anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z zewnętrzną lampą błyskową

dzozef
Początkujący

Problem z zewnętrzną lampą błyskową

Alfa 550 z lampą HVLF36 robi niedoświetlone zdlęcia gdy głowica lampy jest w poziomie. Wystarczy że nieco uniosę do góry głowicę, tak by zaświeciła się dioda sysnalizująca, a problem znika. W trybie bezprzewodowym ten problem się nie pojawia, jedynie gdy jest na stopce.
Ta sama lampa z KM DYNAX 5D działa bez problemów.
Podejżewam jakiś błąd softu w 550.

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

O regulacji mocy błysku lampy zewnętrznej w trybie WL było pisane TUTAJ
:c20

KrzysW
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

KrzysW napisał(a):

O ile się nie mylę w trybie bezprzewodowym lampa wali na max bez żadnej ingerencji aparatu I

A jednak się mylisz. Przecież nie miałoby to sensu. Przynajmniej, jesli chodzi o tryb WL (przy radiówkach - nie wiem :c40 )



Czy aby na pewno się mylę

Tryb WL - wireless ( bezprzewodowo ) w mojej A350 nie przekazuje więcej ponad komendę błyśnij. Chciałbym się mylić

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

KrzysW napisał(a):

Tryb WL - wireless ( bezprzewodowo ) w mojej A350 nie przekazuje więcej ponad komendę błyśnij. Chciałbym się mylić


tryb WL jest odzwierciedleniem pracy lampy na sankach aparatu
może wystarczy przeczytać uważnie instrukcję tak aparatu jak lampy

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

KrzysW napisał(a):

Chciałbym się mylić


Święta idą. Marzenia się spełniają.
A wystarczy poczytać instrukcje obsługi (jak już Szfendak zaproponował) i/lub wątek do którego link wstawił acinloop :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
KrzysW
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):


tryb WL jest odzwierciedleniem pracy lampy na sankach aparatu
może wystarczy przeczytać uważnie instrukcję tak aparatu jak lampy



A niech tam
Nie lubię takich uwag więc niech stracę.
Sięgam do instrukcji mojego aparatu A350 na stronę 85 i cytuję

WL ( bezprzewodowy ) - Wyzwala zewnetrzną lampę błyskową ( brak w zestawie ) znajdującą się poza aparatem ( fotografowanie z bezprzewodową lampa błyskową )

Koniec cytatu

Ani słowa o odzwierciedlaniu czegokolwiek bo po co ?
WL uruchamia transmisję radiową i trzeba to wybrać aby uruchomić zdalne wyzwalanie lampy. WL to skrót od angielskiego wireless ( bezprzewodowy) a nie "wbudowana lampa"

Gdy aparat siedzi w sankach to użycie trybu WL traci sens bo mamy do wyboru lepsze opcje sterujące czasem i mocą błysku. Co tu emulować czy odzwierciedlać ? Z tego co wiem tryb bezprzewodowy dla A350 tylko wyzwala i nie struje mocą błysku.

Jeśli nadal się mylę to prosze o podanie gdzie w instrukcji napisano inaczej
To jest 179 stron i rzeczywiście mogłem coś przeoczyć

Pozdrawiam

Krzysztof

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

KrzysW napisał(a):

Co tu emulować czy odzwierciedlać ? Z tego co wiem tryb bezprzewodowy dla A350 tylko wyzwala i nie struje mocą błysku.

Ale przecież moc błysku możemy ustawić w samej lampie błyskowej na manualu :c7

Więc w czym tkwi problem, bo ja nie rozumiem :c7

P.S. Czytałem tylko ostatniego posta a nie cały wątek

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

KrzysW napisał(a):

Z tego co wiem tryb bezprzewodowy dla A350 tylko wyzwala i nie struje mocą błysku.



Z tego co wiem bo używam w a200 i a700 to jak ustawi się lampę zewnętrzną na WL i tryb AUTO to aparat wyzwala i struje mocą błysku by poprawnie naświetlić zdjęcie :c20 możemy też z poziomu aparatu wprowadzić korekcję błysku :c20 oczywiście mówię o lampach systemowych :c20

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

KrzysW więcej wiary!

Zmusiłem się do zobrazowanie trybu WL z korekcją błysku. Sorry za porywający motyw ;)
wl_0ev.jpgwl_-2ev.jpgwl_+2ev.jpg
Żeby nikt nie mówił, że coś sknociłem, ponownie wykonałem zdjęcie dla korekcji błysku - 2 EV.wl_-2ev_v2.jpg

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

A ja pokarze inaczej :c20
Jedna scena, różne czasy naświetlania, bez korekty błysku , przysłona 1,4

Tak że jak widać aparat musi sterować mocą błysku na WL

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

KrzysW napisał(a):

WL to skrót od angielskiego wireless ( bezprzewodowy)


wiem co znaczy tryb WL z zawodu i wykształcenia jestem elektronikiem

KrzysW napisał(a):

WL uruchamia transmisję radiową


nie uruchamia transmisji radiowej bo w systemie :c56 taka nie jest stosowana, przekazywanie danych z aparatu do lampy odbywa się za pomocą mikro przedbłysków lampy wbudowanej więc lampy muszą się koniecznie "widzieć"

a może filmik Rafała pomoże w zrozumieniu
http://lustrzanka.sony.pl/#!/szkolka/11