anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Alpha 200 - problem

profile.country.pl_PL.title
zappek
Początkujący

Sony Alpha 200 - problem

Witam. Od pewnego czasu mam problem ze swoją lustrzanką.

Temat był chyba już poruszany na forum, ale przedstawię to co u mnie jest nie tak.

Po 1. przy włączaniu zdarza się, że terkotanie słychać przez 2-3s (zawsze było max 1s). Jednak nie zawsze tak jest.
Po 2. zdjęcia wychodzą przesunięte lekko w dół.

Aparatu nie upuściłem, nie miał żadnych uderzeń, nie zawilgotniał (praktycznie cały czas znajduje się w pomieszczeniu). Gwarancja niestety minęła. Co to może być? Jak to naprawić? Problem pojawia się zarówno z włączoną jak i wyłączoną stabilizacją.

39 ODPOW. 39
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

stabilizacja poszła prawdopodobnie polecam wysłanie do csi

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

pawelszymanski6 napisał(a):

stabilizacja poszła prawdopodobnie polecam wysłanie do csi


A namiary masz tutaj:

CSI FOTO I VIDEO
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
http://www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090
fax. 022 3792091

Podobny temat:
LINK
LINK

profile.country.pl_PL.title
piociso
Początkujący

ja niestety mam ten sam problem. Aparat "obcina" i to znacznie dolną część kadru. Czy ktoś może wie ile może kosztować taka naprawa? czy warto naprawiać aparat przy takiej usterce?
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi............

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

piociso napisał(a):

ja niestety mam ten sam problem. Aparat "obcina" i to znacznie dolną część kadru. Czy ktoś może wie ile może kosztować taka naprawa? czy warto naprawiać aparat przy takiej usterce?
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi............


masz wyżej link do serwisu tak ciężko jest zadzwonić?

oldguest
Początkujący

pawelszymanski6 napisał(a):

piociso napisał(a):

ja niestety mam ten sam problem. Aparat "obcina" i to znacznie dolną część kadru. Czy ktoś może wie ile może kosztować taka naprawa? czy warto naprawiać aparat przy takiej usterce?
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi............


masz wyżej link do serwisu tak ciężko jest zadzwonić?



Na telefon nie powiedzą, a jak wyślesz na "bezpłatną" diagnozę to będziesz w plecy o koszty wysyłki (jakieś 50 zł). Koszt naprawy stabilizacji to ok. 600 zł. więc nie warto, chyba że masz aparat z półki >= A550. Oczywiście może się okazać, że jest to coś innego, ale z opisanych przez ciebie objawów wygląda na uszkodzoną stabilizację.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

franek4always napisał(a):

pawelszymanski6 napisał(a):

piociso napisał(a):

ja niestety mam ten sam problem. Aparat "obcina" i to znacznie dolną część kadru. Czy ktoś może wie ile może kosztować taka naprawa? czy warto naprawiać aparat przy takiej usterce?
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi............


masz wyżej link do serwisu tak ciężko jest zadzwonić?



Na telefon nie powiedzą, a jak wyślesz na "bezpłatną" diagnozę to będziesz w plecy o koszty wysyłki (jakieś 50 zł). Koszt naprawy stabilizacji to ok. 600 zł. więc nie warto, chyba że masz aparat z półki >= A550. Oczywiście może się okazać, że jest to coś innego, ale z opisanych przez ciebie objawów wygląda na uszkodzoną stabilizację.


a obok linku do serwisu jest link do tematu, w którym problem był poruszany po to jest okienko wyszukiwanie żeby wpisać swój problem i poszukać, a nie kolejny raz zadawać identyczne pytanie...

profile.country.pl_PL.title
piociso
Początkujący

pawelszymanski6
Nie ma idiotycznych pytań- są tylko idiotyczne odpowiedzi (takie stare przysłowie).
To jak się kontaktuje z serwisem to i ja wiem i każdy kto ma problem (usterkę) ale chyba forum ma też inne zadania. Ma służyć wymianie informacji, doświadczeń a nie tylko podawanie numeru do serwisu. Numer jest w internecie a forum służy jak napisałem do wymiany doświadczeń a nie tylko posądzanie kogoś o "idiotyzm" bo chce się o usterce dowiedzieć więcej niż nr. serwisu.
O danym problemie może też wówczas przeczytać "ktoś" kogo to w danej chwili nie dotyczy a może dotyczyć "kiedyś" i nie musi dzwonić do serwisu.
Trochę więcej zrozumienia w ocenianiu "idiotycznych" pytań ...........

franek4always - dzięki za "normalną" odpowiedź - Masz rację - nie opłaca się naprawiać i tyle.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Piociso... może mniej napinania się.

I właściwie co masz na myśli pisząc to:

piociso napisał(a):

pawelszymanski6
Nie ma idiotycznych pytań- są tylko idiotyczne odpowiedzi


...i to:

piociso napisał(a):

Trochę więcej zrozumienia w ocenianiu "idiotycznych" pytań ...........



Samokrytyka? :c18 czy problem z czytaniem:

pawelszymanski6 napisał(a):

po to jest okienko wyszukiwanie żeby wpisać swój problem i poszukać, a nie kolejny raz zadawać identyczne pytanie...

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
piociso
Początkujący

Tadeusz......
Problem z czytaniem. Pytanie nie jest identyczne, bo w podanych linkach (które oczywiście czytałem) są opisane różne przyczyny (stabilizacja, brud, lustro). W poście (zresztą za poprzednikiem) napisałem tylko że mam ten sam problem. Myślałem że forum służy do dyskusji. Takim tokiem myślenia, to każdy temat był już "gdzieś" poruszany wiec nie warto o nim pisać,(na forum jest dziesiątki postów o tej samej tematyce bardziej błahych niż usterka za 800 zł np. ISO,jak ustawić format obrazu, prosta obsługa aparatu zawarta w instrukcji) i jest ok, ale mniejsza z tym..... postaram się już nie przeszkadzać
Pozdrawiam...................