anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SLT A-37 "Błąd aparatu" i nieudany wyjazd :(

profile.country.pl_PL.title
llanecki
Początkujący

SLT A-37 "Błąd aparatu" i nieudany wyjazd :(

Pojechałem w weekend z Gdańska na mazury fotografować dzikie konie niedaleko jeziora Oświn.
Kiedy byłem w plenerze po wykonaniu pierwszego zdjęcia aparat zaczął wyświetlać "Błąd Aparatu" i tak mu już zostało. Przejechałem w sumie prawie 700 km bo bardzo mi zależało na tych fotografiach. Niestety aparat zawiódł i wszystko przepadło. Cały wyjazd na marne.

10 ODPOW. 10
gtamteam
Nowicjusz

Naprawiłeś na gwarancji??

Byłem bardzo zadowolony z zakupu aparatu Alpha 37, świetne zdjęcia, szybki, jak dla mnie idealny, stał się moim ulubionym sprzętem. Niestety pewnego słonecznego dnia podczas robienia zdjęć pojawił się napis "Błąd aparatu" i tak już zostało.

Podobno na aparaty Sony jest 2 letnia gwarancja, podobno... aparat Alpha37 przestał działać po 15 miesiącach i został w dobrej wierze oddany do serwisu, miało być tak pięknie , niestety naprawa została zakwalifikowana jak płatna. Jeżeli psuje się obwód sterowania to czyja to jest wina? Użytkownika? Żarty?! Osobiście czuje się oszukany przez firmę SONY a przez jej serwis zwyczajnie zrobiony w przysłowiowego konia. Dostałem wycenę i pytanie robimy - nie robimy. Jakie ma klient wyjście? Nieładnie. Wycena części 40zł + robocizna 370zł to kpina z użytkowników.

Rada dla przyszłych klientów: zanim kupicie sprzęt, a wiem że przed kupnem długo się szuka i czyta opinie o sprzęcie różnych marek, sam tak robiłem, koniecznie sprawdzić jak jest z serwisem. Jeżeli chodzi o lustrzanki to jeszcze przyda się orientacja w cenach i dostępności oraz jakości obiektywów, ja tego już nie zrobiłem bo wybór marki byłby zupełnie inny.

 

Zadzwoniłem do serwisu i okazało się że naprawa jednak ma byc gwarancyjna, przeoczono dołączony do sprzętu paragon. Tak że tak. Najpierw się wysyła wycene, a może zapłaci, dopiero po interwencji : przepraszamy oczywiście gwarancja. A nerwy od otrzymania wyceny do momentu wyjaśnienia sprawy : bezcenne.

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Może faktycznie serwis przeoczył dowód zakupu i w związku z tym zakwalifikował naprawę jako płatną. Oczywiście wielu jest nieuczciwych sprzedawców, ale nie wszystkich stosowałbym tę samą miarę.

Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło.

Życzę udanych zdjęć - konie w galopie są faktycznie miłym obiektem do fotografowania.

profile.country.PL.title
Andzelina40
Nowicjusz

U mnie już 3 raz naprawa. Zawsze po gwarancji mam błąd aparatu. To jakaś kpina. Kupiłam aparat za nie mała kwotę a naprawa 500zl. I cały czas migawka się psuje. Czy to nie powinna być wada fabryczna?? 

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@Andzelina40 

Nie podajesz szczegółów. Ale czy z Twojego opisu nie wynika przypadkiem, że ten "błąd aparatu", to raczej błąd serwisu, a nie wada fabryczna?

profile.country.PL.title
Andzelina40
Nowicjusz

Czarny ekran mam i komunikat błąd aparatu. W naprawie okazuje się że to migawka. Co dwa lata i ten sam problem.

Błąd serwisu co to znaczy?? 

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@Andzelina40 

Wyjaśniam, jak rozumiem słowa „błąd serwisu”. Otóż zasadą pracy autoryzowanego serwisu powinno być, że ta sama usterka nie może się cyklicznie powtarzać. Kto wie, może w Twoim przypadku naprawę przeprowadzano nie analizując pierwotnej przyczyny, tylko po objawach, a ta nadal tkwiła głębiej i po jakimś czasie ponownie dawała o sobie znać?

 

Przez analogię. To tak, jakby ktoś nieustannie wymieniał w samochodzie szybko zdzierające się opony, nie sprawdzając geometrii ustawienia kół. Może więc trzeba sięgnąć po inny serwis?

 

Mam akurat SLT-37 (od 2012) i u mnie nigdy problem migawki nie występował. Ale elektronika ma swoje kaprysy. Wystarczą brudne styki, czy zimne luty. I z tym pierwszym miałem problemy. Ale daję sobie z tym radę bez serwisu.

Majsterek
Poszukiwacz

Wejdź w ustawienia aparatu i znajdź opcje - pierwsza kurtyna migawki i ustaw na wyłączone.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@Majsterek  napisał(a):

Wejdź w ustawienia aparatu i znajdź opcje - pierwsza kurtyna migawki i ustaw na wyłączone.


Jesteś pewien co do tej rady? Nie przypominam sobie by SLT-a37 miała taką opcję.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@Lajam. 

Nie wiem, czy ta rada da efekt, ale taka opcja w SLT A-37 jest:

SLT-37.jpg