anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem A380 związany z czujnikiem zdalnego sterowania

profile.country.pl_PL.title
Davio-----
Początkujący

Problem A380 związany z czujnikiem zdalnego sterowania

Mój problem polega na tym:

kupiłem do swojej A380 pilot RMT-DSLR1. Niestety, aparat nie reaguje na działanie pilota. Sprawdzałem na mierniku orginalną baterię - działa. Aparat ustawiony na samowyzwalanie z pilota. Powoli zacząłem myśleć, że trafił mi się wadliwy egzemplarz. Zacząłem przeglądać instrukcję obsługi i moją uwagę przyciągnął fakt, iż w miejscu gdzie znajduje się czujnik zdalnego sterowania znajduję się również obok lampka od samowyzwalacza. Sprawdziłem jej działanie, i co się okazało, że jest sygnał dźwiękowy jednak nie miga lampka.

Sugeruje że jest z tym czujnikiem i lampką jakiś problem. Czy one są ze sobą jakoś technicznie powiązane? Czy istnieje możliwość naprawy tej części? A może jest na to jakiś inny nieznany mi sposób?

Bardzo proszę o pomoc.

6 ODPOW. 6
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Wydaje mi się, że na Twoje pytanie najszybciej odpowiedziałby ktoś z serwisu a większe prawdopodobieństwo jego przeczytania byłoby gdybyś umieścił je w stosownym pod forum na samym dole strony -Centrum Serwisowo Informacyjne.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Rozumiem, że wykluczasz nieprawidłowe działanie pilota?
Sprawdziłeś baterię, ale czy sam pilot działa? Najłatwiej sprawdzić to aparatem foto z telefonu komórkowego - wtedy widać, czy po naciśnięciu zapala się diodka. :)

oldguest
Początkujący

Jeśli chcesz sprawdzić pilota, a masz dostęp do kamery filmowej, to spójrz na diodę nadawczą przez kamerę (ona "widzi" podczerwień). Jeśli po naciśnięciu dowolnego klawisza mruga to pilot jest napewno OK.

profile.country.pl_PL.title
Davio-----
Początkujący

Dzięki za podsunięcie sposobu. Jednak teraz jestem już pewien - pilot DZIAŁA.
Więc nadal skłonny twierdzić, że problem może być z tym panelem zawierającym lampkę samowyzwalacza oraz czujnik zdalnego sterowania.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

No to zostaje Ci wysłanie sprzętu do serwisu.
tutaj jest link jak wysłać paczkę, ewentualnie możesz oddać sprzęt w najbliższym SC.

profile.country.pl_PL.title
Davio-----
Początkujący

Myślę, że nie będzie innego wyjścia jak tylko oddać Alfę serwisowi.

Dzięki za pomoc.