anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z bezprzewodowym wyzwalaniem lampy - sony a55

ROZWIĄZANE
Jacek_m
Poszukiwacz

Problem z bezprzewodowym wyzwalaniem lampy - sony a55

Witam,

moje pytanie dotyczy obrazu, a raczej zupełnej ciemności wyświetlanej na wyświetlaczu aparatu po podłączeniu do niego wyzwalacza radiowego. Wizjer elektroniczny w a55 ma wiele zalet, niestety dziś odkryłem OGROMNĄ WADĘ. Mam nadzieję, że istnieje na nią lekarstwo.  
O co chodzi. Po podłączeniu wyzwalacza radiowego do aparatu, a odbiornika do lampy zewnętrznej i ustawieniu wartości 1/160, f3.2 ISO 200 pojawia się ciemność. Wizjer zachowuje się bezsensu, jak by nie wiedział o istnieniu zewnętrznej lampy. Oczywiście wszystko działa poprawnie, lampę mogę wyzwolić i zdjęcie jest ok. Tylko, że podczas robienia zdjęcia nie wiem w co celuje. Dziwne jest dla mnie to, że podłączając lampę do stopki aparatu (w tych samych warunkach oświetleniowych) wyświetlacz się rozjaśnia i ukazuje to na co patrzymy. Czy to ogromna wada tych elektronicznych wizjerów, czy jednak można coś na to poradzić? Robiąc zdjęcie w tym samym pomieszczeniu a500 nie m,a takiego problemu bo w tym przypadku mamy wizjer optyczny i wszystko gra. POMOCY

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, mam a77 i jest tak samo póki jest włączony efekt ustawień, nie wiem czy taka opcja jest w a55

w a77 jest to 2 zakładka w "kole zębatym" (nie wiem jak inaczej nazwać tą ikonkę) -> wyswietl podgląd na żywo -> efekt ustawień (wył). Jeżeli nie ma tej opcji to przykro mi, aparat nie jest wstanie wykryć lampy błyskowej jeśli jest wyzwalana przez wyzwalacz radiowy (dot to też pozostałych lustrzanek z wizjerem elektronicznym).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, mam a77 i jest tak samo póki jest włączony efekt ustawień, nie wiem czy taka opcja jest w a55

w a77 jest to 2 zakładka w "kole zębatym" (nie wiem jak inaczej nazwać tą ikonkę) -> wyswietl podgląd na żywo -> efekt ustawień (wył). Jeżeli nie ma tej opcji to przykro mi, aparat nie jest wstanie wykryć lampy błyskowej jeśli jest wyzwalana przez wyzwalacz radiowy (dot to też pozostałych lustrzanek z wizjerem elektronicznym).

Jacek_m
Poszukiwacz

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Rozumiem, że po wyłączeniu efektu ustawień wszystko jest w jak najlepszym porządku. Już się wystraszyłem, że firma znów chce mi zrobić psikusa i odesłać do konkurencji. Przymierzam się do sony a99 i już sprawdziłem, że taką opcję ma ten korpus :slight_smile: Bardzo podoba mi się pomysł możliwości zmiany wyświetlania. Często przydaje mi się ten efekt ustawień, szczególnie podczas fotografowania w zmiennym oświetleniu. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam