anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z kopiowaniem zdjęć

Slevin-----
Początkujący

Problem z kopiowaniem zdjęć

Witam. Mam pytanie, na które nie znalazłem na forum odpowiedzi. Otóż mam problem z kopiowaniem zdjęć do kompa (przez USB). Po około 20/30 % transfer staje. Niby dalej jest "kopiowanie" ale zdjęcia/foldery/pliki/whatever po prostu się nie zgrywają, pasek kopiowania staje w miejscu :( W przypadku kopiowania z kompa na kartę wszystko jest ok. Myślałem że chodzi o oszczędność energii w aparacie i zmieniłem z 1 minuty na 30 minut ale dalej jest to samo. Kopiuje przez jakiś czas i potem transfer pada. Stery 2.0 USB mam zainstalowane, wszystko jest oki, aparat w trybie pamięci masowej, oszczędność energii ustawiona na 30 minut więc nie wiem o co chodzi. Problem wystąpił zarówno na orginalnym XP pro SP1 jak i na Black edition XP pro SP2 jak i na XP pro MX7 SP3, tak daje znać że opcja typu mam wiry, coś z windowsem etc. to nie to. Problem pojawia przy zgrywaniu dużych plików. Moja Karta Kingston 4gb 133x.
Np wczoraj nafociłem 1.06GB i musiałem zgrywać zdjęcia na 3 serie po aprox. 340 mega.

25 ODPOW. 25
Slevin-----
Początkujący

Alf300 napisał(a):

Slevin napisał(a):

. ALF a zobacz czy nie masz czkawy jak szybko pozmieniasz foty w trybie widoku po 9 fotek na ekranie. A tak serio pozdr



Sprawdziłem :D

Każda kolejna dziewiątka ładuje się koło 5 sekut w tym oczywiście fotki otwierają się kolejno 1..2..3..4 .. itd z czego 8 i 9 najszybciej . Cofanie się do poprzedniej 9 jest już prawię natychmiastowe ...

5 sekund dotyczy tylko 9 jeszcze nie załadowanej i kolejnej jakiejś nawet mocno przeskoczonej .



Znaczy że będzie trzeba jednak przyinwestować w tego sandiska. Ehhhh...

Alf300
Początkujący

No może tak ... albo sprawdzić na każdej innej bo chyba twoja ma coś problemy ....

A co do tego MLU to też bym chyba nie panikował nasze puszki ratuje jeszcze stabilizacja w korpusie co niweluje problem ... Ale tu może wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy .

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Slevin napisał(a):

Nie dawłem 1500 za coś zrobione na odpie***


Myślałem, że zakupów dokonujesz świadomie i wiesz, że żadna lustrzanka cyfrowa nie zabawia użytkownika kolorowymi, animowanymi menu. Najważniejsze to żeby menu było funkcjonalne i żebyś szybko odnajdywał potrzebne zakładki. Aż strach pomyśleć co byś napisał gdybyś stał się właścicielem np. Nikona F5 albo takiej np. Minolty Dynax 9 :smileyhappy:

Brakuje Ci wstępnego podnoszenia lustra? I znowu pytanie czy kupowałeś aparat świadomie?
Bo to jakby narzekać na brak tylnej wycieraczki w samochodzie dopiero po jego zakupie, tak jakby nie można tego sprawdzić wcześniej.

Jakoś dziwnie większość użytkowników A200/A300/A350 dają radę bez tej funkcji. Tak po prawdzie - statyw to podstawa, a nie MLU. Znając życie, 80% użytkowników i tak nie korzystałoby z tej funkcji mając aparat na statywie ;)

Slevin-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Myślałem, że zakupów dokonujesz świadomie i wiesz, że żadna lustrzanka cyfrowa nie zabawia użytkownika kolorowymi, animowanymi menu. Najważniejsze to żeby menu było funkcjonalne i żebyś szybko odnajdywał potrzebne zakładki. Aż strach pomyśleć co byś napisał gdybyś stał się właścicielem np. Nikona F5 albo takiej np. Minolty Dynax 9 :slight_smile:

Brakuje Ci wstępnego podnoszenia lustra? I znowu pytanie czy kupowałeś aparat świadomie?
Bo to jakby narzekać na brak tylnej wycieraczki w samochodzie dopiero po jego zakupie, tak jakby nie można tego sprawdzić wcześniej.

Jakoś dziwnie większość użytkowników A200/A300/A350 dają radę bez tej funkcji. Tak po prawdzie - statyw to podstawa, a nie MLU. Znając życie, 80% użytkowników i tak nie korzystałoby z tej funkcji mając aparat na statywie ;)



A ja jestem z tych 20% którzy chcą sobie zablokować lustro mając aparat na statywie tak trudno to pojąć? Pytałem tylko o poprawki a nie o to czy sprawdzasz sobie ilość wycieraczek przy zakupie samochodu :? Gratuluję w każdym razie :smileyhappy:

wratislavian
Początkujący

Slevin mam rade na Twoje wszystkie problemy:
jezeli nie wiesz jak sie zachowac, zachowaj sie kulturalnie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

wratislavian napisał(a):

Slevin mam rade na Twoje wszystkie problemy:
jezeli nie wiesz jak sie zachowac, zachowaj sie kulturalnie.


chyba niewykonalne :|

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Slevin-----
Początkujący

Wykonalne :) Pod warunkiem, że w okolicy nie ma forumowych specjalistów, którzy zamiast odpowiadać lubią poszydzić i podnosić ludziom ciśnienie.

PS: Prośba do admina/moda czy kogoś tam odpowiedzialnego o przeniesienie tematu do kosza bo ja opcji jego skasowania nie mogę się dopatrzeć, a kontunułowanie wątku mija się z celem

wratislavian
Początkujący

bez zadnego podlizywania sie moge powiedziec, ze kris i lajam pomogli b a r d z o wielu osobom. to raz. dwa. na gorze masz szukajke. wpisujesz "firmware" i za 30 sekund wiesz, ze do a3x0 nie ma zadnego. faktu ze blokady lustra nie ma nie ma co roztrzasac bo to powszechnie znany (sic!) fakt. zatem lajamowe pytanie po co kupiles samochod bez tylnej wycieraczki jezeli Ci na niej bardzo zalezalo jest bardzo trafne i na miejscu. trzy. pierwszy raz slysze zeby ktos narzekal na menu bo jest poprostu czytelne lapidarne i dobre. wspomniana czkawa w ogole troche mnie dziwi. mam karte sandiska III ex i nic takiego nie zauwazylem, do tego pliki maja po kilka mega wiec raczej pozytywnie zdziwila mnie wydajnosc procesora.

przeczytaj moj poprzedni post.

czorny-----
Początkujący

Alf300 napisał(a):



nasze puszki ratuje jeszcze stabilizacja



Ło matko :shock: a to jakaś tonąca flota spośród której na jednym ze statków jestem ja :(

wiem, wiem.... czepiam się słówek ale tak jakoś zabawnie to zabrzmiało ;)

dynaxx7
Początkujący

:D ...moim zdaniem wstępne podnoszenie lustra w tej klasie lustrzanek mija się z sensem, a dlaczego, to postaram się wyjaśnić. Jak wiadomo jest ona po to aby zdążyły się wytłumić drgania wywołane ruchem lustra i migawki, czas potrzebny do ,,uspokojenia,, aparatu /na statywie/ to np. w takim d7 /anal/ jak pamiętam to 2s/ opóżnienie wyzwolenia migawki od momentu naciśnięcia spustu/. W aparacie analogowym strefa takich ,,niebezpiecznych ,,czasów rozciągała się od 1/30 - 1s. Jeśli czas naświetlania wychodził dłuższy od tego, to udział ,,drgającego,, czasu nie miał wpływu na fotę. W przypadku cyfry, zakładając ten sam przedział czasu wytłumiania jw powstających drgań /jest inny bo wymiary matrycy są inne niż klatki filmu analoga oraz inna masa i wymiary całego sprzętu/ jest AS... i tyle ...jeśli ma ktoś inną ,,teorię,, to chętnie przeczytam... 8-)...masz rację ALF-stabilizacja i tyle, czy aż tyle... ;)