anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Szybkość i rodzielczość filmowania....

MikiPL-----
Początkujący

Szybkość i rodzielczość filmowania....

Witam! Mam proste pytanie... czy update softwaru może zmienić takie parametry jak ilość klatek na sekundę i rozdzielczość filmów ? Bo jeśli tak to warto walczyć... Alfa jednak ma troszkę mało tych FPS, ale przy FULL HD, nie wymagam zbyt wiele... natomiast brakuje mi trybu 720p 30FPS, który konkurencja w lustrzankach ma... Myślę, że szybkość odczytu z matrycy i procesora obrazu powinna być wystarczająca... Ale nie wiem, jestem laikiem, dlatego pytam się Was. Czy da się zwiększyć software'owo liczbę FPS, a co za tym idzie warto walczyć o update, dla Alfy?

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Pomijając wszelkie kwestie techniczne - w jaki sposób planujesz walczyć o update? :c31

MikiPL-----
Początkujący

W takim sam, jak walczy się o update do innych urządzeń :) Np. walczyłem o nowy soft do Sony Ericssona U10, poprawiający wiele błędów, i taki soft się ukazał :)

asidus
Początkujący

A można wiedzieć - po co Ci większa ilość fps w aparacie? Do zwykłego filmowania jest ona standardowo OK (dla ludzkiego oka) a jeśli chcesz więcej - to może potrzebujesz jakichś efektów typu spowolnienie ruchu czy jak? To lepiej chyba spec kamerę video kupić...
A co do trybu HD ready (720p) - to też mi bardzo go brakuje... jakość filmu prawie niezauważalnie gorsza, ale ilość zaoszczędzonego miejsca OGROMNA. Chociaż przy pewnym przegrzewaniu się aparatu - długich ujęć i tak lepiej chyba nie robić? Ja jestem zadowolony z jakości filmów... tylko zewnętrzny mikrofon by się przydał... i to taki "opierzony", by wiatru nie było słychać ;)
Wracając do tematu - jeśli będziesz walczył o modyfikację softu do 720 - chętnie się przyłączę!

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

A55/A33 nagrywają w 1080p, a potem przekodowują do 1080i, dlatego że standard AVCHD nie ma 1080p. Taki film można bez strat i żadnych interpolacji skonwertować do 1080p w aplikacjach do obróbki materiału filmowego.

MikiPL-----
Początkujący

30FPS brakuje mi z tego względu, że jest to zwyczajnie płynniejszy obraz, i pozwala zachować troszkę większą dynamikę ujęć... Pominę fakt, że konkurencja ma nawet tryb 60FPS, który nadaje się do sportu... tego w A55 troszkę brakuje ;)

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

MikiPL napisał(a):

tego w A55 troszkę brakuje ;)

Za to jest w kamerach :smileymrgreen:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

MikiPL napisał(a):

30FPS brakuje mi z tego względu, że jest to zwyczajnie płynniejszy obraz, i pozwala zachować troszkę większą dynamikę ujęć... Pominę fakt, że konkurencja ma nawet tryb 60FPS, który nadaje się do sportu... tego w A55 troszkę brakuje ;)



W A55/A33 masz obraz nagrany 30 fps.
A55/A33 mają za to dźwięk stereo, którego w konkurencji nie znajdziesz, nie inwestując w zewnętrzny mikrofon.

MikiPL-----
Początkujący

O rany... byłem przekonany, że to 25FPS...

Wiesz, powiem Ci szczerze, że dźwięk stereo bardzo fajna sprawa, ale jakość wbudowanego mikrofonu pozostawia wiele do życzenia... Wiele raz i tak korzystałem z zewnętrznego mikrofonu, a na koncercie szkolnym nagrywałem dźwięk bezpośrednio z miksera na laptop i dorzucałem w Vegasie. Wiem, że lustrzanka to nie kamera, ale wiadomo też, że lustrzanka pozwala na troszkę inną jakość ujęć niż ze zwykłej kamerki, nawet i HD. Zresztą kamera z wymienną optyką to duży koszt...

Znajomy ma lustrzankę też z dwoma piątkami, i zerem, którą produkuję konkurencja i nagrywa bardzo fajne filmiki, ale to 60FPS pozwala mu na dynamikę o której tutaj można pomarzyć... A powiem szczerze, że często żadne zdjęcia nie oddadzą sytuacji tak jak klip w HD.

Póki co jestem zadowolony ze swojej Alfy, zwłaszcza, że ma genialny AF, czego próżno szukać u producentów...

Gucio50
Początkujący

MikiPL napisał(a):

Witam! Mam proste pytanie... czy update softwaru może zmienić takie parametry jak ilość klatek na sekundę i rozdzielczość filmów ? Bo jeśli tak to warto walczyć...?




Ja w mojej A55 miałem 2 razy zmieniany soft.
Aparat robił różne dziwne rzeczy i serwis Sony na "początek" wymieniał mu soft.

Nic się nie zmieniało.
Nie licz na to że najnowszy soft da Ci inne niz ma specyfikacja aparatu FPS czy bitrate.
Zmiana softu może "naprawić" ewidentne błędy albo poprawić literówki w menu.

Nowe i lepsze funkcje będą miały nowe modele za 2 lata.