anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia strefy twórczej

Misiek025
Początkujący

Ustawienia strefy twórczej

Witam.

Pewnie pytanie będzie też się tyczyć innych aparatów, ale czy w A700 macie może jakieś sprawdzone ustawienia strefy twórczej np. vivid +1 kontrast +1 ostrość itp. Na jakich ustawieniach najwięcej fotek robicie? Do tej pory bawiłem się w RAWACH, więc strefa nic nie wnosiła, ale coś leniwy się zrobiłem i wolałbym bez zbędnej obróbki robić w JPG. A ewentualnie perełki doprawić w RAWie.

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wyostrzanie, to po prostu lokalne zwiększenie kontrastu (w uproszczeniu), więc - szczególnie jak oglądasz na słabym monitorze LCD, np laptop - widać wokół wyostrzanych szczegółów taką otoczkę - to jest po prostu przekontrastowanie krawędzi, nie szum.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Kufa, racja! Porównałem obraz na laptopie i na crt Iyamy i zupełnie inaczej to wygląda!

Dzięki Tadziu! :nauseated_face:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Do usług :c22
Nie lubię obrabiać fotek na lapku...
Normalnie używam iiyamy crt 19" i normalne zdjęcia "laptopowcy", często określają jako przeostrzone. Tymczasem u mnie jest OK, a do wydruku muszę wyostrzyć jeszcze bardziej.

Nie wiem, jak to wygląda na dobrym monitorze LCD dedykowanym do zdjęć, ale myślę, że sporo lepiej niż na zwykłym laptopie.

------------------------------
fotoamator
edera-----
Nowicjusz

witam, jakie ustawienia stosujecie w combo?
kontrast
nasycenie
ostrość
jasność
zone

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Combo jest ponąć jedno, empirycznie sprawdzone - wystarczyło przeczytać ten wątek:

viewtopic.php?p=186439#p186439