anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uchylany wyświetlach Sony A300

aalusiia
Początkujący

Uchylany wyświetlach Sony A300

czy to nie przeszkadza? bo niby to taki fajny bajer a po jakims czasie sie moze znudzic?
i czy to wyswietlacza nie zmiensza?
czy lepiej kupic sobie A200 ze zwykłym?
prosze o szybkie odpowiedzi, z góry dziękuje

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

LCD w a300/350 bardziej odstaje w porównaniu do a200
LV się przydaje. Ale to jak często/rzadko zależy tylko od Ciebie
u mnie było by to jakieś 0,5 % :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
wratislavian
Początkujący

odchylany LV to nie bajer tylko przydatny ficzer

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

LV przydaje się przy 1% zdjęć, ale zazwyczaj to jest te 1%, że naprawdę potrzebujemy zrobić zdjęcie i innej możliwości nie ma.
LV Przydaje się do zdjęć ze statywu zwanego kamieniem, gdy nie chcemy ruszyć aparatem.
LV Przydaje się gdy zrobienie ciekawego zdjęcia skutkuje koniecznością wychylenia się co dalej może skutkować utratą zdrowia lub życia.
Przydaje się też odchylany ekranik, bo w 90% z tych 1% gdzie musimy użyć LV, nie jesteśmy też w stanie patrzeć prosto na ekranik na przykład jak na załączonym obrazku (aparat pod sufitem, palnik w sufit, ja na krześle)

Creatoor
Początkujący

W 99% korzystam z wizjera podczas robienia zdjęć. Z trybu LV korzystam w 1%, ale wtedy zawsze pomocny mi jest uchylny LCD. Dla tych 1% warto.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

aalusiia napisał(a):

czy to nie przeszkadza? bo niby to taki fajny bajer a po jakims czasie sie moze znudzic?


Lepiej mieć uchylany, niż nie mieć. :P

overseer
Początkujący

Creatoor napisał(a):

W 99% korzystam z wizjera podczas robienia zdjęć. Z trybu LV korzystam w 1%, ale wtedy zawsze pomocny mi jest uchylny LCD. Dla tych 1% warto.



W zasadzie to osobiście podziwiam was wszystkich skoro tak jednogłośnie twierdzicie, że korzystacie ciągle z wizjera. Ja 80% wykonuje na LV bo nie widzę zalet wizjera i wiem że wszyscy zaraz mnie wyśmieją i nazwą lamusem ale zasadniczo LV to zbawienie dla amatorów bo najczęściej chcę zamrozić ruch i tylko dzięki LV jestem w stanie wybrać najkrótszy czas migawki(co by nie rozmazać) i dobrać optymalnie ISO tak aby zdjęcie nie było niedoświetlone i żeby nie było za dużo szumów. Z manualnym ustawianiem ostrości na LV też nie mam problemu. Inaczej sprawa się ma przy okazji fotografowania po ciemku ale rzadko takie wykonuje. Skąd wy wiecie jaki czas migawki w trybie M ustawiać ?! Wszyscy wykonują 50 zdjęć na różnych ustawieniach czy macie szósty zmysł? :)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

overseer napisał(a):

Creatoor napisał(a):

W 99% korzystam z wizjera podczas robienia zdjęć. Z trybu LV korzystam w 1%, ale wtedy zawsze pomocny mi jest uchylny LCD. Dla tych 1% warto.



W zasadzie to osobiście podziwiam was wszystkich skoro tak jednogłośnie twierdzicie, że korzystacie ciągle z wizjera. Ja 80% wykonuje na LV bo nie widzę zalet wizjera i wiem że wszyscy zaraz mnie wyśmieją i nazwą lamusem ale zasadniczo LV to zbawienie dla amatorów bo najczęściej chcę zamrozić ruch i tylko dzięki LV jestem w stanie wybrać najkrótszy czas migawki(co by nie rozmazać) i dobrać optymalnie ISO tak aby zdjęcie nie było niedoświetlone i żeby nie było za dużo szumów. Z manualnym ustawianiem ostrości na LV też nie mam problemu. Inaczej sprawa się ma przy okazji fotografowania po ciemku ale rzadko takie wykonuje. Skąd wy wiecie jaki czas migawki w trybie M ustawiać ?!


a od czego jest drabinka ekspozycji?? od czego są informacje o czasach??

overseer napisał(a):


Wszyscy wykonują 50 zdjęć na różnych ustawieniach czy macie szósty zmysł? :)


Ja nie robię 50 zdjęc na różnych ustawieniach. Czy to znaczy, że mam szósty zmysł?

overseer
Początkujący

gnembon napisał(a):


a od czego jest drabinka ekspozycji?? od czego są informacje o czasach??



Widocznie potrafisz czytać matrixa i "widzisz same brunetki, blondynki" ja tych cyferek nie ogarniam zupełnie i chciałem tylko stwierdzić że LV to przydatna sprawa dla początkujących :)

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

overseer napisał(a):

Creatoor napisał(a):

W 99% korzystam z wizjera podczas robienia zdjęć. Z trybu LV korzystam w 1%, ale wtedy zawsze pomocny mi jest uchylny LCD. Dla tych 1% warto.



W zasadzie to osobiście podziwiam was wszystkich skoro tak jednogłośnie twierdzicie, że korzystacie ciągle z wizjera. Ja 80% wykonuje na LV bo nie widzę zalet wizjera i wiem że wszyscy zaraz mnie wyśmieją i nazwą lamusem ale zasadniczo LV to zbawienie dla amatorów bo najczęściej chcę zamrozić ruch i tylko dzięki LV jestem w stanie wybrać najkrótszy czas migawki(co by nie rozmazać) i dobrać optymalnie ISO tak aby zdjęcie nie było niedoświetlone i żeby nie było za dużo szumów. Z manualnym ustawianiem ostrości na LV też nie mam problemu. Inaczej sprawa się ma przy okazji fotografowania po ciemku ale rzadko takie wykonuje. Skąd wy wiecie jaki czas migawki w trybie M ustawiać ?! Wszyscy wykonują 50 zdjęć na różnych ustawieniach czy macie szósty zmysł? :)



może nie zauważyłeś ale w wizjerze na dole jest taka drabinka widoczna dzięki niej można stwierdzić czy zdjęcie będzie poprawnie naświetlone ( a przynajmniej aparat tak uważa ;) )

Edit już wiem o co Tobie chodzi w live view widać jak zdjęcie się rozjaśnia lub przyciemnia podczas zmiany czasu lub przesłony ale powiedz mi jak robisz zdjęcia przy mocnym świetle bo ja nic na ekranie nie widzę jak mocno słońce świeci?