anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony alpha 230

kasia_1986
Początkujący

sony alpha 230

witam...tydzień temu zakupiłam lustrzankę sony alpha 230 i wszystko było w porządku do czasu,gdy wzięłam go dzisiaj i w momencie gdy chciałam zrobić zdjęcie obiektyw sam się odsuwał i zasuwał ...jest ustawiony na AF i cały czas tak się robi i nie mogę zrobić zdjęcia,a na ekraniku miga ręka z wykrzyknikiem...gdy przestawię na MF wtedy jest wszystko w porządku,tylko zdjęcia są okropnie nie wyraźne,i nie wiem co mogło się stać ,gdyż ani mi nie spadł,ani nic w nim nie przestawiałam...proszę o pomoc..z góry dziękuję ...

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

witaj :c37 witam...tydzień temu zakupiłam lustrzankę sony alpha 230 i wszystko było w porządku do czasu,gdy wzięłam go dzisiaj i w momencie gdy chciałam zrobić zdjęcie obiektyw sam się odsuwał i zasuwał ...jest ustawiony na AF i cały czas tak się robi i nie mogę zrobić zdjęcia,a na ekraniku miga ręka z wykrzyknikiem...gdy przestawię na MF wtedy jest wszystko w porządku,tylko zdjęcia są okropnie nie wyraźne,i nie wiem co mogło się stać ,gdyż ani mi nie spadł,ani nic w nim nie przestawiałam...proszę o pomoc..z góry dziękuję ...


Trudno jest cokolwiek doradzić po tak skąpym opisie, nie mniej jednak domyślam się, że chodzi o eye-start. Wyłączyć tę funkcję:
Menu => prawo => Eye-start => wyłącz

daj znać, czy pomogło.
Może się okazać, że będziesz musiała oddać sprzęt do serwisu. Podaję od razu dane do serwisu
C.S.I. Foto i Video
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090

Na stronie: http://www.e-csi.pl/pl/wysylka.html jest napisane jak wysłać sprzęt do nich.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kasia_1986
Początkujący

kris napisał(a):

witaj :c37 witam...tydzień temu zakupiłam lustrzankę sony alpha 230 i wszystko było w porządku do czasu,gdy wzięłam go dzisiaj i w momencie gdy chciałam zrobić zdjęcie obiektyw sam się odsuwał i zasuwał ...jest ustawiony na AF i cały czas tak się robi i nie mogę zrobić zdjęcia,a na ekraniku miga ręka z wykrzyknikiem...gdy przestawię na MF wtedy jest wszystko w porządku,tylko zdjęcia są okropnie nie wyraźne,i nie wiem co mogło się stać ,gdyż ani mi nie spadł,ani nic w nim nie przestawiałam...proszę o pomoc..z góry dziękuję ...


Trudno jest cokolwiek doradzić po tak skąpym opisie, nie mniej jednak domyślam się, że chodzi o eye-start. Wyłączyć tę funkcję:
Menu => prawo => Eye-start => wyłącz

daj znać, czy pomogło.
Może się okazać, że będziesz musiała oddać sprzęt do serwisu. Podaję od razu dane do serwisu
C.S.I. Foto i Video
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090

Na stronie: http://www.e-csi.pl/pl/wysylka.html jest napisane jak wysłać sprzęt do nich.


niestety ale zmieniło sie tylko to że podczas naciskania przycisku do zrobienia zdjecia robi sie to samo co wcześniej, czyli przysuwa i odsuwa sie samoczynnie obiektyw i wtedy nie mogę zrobić żadnego zdjecia gdyż on wtedy nie reaguje...a z tym serwisem to nie wiem jak będzie gdyż obecnie jestem w Anglii i tam kupiłam ten aparat,wiec w tym nastepnym tygodniu pójde do sklepu gdzie go zakupiłam i zgłosze im to ...zobaczymy z jakim skutkiem...dziekuje i pozdrawiam..

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

niestety ale zmieniło sie tylko to że podczas naciskania przycisku do zrobienia zdjecia robi sie to samo co wcześniej, czyli przysuwa i odsuwa sie samoczynnie obiektyw i wtedy nie mogę zrobić żadnego zdjecia gdyż on wtedy nie reaguje.

trudno mi cokolwiek napisać, bo trudno mi jest sobie wyobrazić sytuację, którą opisujesz.
Masz może możliwość nagrania filmu?



a z tym serwisem to nie wiem jak będzie gdyż obecnie jestem w Anglii i tam kupiłam ten aparat,wiec w tym nastepnym tygodniu pójde do sklepu gdzie go zakupiłam i zgłosze im to ...zobaczymy z jakim skutkiem...dziekuje i pozdrawiam..


właśnie dlatego warto w swoim profilu wpisać skąd się jest.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kasia_1986
Początkujący

przykro mi ale nie mam możliwości nagrania filmu...jakoś sobie poradze.....dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

przykro mi ale nie mam możliwości nagrania filmu...jakoś sobie poradze.....dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam


A czy to przysuwanie/oddalanie ma miejsce zawsze czy np. w ciemniejszych pomieszczeniach?

I w ogóle jak masz ustawiony obszar AF?

kasia_1986
Początkujący

już wszystko w porządku....w dniu kiedy chciałam jechać do sklepu gdzie go zakupiłam ,pomyślałam że pasowałoby usunąć zdjecia,bo po co ktoś ma mi je oglądać....wiec usunełam je i .......i wszystko wróciło do normy....nie wiem dlaczego tak sie działo....mam karte o pojemności 8 gb,a tu tak jakby przeszkadzało te 50 czy 60 zdjęć.....nie wiem o co chodzi,ale najważniejsze że wszystko wróciło do normy ...dziekuje wszystkim za pomoc...pozdrawiam

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

już wszystko w porządku....w dniu kiedy chciałam jechać do sklepu gdzie go zakupiłam ,pomyślałam że pasowałoby usunąć zdjecia,bo po co ktoś ma mi je oglądać....wiec usunełam je i .......i wszystko wróciło do normy....nie wiem dlaczego tak sie działo....mam karte o pojemności 8 gb,a tu tak jakby przeszkadzało te 50 czy 60 zdjęć.....nie wiem o co chodzi,ale najważniejsze że wszystko wróciło do normy ...dziekuje wszystkim za pomoc...pozdrawiam


wg mnie karta pamięci nie miała z tym nic wspólnego, ale czy to ważne? Ważne, że wszystko działa, jak należy.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer