anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Alpha 200 - problem

profile.country.pl_PL.title
zappek
Początkujący

Sony Alpha 200 - problem

Witam. Od pewnego czasu mam problem ze swoją lustrzanką.

Temat był chyba już poruszany na forum, ale przedstawię to co u mnie jest nie tak.

Po 1. przy włączaniu zdarza się, że terkotanie słychać przez 2-3s (zawsze było max 1s). Jednak nie zawsze tak jest.
Po 2. zdjęcia wychodzą przesunięte lekko w dół.

Aparatu nie upuściłem, nie miał żadnych uderzeń, nie zawilgotniał (praktycznie cały czas znajduje się w pomieszczeniu). Gwarancja niestety minęła. Co to może być? Jak to naprawić? Problem pojawia się zarówno z włączoną jak i wyłączoną stabilizacją.

39 ODPOW. 39
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

piociso problem w tym, że temat wymiany stabilizacji przewinął się przez to forum w ciągu ost miesiąca kilka razy i była wielokrotnie podawana cena takiej naprawy...serio wyszukiwarka dobrze działa
wpisałem "stabilizacja" i wyskoczyło mnóstwo postów ten akurat temat nie dotyczy a200 viewtopic.php?f=196&t=8301&p=168870&hilit=stabilizacja#p168870 ale cena za wymianę jest podobna...

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

piociso napisał(a):

...nie opłaca się naprawiać i tyle.



Jak to się nie opłaca? A200, to nadal świetny aparat z ogromnymi możliwościami. Jeżeli jeszcze zapniesz do niego dobre szkło, to z tego modelu można bardzo dużo wycisnąć!

PS: Całkiem niedawno znalazł się klient (restaurator), który do swojej knajpki/restauracji kupił jedno moje zdjęcie za kwotę, która wystarczyłaby na zakup jednocześnie SAL 35F1.8 oraz SAL 50F1.8 Fot, który został kupiony wykonałem zestawem A200 + Distagon

Myślę, że warto naprawić to body a za ewentualny 'kwit', który miałbyś przeznaczyć na nowy korpus zakup dobrych słoików...

profile.country.pl_PL.title
piociso
Początkujący

teraz to jest dyskusja............ i w poprzednich postach tego nie było wiec.........
Deviant: Masz rację- też jestem zadowolony z tego aparatu ale..... używana Alpha 200 (sprawna) jest warta 700 zł a tu naprawa 600 do 800 i o to mi chodzi. Szkło mam Sony 18-200 3,5-6,3 i szkoda bo nie mam gdzie ko wykorzystać -niestety. Drugi aparat jaki mam to canon 550D i w tym problem. Może ktoś na części ???

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

piociso napisał(a):

...a tu naprawa 600 do 800



Naprawa wyniesie Ciebie max 500 złotych (wraz z kosztami przesyłki).

profile.country.pl_PL.title
piociso
Początkujący

Deviant- dzięki. Trzeba będzie to przemyśleć. Ty naprawiałeś stabilizację w A200 i wyniosło Cię około 500 zł? gdzie w Warszawie ? czy w jakimś "lokalnym" serwisie ?

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Kiedyś naprawiałem stabilizację w minolcie.
W Sony jeszcze mi się nie zdarzyło...

Wszystkie naprawy sprzętu z logiem :c56 przeprowadza CSI w Warszawie.

profile.country.pl_PL.title
piociso
Początkujący

Rozumiem-dzięki.
Gratulacje dot. Twojej transakcji ze zdjęciem. Też bym chętnie zrobił taki interes. Miłego dzionka.......

oldguest
Początkujący

piociso - tu masz A200 w b.dobrym stanie za 600 zł na alledrogo: http://allegro.pl/show_item.php?item=1448203518

profile.country.pl_PL.title
podwys
Początkujący

jeżeli jej stan odpowiada opisowi to dobra okazja... tylko jakoś w przebieg 2k zdjęć w dwa lata to nie chce mi się wierzyć... ale akurat to nie ma jakiegoś kolosalnego znaczenia

profile.country.pl_PL.title
piociso
Początkujący

Dzięki Panowie
Oglądam oferty, przeglądałem też tą aukcję (kup teraz 700). Jak pisałem muszę to przemyśleć. Nie wiem cz przy okazji awarii A200 nie kupię aparatu z wyższej półki. Co prawda moja A200 ma "przebieg" trochę ponad 10.000. i szkoda ale co zrobić jak człowiek nieudolny i zepsuł.
A tak na marginesie........ Aparat mi spadł- nie tyle spadł ale przewrócił się z gównianym statywem i stało się. Statyw dostałem i testowałem go ale było to takie badziewie (niestabilny i kiwający), że wywrócił się z aparatem. Jak już wielu poprzedników pisało- aparat nie może nigdzie uderzyć bo po nim. Ja nie przewidziałem tego że ze statywem mi się przewróci i mam..............