anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z steady shot na statywie A550

profile.country.pl_PL.title
lui88-----
Początkujący

problem z steady shot na statywie A550

Witam :c37 ,
Jestem na forum pierwszy raz więc z góry przepraszam jeśli zdublowałam temat :c20 No więc mam problem ze swoją :c56 550... Kiedy aparat jest na statywie to miga mi rączka steady shot - nie ma skali, ale rączka miga. Funkcja w menu wyłączona... Co to może znaczyć? :c18 Statyw mam raczej oki bo zainwestowałam w velbon sherpa 600R. Wyłączenie i włączenie aparatu nic nie dało, cały czas na statywie miga.

Niedawno kupiłam ten aparacik więc jestem amatorem, ale bardzo mi się podoba fotografia - czy znacie może strony gdzie można czegoś się nauczyć?? Oczywiście oprócz ćwiczeń na stronie sony - są bardzo przydatne, proszę o więcej :thumbsup:

Dziękuję z góry za odpowiedź
, szczególnie na pierwsze pytanie.
Pozdrawiam

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
lui88-----
Początkujący

Czytałam, ale dopiero to co napisaliście rozjaśniło mi sprawę - czytając instrukcję właśnie pomyślałam że coś z aparatem jest nie tak, skoro jest na statywie a miga - a napisane jest że jeśli miga to trzeba skorzystać ze statywu ;) Po prostu zrozumiałam, że jeśli aparat jest na statywie to rączka nie powinna migać bo nie ma drgań :D
pzdr :c22

TMiN-----
Początkujący

ja dodatkowo słyszałem że nawet jest zalecane wyłączenie stabilizacji na statywie bo system steady shot sam wtedy na siłę doszukuje się drgań i rusza matrycą, ale nie wiem ile w tym prawdy :c7

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

TMiN napisał(a):

ja dodatkowo słyszałem że nawet jest zalecane wyłączenie stabilizacji na statywie bo system steady shot sam wtedy na siłę doszukuje się drgań i rusza matrycą, ale nie wiem ile w tym prawdy :c7


Tak, to prawda i jest anwet o tym w instrukcji.

profile.country.pl_PL.title
lui88-----
Początkujący

Tak, nawet w instrukcji jest tak napisane. Dlatego myślałam że jak wyłączę SS to nie będzie rączki a już na pewno nic nie będzie migało ;) A tu masz :c7 Ale już rozumiem.

TMiN-----
Początkujący

a bardzo możliwe.... zazwyczaj wyrywkowo czytam instrukcję :c46

profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący