anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z steady shot na statywie A550

profile.country.pl_PL.title
lui88-----
Początkujący

problem z steady shot na statywie A550

Witam :c37 ,
Jestem na forum pierwszy raz więc z góry przepraszam jeśli zdublowałam temat :c20 No więc mam problem ze swoją :c56 550... Kiedy aparat jest na statywie to miga mi rączka steady shot - nie ma skali, ale rączka miga. Funkcja w menu wyłączona... Co to może znaczyć? :c18 Statyw mam raczej oki bo zainwestowałam w velbon sherpa 600R. Wyłączenie i włączenie aparatu nic nie dało, cały czas na statywie miga.

Niedawno kupiłam ten aparacik więc jestem amatorem, ale bardzo mi się podoba fotografia - czy znacie może strony gdzie można czegoś się nauczyć?? Oczywiście oprócz ćwiczeń na stronie sony - są bardzo przydatne, proszę o więcej :thumbsup:

Dziękuję z góry za odpowiedź
, szczególnie na pierwsze pytanie.
Pozdrawiam

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wg instrukcji, owa "rączka" sygnalizuje mozliwość poruszenia zdjęcia przy fotografowaniu z ręki. Przecież aparat nie wie, że jest na statywie ;)

Zaglądałaś do działu ABC Fotografowania? Jest tam dużo cennych porad, linków...

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

lui88 napisał(a):

Niedawno kupiłam ten aparacik więc jestem amatorem, ale bardzo mi się podoba fotografia - czy znacie może strony gdzie można czegoś się nauczyć?? Oczywiście oprócz ćwiczeń na stronie sony - są bardzo przydatne, proszę o więcej :thumbsup:



To jest taka stronka :c20
:smileyarrow:

Dział teoria i praktyka powinny Cię najbardziej zainteresować :)

Pozdrawiam :c22

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
lui88-----
Początkujący

Myślę, że jeśli aparat jest na statywie to ta rączka nie powinna migać bo nie ruszam aparatem - czy nie tak?? Czy miganie tej rączki to nie jakaś wada aparatu? Wy też tak macie że aparat jest na statywie, steady shot wyłączone a rączka miga?? Niby skali nie ma ale to miganie mnie martwi, może niepotrzebnie? :c20
pzdr

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lui88, przeczytałaś, co napisałem? Albo instrukcję chociaż? "Rączka" nie ma nic wspólnego z ruszaniem aparatu.Sygnalizuje jedynie, że czas naświetlania jest zbyt długi w stosunku do użytej ogniskowej i może wystąpić "poruszenie" zdjęcia. Aparatu nic nie obchodzi, czy jest na statywie, czy w ręce, czy dynda na szyi.

Przy włączonym SS kreski oznaczają "ruszanie" i konieczność reagowania systemu SS (steady shot).

------------------------------
fotoamator
TMiN-----
Początkujący

rączka raczej pojawia się ze względu na możliwe parametry ekspozycji a nie to czy ci się ręce trzęsą. Aparat nie posiada wbudowanego czujnika drgań.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Nie masz czym się martwić. Aparat nie wie, że jest na statywie. Rączka pojawia się przy dłuższych czasach i zaleznie od ogniskowej. Np. 50mm przy czasach dłuższych niż 1/100s, a na 18 nie miałem rączki przy 1/40. Większej ilości testów nie chce mi się teraz robić.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

TMiN napisał(a):

Aparat nie posiada wbudowanego czujnika drgań.

Owszem. Ale to jest sygnalizowane kreskami Steady shota. "Rączka". jak napisałem wyżej - to tylko ostrzeżenie spowodowane użytą ogniskową i ustawionym czasem migawki.
Weż np. czas 1/125s i użyj "kita" 18-55 - rączka się nie pojawi. A weż teraz np. tele 70-300@300mm - rączka będzie świecić. Po skróceniu czasu - zgaśnie.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
lui88-----
Początkujący

Aha, rozumiem. Czyli niepotrzebnie się martwię. Czytałam instrukcję, tam tego nie znalazłam :( Jak widać amatora różne rzeczy mogą matwić ;) Dziękuję za odpowiedzi.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

lui88 napisał(a):

Czytałam instrukcję, tam tego nie znalazłam

Str. 47 :c20

------------------------------
fotoamator