anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pierwszy krótki kontakt z SLT A33 dylematy i rozterki.

Par_Dez
Początkujący

Pierwszy krótki kontakt z SLT A33 dylematy i rozterki.

Witam !
Umieściłem ten wątek w tym dziale bo nie bardzo byłem pewien czy pasowałby on do działu A55/A33.Jeżeli popełniłem gafę to przepraszam.Dzisiaj pojechałem sobie do salonu Sony w Warszawie aby sobie chociaż wziąć w łapki i popatrzyć jak to działa , jak leży w ręku , zobaczyć ten wizjer co tak naprawdę w nim widać .
Nie powiem bardzo uprzejmie mi na to pozwolono za co pięknie podziękowałem.
I tak - dla mnie(subiektywna ocena) wizjer jest dużo wygodniejszy i jaśniejszy niż w mojej a300.LCD - 921 000 pixeli robi wrażenie - komfort podglądu i w ogóle . Pragnę zaznaczyć że w dziedzinie fotografii jestem zupełnie przeciętnym amatorem.Owszem , dużo czytam w tym temacie , przeglądam strony dotyczące tej dziedziny , mam troszkę opanowanego Photoshopa ,oraz bardzo interesuję się wszelkimi nowinkami.Ale do rzeczy - jedna rzecz , która trochę mi przeszkadza - oczywiście jeśli zdecydowałbym się na kupno - to rozmiar body , w moich sporych dłoniach trudno mi się operowało przyciskami i trzymało w rękach.
Funkcji kręcenia klipów filmowych nie próbowałem - nie było na to czasu - ale oglądałem te z linków na tym forum . Moje końcowe wnioski są takie , na razie nie kupię , trochę drogo 2600 - 2700 za samo body A33.Po za tym do takiego body trzeba zainwestować w naprawdę dobre szkło , także zacznę o kupna szkła , a dopiero potem (jak dożyję aby uzbierać pieniążki i wytłumaczę to mojej nie wyrozumiałej żonce) kupię body.
A może poczekać na A580/560 ? Oj dziwną mam naturę - trudno przychodzi podjęcie decyzji , co również przeszkadza przy robieniu zdjęć , przeważnie jest albo za późno , albo nie trafiona decyzja. :nauseated_face:

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zdjęcia robię w RAW+JPEG , także wywołuję je w PS nie korzystając z opcji odszumiania w PS jaka jest dostępna


widzisz, ja miałem na myśli wywoływanie czyli pójście do fotolabu, oddanie swoich plików i odebranie zdjęć. Bo to co oglądasz na monitorku to pliki, a to co trzymasz w ręce to zdjęcia. Wywołane zdjęcia.
Pozdrawiam i życzę większego skupiania się na kompozycji niż zbędnych detalach, których nie widać na odbitkach

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Mam a33 od ponad tygodnia (od poprzedniej soboty). Na razie jestem bardzo zadowolony, jest baardzo szybki, autofocus ostrzy błyskawicznie na Kit SAM 18-55, jak również na dokupionym tele SIGMA 70-300 DG Macro.
Zastąpił mi wysłużoną Konica-Minolta Dimage A200, miałem w ręku A550, A450, robiłem trochę zdjęć A100. Porównując ją do podnoszonego lustra w w/w modelach, robi szybciej zdjęcia, co przydaję się w fotografi sportowej, foceniu niedzielnym dzieci, oraz na imprezach czy koncertach. Głównym argumentem za a33, był rozmiar, sporo mniejszy i bardziej poręczny (moja żona miała coś do powiedzenia w tej kwestii :P.
Nie jest to może aparat dla konserwatystów, trzeba się przyzwyczaić że nie ma podnoszonego lustra, ale mnie to nie przeszkadza.
Jedynie brakuje mi jak na razie swobody jaką miałem na A100, czy KM dimage A200, z ustawieniem przysłony i czasu w trybie pełnego manula. Po za tym a33 daje niesamowitego funa, przy robieniu zdjęć, dzięki szybkości AF. Dodatkowym atutem są bdorbej jakości filmy w fullHD.
Szumy jak to szumy a APSC, przyzwoite, do 800 praktycznie nie ma problemu z szumem, powyżej jak już ktoś napisał wcześniej tracimy szczegóły przy odszumianiu, ale wszystko zalezy od oświetlenia i charakteru tonalnego zdjęcia.
Jeżeli ktoś chce kupić ten aparat jako rozwinięcie kompaktu, polecam jak najbardziej, jeżeli ktoś szuka rozwiązań profi, to zostaje seria Axxx.
Posiadam do niego jeszcze lampe Metz 44AF, dokupioną do KM A200, współpracuje bardzo dobrze, co prawda nie pokazuje liczby przysłony jak w przypadku podłączenia do sony A100.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj :c37
Czy możesz rozwinąć to zdanie:

rezasurmar napisał(a):

Jedynie brakuje mi jak na razie swobody jaką miałem na A100, czy KM dimage A200, z ustawieniem przysłony i czasu w trybie pełnego manula.

bo nie bardzo rozumiem w czym masz problem? Jakiej swobody Ci brakuje?

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

może dlatego że przykładam zbyt dużą wagę do estetyki zdjęcia i taka "kasza" - w szczególności w ciemnych partiach - jest nie do przyjęcia.No ale każdy ma prawo do własnego zdania i oceny.



Moja A350 zawsze uchodziła za szumofon z wizjerem ala światełko w tunelu, co nie przeszkodziło mi zrobić nią kilku fajnych fotek .Normalnie używam ISO 100-400, jak trzeba wrzucam 800, a jak trzeba na koncercie i 1600. Właściwie jak się dobrze ustawi ekspozycję to można spokojnie robić fajne odbitki, bo na papierze jakoś ten szum znika. A co uważam za fajny szum? Taki np. jak z A550 na ISO 12800. Struktura prosta do usunięcia, z małą ilością kolorków. Wrzucam kropa z jpga z A550 ISO 12800, czyli mój słoiczek z Nescafe na plenerku w Janowie Lubelskim. :smileyhappy:
PS.Co do estetyki, to trochę odbitek w rozmiarze 30x40 cm wisi na moich ścianach i jakoś nie szumią przesadnie.
Pozdro.

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Tadeusz, witam również, odpowiadam i wyjaśniam.

Brakuje mi możliwości przełączania czasu, na kółku, a przysłony np na klawiszach kółka menu, jak w KM, nie trzeba było tam nic po za tym naciskać. Palec na kółko - czas, Kciuk na kółko menu przysłona - a tu muszę wygiąć palucha by nacisnąć i trzymać klawisz i dopiero mogę zmieniać przysłonę, trochę to wkurzające. Mam nadzieje że zmienią to przy najbliższym upgrade firmware. Chodzi mi o to że taka KM Dimage A200 jest "tylko" zaawansowanym kompaktem i ma trochę lepszą ergonomię w manualu niż STL sony A33.
Wiem kwestia przyzwyczajenia, KM mam (miałem) od 5lat, a A33 dopiero miesiąc.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

rezasurmar napisał(a):

Mam nadzieje że zmienią to przy najbliższym upgrade firmware.


Nie chciałbym być złym prorokiem, ale nie należy się spodziewać poprawki firmware w tej materii (oczywiście mogę się mylić).

Kwestia ergonomii jest dość trudnym tematem - jednemu pasuje, innym mniej.
Ja w 90% fotografuję w trybie preselekcji przysłony więc nie potrzebuję dodatkowego kółka...ewentualnie do korekcji ekspozycji.

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Pewnie szanse na to marne i do tego czasu przyzwyczaję się do tego. Zresztą rzadko używam pełnego manuala, a przyzwyczajenie druga natura człowieka.

xt6000
Początkujący

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc piszę tu, w "dylematach i rozterkach" :) ponieważ najbardziej to pasuje właśnie tutaj.
Jaką maksymalnie dużą kartę kupić do A55/A580 ? Podejrzewam że 16/32 GB SD bo Memory Stick to tylko do 8 GB ? Jaką kartę mogą obłużyć te aparaty (mam na myśli pojemności)?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

xt6000 napisał(a):

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc piszę tu, w "dylematach i rozterkach" :) ponieważ najbardziej to pasuje właśnie tutaj.
Jaką maksymalnie dużą kartę kupić do A55/A580 ? Podejrzewam że 16/32 GB SD bo Memory Stick to tylko do 8 GB ? Jaką kartę mogą obłużyć te aparaty (mam na myśli pojemności)?


ja może nie odpowiem dosłownie na Twoje pytanie, ale dobre mam intencje i robię to celowo.
Im mniej GB na karcie tym lepiej. Oczywiście z umiarem. Co to znaczy? Pewnie wiesz, ale dla tych, którzy nie wiedzą: lepiej mieć 4 karty 8GB niż jedną 32. Im więcej nośników tym mniejsza strata w przypadku awarii karty (co się zdarza!) lub 'przypadkowego formatowania karty'

btw MS są 32GB

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
xt6000
Początkujący

Tak jest, racjonalne i praktyczne ale od strony technicznej ile GB na karcie obsłużą nam te puszki ? Nigdzie z parametrów technicznych nie mogę tego wydobyć :(
Poza tym nie wiem jak to jest z filmami bo one chyba potrafią trochę zeżreć nam kartę...