anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Siatka pomocnicza

Tomasro
Początkujący

Siatka pomocnicza

Witam Serdecznie

Jestem posiadam Sony A200, i pytanie brzmi czy istnieje możliwość zainstalowania tzw siatki pomocniczej lub linie pomocnicze. Wiem że Canony mają i to jest fajna sprawa, gdyż można zrobić poprawne zdjęcia.

Dzięki za odp :)

20 ODPOW. 20
wratislavian
Początkujący

Deviant napisał(a):

, ale może kiedyś i w takie duperele wyposażą alphy...



oczywiscie, ze wyposazą, ale te droższe modele. bo tanie są po to żeby je kupić i zeby nie wystarczały. entry levele są po to żebyś kupił droższa lustrzanke tej samej firmy.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wratislavian napisał(a):


oczywiscie, ze wyposazą, ale te droższe modele. bo tanie są po to żeby je kupić i zeby nie wystarczały. entry levele są po to żebyś kupił droższa lustrzanke tej samej firmy.


Jak sama nazwa wskazuje, raczej po to, żeby na naukę fotografowania nie wydawać majątku.
A że niektórym to już wystarczy... inni wróca do kompaktu, bo po co się męczyć tą całą wiedzą?...
A część, która złapie bakcyla, wymieni entry level na coś bardziej odpowiadającego potrzebom.
I nie ma co wydziwiać, że w najprostszych i najtańszych modelach brakuje tego czy tamtego. To wszystko jest - ale dla potrzebujących. Oczywiście, że drożej.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Ale w A700 za którą się rozglądam też nie jest w takie cuda wyposażona...
A900 to już za dużo dla mnie - nie potrzebny mi taki sprzęt. Chociaż pewnie i A900 nie jest tak wyposażona...?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Deviant napisał(a):

Ale w A700 za którą się rozglądam też nie jest w takie cuda wyposażona...


w jakie cuda nie jest wyposażona ?
jeśli chodzi o programowalny przycisk - jest....więc ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Czy ja napisałem gdziekolwiek wcześniej, że chciałbym mieć programowalny przycisk?

Czytać ze zrozumieniem potrafi coraz mniej osób w naszym kraju...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zatem odpowiedz na moje pytanie

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Deviant napisał(a):

Czytać ze zrozumieniem potrafi coraz mniej osób w naszym kraju...


Coraz mniej osób w naszym kraju pamięta, że istnieje nie tylko centralnie ważony pomiar światła. Od czego jest punktowy i korekcja ekspozycji? To wszystko jest rozwiązaniem na Twoje problemy z 1mm większym obszarem pomiary CW.

Kris - szczerze mówiąc też nie mam pojęcia o co biega z tym programowalnym przyciskiem :smileyidea:

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Lajam zgadzam się, ale jest "ale". W alfach punkty AF są bardzo zbliżone do siebie. A200 oferuje jeszcze cztery ukośne punkty pomiarowe w "rogach" i to jest także ok. A700 ich nie posiada - szkoda. Miałem przyjemność swego czasu pobawić się nikonem D40 i tam są tylko 3 punkty pomiaru AF - umieszczone w jednej, poziomej linii i oddalone od siebie tak, że całkiem przyjemnie mieści się twarz fotografowanej osoby, jeżeli używamy body do zdjęć pionowo.

A programowany przycisk - hmm...

Skoczek
Początkujący

A ja do wiekszosci zdjec uzywam centralnego punktu AF, blokuje wciskajac spust do polowy i lekko przesuwam kadr, żeby mieć obiekt w mocnym punkcie. To nie rozwiazuje Twoich problemow?

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Jeżeli obiekt się porusza to nie rozwiązuje to moich problemów...