anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z zewnętrzną lampą błyskową

dzozef
Początkujący

Problem z zewnętrzną lampą błyskową

Alfa 550 z lampą HVLF36 robi niedoświetlone zdlęcia gdy głowica lampy jest w poziomie. Wystarczy że nieco uniosę do góry głowicę, tak by zaświeciła się dioda sysnalizująca, a problem znika. W trybie bezprzewodowym ten problem się nie pojawia, jedynie gdy jest na stopce.
Ta sama lampa z KM DYNAX 5D działa bez problemów.
Podejżewam jakiś błąd softu w 550.

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj :c37

być może wystarczy, że przeczyścisz styki na sankach w swoim aparacie.
Odrobina alkoholu salicylowego na waciku/husteczce, kilka ruchów i po kłopocie :D
Miałem taki problem w a700 i przeczyszczenie styków pomogło :D
Natomiast jeśli po wyczyszczeniu nadal ten problem będzie się pojawiać - polecam wysyłkę sprzętu do serwisu. Podaję namiary:
C.S.I. Foto i Video
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
http://www.e-csi.pl" target="_blank
e-mail: info@e-csi.pl" target="_blank
tel. 022 3792090


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

a z jakiego trybu regulacji błysku korzystasz? adi czy ttl? Sprawdź czy w obu trybach jest taki sam efekt.

KrzysW
Początkujący

Moim zdaniem bardzo dużo zależy od wybranego trybu pomiaru światła i tego co się fotografuje. Jeśli fotografujesz "lustro" czyli coś co mocno odbija światło albo kogoś ubranego na biało w ciemnym otoczeniu i świecisz na wprost to aparat zmierzy odbitą jasność i ograniczy błysk. Łatwo niedoświetlić. Gdy błysniesz światłem odbitym po uniesieniu lampy to zmieniasz warunki pomiaru i tyle. Nie widzę tu winy aparatu tylko warunków w jakich przyszło nam zrobić zdjęcie
W takiej sytuacji próbowałbym wstrzelić się zmieniając na inny tryb pomiaru światła

O ile się nie mylę w trybie bezprzewodowym lampa wali na max bez żadnej ingerencji aparatu I to jest wyjście gdy nie można inaczej

Ale ja się na tym nie znam :-) tylko tak sobie wykoncypowałem

Pozdrawiam

Krzysiek

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

KrzysW napisał(a):

O ile się nie mylę w trybie bezprzewodowym lampa wali na max bez żadnej ingerencji aparatu I

A jednak się mylisz. Przecież nie miałoby to sensu. Przynajmniej, jesli chodzi o tryb WL (przy radiówkach - nie wiem :c40 )

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

KrzysW napisał(a):

O ile się nie mylę w trybie bezprzewodowym lampa wali na max bez żadnej ingerencji aparatu I

A jednak się mylisz. Przecież nie miałoby to sensu. Przynajmniej, jesli chodzi o tryb WL (przy radiówkach - nie wiem :c40 )



W trybie auto i A/S wali MAX (przynajmniej ja miałem taki problem). W każdym razie WL i przysłona F1,4 nie dało rady zrobić zdjęcia w trybie A (wszystkie prześwietlone).

Z tego co wiem WL sprowadza się tylko do odpalenia lampy (nie ma komunikacji między lampą i aparatem). Tak bardziej zaawansowana foto cela (przebłysk do pomiaru).

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

W trybie auto i A/S wali MAX (przynajmniej ja miałem taki problem). W każdym razie WL i przysłona F1,4 nie dało rady zrobić zdjęcia w trybie A (wszystkie prześwietlone).


a od czego jest korekta błysku :c7

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

kris napisał(a):


a od czego jest korekta błysku :c7



Muszę sprawdzić czy da się skorygować wtedy na lampie... W każdym razie aparatem nie da się sterować.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kris napisał(a):


a od czego jest korekta błysku :c7



Muszę sprawdzić czy da się skorygować wtedy na lampie... W każdym razie aparatem nie da się sterować.


na jakiej lampie ? Przecież korekcję błysku ustawiasz w aparacie. To jest największa zaleta WL'a

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

kris napisał(a):


na jakiej lampie ? Przecież korekcję błysku ustawiasz w aparacie. To jest największa zaleta WL'a



:c7 Obiecuję to jutro sprawdzić. Tylko jeśli to tak działa czemu automatyka tego nie ustawi?