojawia; lampy sony z specjalnie obracanym palnikiem oraz jedna ze zwykłym i też tania, i dobra.
Co do jakości to sony robi bardzo dobrej jakości aparaty(szczególnie, że bazuje na minolcie)

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Czołem, właścicielem a580 nie jestem, ale na Twoje pytania mogę odpowiedzieć :c20

doniudon napisał(a):


1. Do sonego piekielnie drogie obiektywy i akcesoria,



Nie da się ukryć, że niektóre nowe obiektywy Sonego są droższe od odpowiedników C i N. Przykładem może być 50mm f/1.8, który u Nas jest troszkę droższy od odpowiedników, ale jest to obiekytw, który na rynku jest znacznie krócej niż tamte.
Wiele osób zapomina o tym, że w naszym systemie jest wiele świetnych obiektywów Minolty, które można kupić za niską cenę, a otrzymać świetnej jakości produkty(np. 50/1,7, 70-210/4, 24-50/4, 135/2,8 i wiele, wiele innych) :c20
A w dodatku u Nas masz stabilizację z każdym obiektywem.
W temacie akcesoriów moge powiedzieć tylko, że ceny lamp są raczej na podobnym poziomie.

doniudon napisał(a):


2 Słaba jakość zdjeć (duże szumy) w porównaniu do 550d przy iso od 1600 do powiedzmy 6400. Często robię zdjęcia w słabym świetle ,



Kiedyś rzeczywiście aparaty C i N oferowały lepszą jakośc na wyokim ISO, ale od czasów a500 Sony jest już przynajmniej na tym samym poziomie co konkurencja, więc szumami w a580 moim zdaniem nie powinieneś się przejmować.

doniudon napisał(a):


3. Są awaryjne.



O awaryjności lustrzanek Sonego nie mogę powiedzieć za wiele, bo mój aparat od prawie trzech lat żadnych problemów nie sprawia. Kontakt z serwisem miałem raz i wrażenia były bardzo pozytywne. Dobrą opinię o serwisie uzyskasz zresztą od zdecydowanej większości klietnów :c20
Najczęstszymi uszkodzeniami opisywanymi tu na forum były uszkodzenia stabilizacji matrycy, ale wynikają one zazwyczaj z upuszczenia aparatu na ziemię ;)

Na koniec dodam jeszcze, że krytyka systemu zazwyczja pochodzi od osób, które produktów Sony nigdy nie miały i bazują na bzdurach wyczytanych w internecie :c20 Gdyby było inaczej, to na plenerach nie byłoby tak wielkiej gruby uzytkowników :c34

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Mi też ciężko się wypowiedzieć, bo sama jestem w posiadaniu A300, również nie zgodzę się z punktami 1 i 3, co do 2 to cóż, fakt, że mój aparat trochęszumi, ale potrafię z tym żyć ;)
A co do zdjęć i ich jakości, to polecam przejrzeć galerie użytkowników, tam sam przekonasz się, jaka jest ostrość i w ogóle jakość zdjęć, z jakich szkieł ludzie korzystają itp.
Ogólnie, jeśli aparat dobrze leży w dłoni, to już jest część sukcesu, wszak nie od aparatu zaley czy zdjęcia będą fajne, a od fotografa, a komfort użytkowania jest w tym wypadku ważny.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

doniudon napisał(a):

Stąd do was pytania czy to prawda:
1. Do sonego piekielnie drogie obiektywy i akcesoria,
2 Słaba jakość zdjeć (duże szumy) w porównaniu do 550d przy iso od 1600 do powiedzmy 6400. Często robię zdjęcia w słabym świetle ,
3. Są awaryjne,


ad1- oczywiście są i bardzo drogie obiektywy powyżej 20 tyś. ale masz do dyspozycji całą masę obiektywów dobrej jakości do 2 tyś. Może nie wiesz ale wszystkie obiektywy Minolty AF są całkowicie kompatybilne z systemem :c56 do tego dochodzą konstrukcje własne i niezależnych producentów(Sigma, Tamron itp) Poprzez przejściówki mnóstwo obiektywów manualnych nawet po 100 zeta.
ad2 - :c56 580 oprócz normalnego ISO które jest według mnie jest używalne do 3200 posiada jeszcze funkcję redukcji szumów poprzez wieloklatkową ekspozycję w całym zakresie nastaw(od ISO 100 do 25600), czyli wykonuje kilka klatek, składa do kupki usuwając szum.
ad3- wszystkie aparaty, wszystkich producentów są awaryjne. Nie słyszałem jeszcze by ktoś miał jakikolwiek problem z :c56 580. W innych modelach zdarzają się awarie w większości przypadków z winy użytkownika. Dodatkowym atutem jest błyskawicznie działający serwis, naprawy dokonywane są w przeciągu 3-5 dni roboczych na zasadzie "dor to dor" pomijając pośredników.

profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

Podstawą kolego jest jakość matrycy.
O jakości matrycy świadczy zakres ISO. ISO wskazuje na szumy. Ja mam a450
i zakres ISO jest 200 - 12800, co bije na głowę starsze modele CANONA. Ktore mają ISO max. 3200. ISO to szumy i możliwości realizacji zdjęć w gorszych warunkach. Nie zawsze można używać lampy błyskowej.

Jest jeszcze ważniejszy element SONY. To kompatybilność z Minoltą, z bagnetem Minolty.
SONY wykupiło Minoltę. Jaki pożytek ma z tego amator ?
Taki, że na rynku jest bardzo duży wybór obiektywów Minolty ze szklanymi soczewkami,
z czasów, kiedy robiło sie obiektywy przyzwoicie. Teraz też się robi obiektywy przyzwoite, ale obiektyw kosztuje od 4500 zł. na co mało kto może sobie pozwolić.
Te stare obiektywy Minolty rewelacyjnie przetwarzają kolory. I kosztują małe pieniądze.
Od kiedy ja używam do SONY obiektywów Minolty zamiast Kita jestem wręcz zachwycony.
Bronek

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja tylko dodam, że w dzisiejszych czasach każda lustrzanka na rynku robi zdjęcia bardzo dobrej jakości. Jeśli ktoś tego nie dostrzega to jest po prostu zaślepionym ignorantem.

Pomijam kwestię awaryjności bo to brednie po prostu. Szumy interesują tylko tych, którzy nie bardzo potrafią odnaleźć radości w fotografowaniu, namiętnie analizują zdjęcia w powiększeniu 300% i liczą, który aparat produkuje więcej kropeczek definiując w ten sposób o wyższości jednego nad drugim :c91

Jeśli w sklepie bardziej przypadła Ci do gustu :c56 to kup ją. To właśnie ta iskierka powinna decydować o wyborze :c20

Pamiętaj - zakup aparatu to nie jest przykucie się łańcuchem do ściany.
Nie spodoba Ci się w użytkowaniu to sprzedasz i kupisz inny. To tylko sprzęt i nie ma co dorabiać do tego szopek.

Ze swej strony mogę tylko powiedzieć, że mam 580-tkę i to bardzo udany korpus ze świetną matrycą i szybkim AF.

profile.country.pl_PL.title
hovany
Poszukiwacz

Poza tym wszystkim co już poprzednicy napisali. Nieważna jest marka pod względem jakości. Wszyscy mają podobny jakościowo sprzęt (hardware i software).

Moim skromnym zdaniem: Warto mieć to, co znajomi mają. Jeśli tylko Ci pasuje.

Zapraszamy do SONY :)

BZ
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

hovany napisał(a):

Moim skromnym zdaniem: Warto mieć to, co znajomi mają. Jeśli tylko Ci pasuje.



Kiedyś usłyszałem taki tekst (czyjś opis na forum):
"Jeżeli Twoi znajomi używają Canona, kup Canona.
Jeżeli Twoi znajomi używają Nikona, to kup Nikona.
Jeżeli Twoi znajomi używają Sony, to zmień znajomych..."

Najfajniejsze jest w tym wszystkim to, że moi znajomi nie używają bagnetu A. Przez to ja mam możliwość używania ich sprzętów, oni mają możliwość bawić się moimi zabawkami.
Nikt z moich znajomych nie mówi o lepszości sprzętu firmy X nad sprzętem firmy Y.
Ci, co mają coś w głowach - robią doskonałe foty takim sprzętem, że 90% Kowalskich i Nowaków wstydziłoby się z tym pokazać na ulicy.
W tej chwili nie ma kiepskich aparatów - jest sprzęt bardzo dobry i doskonały.
Niestety z umiejętnościami ludzi jest tylko gorzej...

Lajam napisał dobrze - pasuje Ci dany sprzęt, dobrze Ci idzie poruszanie po jego menu, leży w dłoni jak przyklejony, to bierz. Później już tylko ćwicz, ćwicz, ćwicz.


Rozwagi życzę...

profile.country.pl_PL.title
hovany
Poszukiwacz

Teraz widzę niedomówienie :)

Więc jeszcze raz moje skromne zdanie ;)

Warto mieć to co mają znajomi (dostępność osprzętu) i warto mieć to co człowiekowi pasuje. Tu już tylko kwestia ważności potrzeb się kłania.

BZ